Skocz do zawartości

Odmłodzenie starego sprzętu


D3eX

Rekomendowane odpowiedzi

Nikonem ja na stacjonarnych mam normalne tradycyjne dyski WD, SATA, miałem samsungi ogólnie jeden nie przetrwał okresu gwarancyjnego 2 lata, resztę celowo wymieniłem i sprzedałem na allegro bo jeszcze chodzili ale i tak pojemność już nie ta. Chyba WD to porządne dyski. Zewnętrzne mam seagate. Ogólnie dyski teraz o wiele drożej kosztują jak przed ta powodzią w Tajlandii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

kup sobie z 2 gb ramu + dysk ssd 120gb (około 600-700zł) i masz rakietę, głównym powodem powolnego działania jest nie tyle starzejący się sprzęt co dysk (jako jedyne urządzenie mechaniczne), jakiś czas temu mialem podobny problem tylko ze kupiłem dysk HDD 320gb samsunga nowy z allegro, poinstalowałem wszystko i śmiga jak nie ten komputer mimo ze reszta nie została zmieniona.

Wykonam: Linki z forów/blogów, tematy, posty, komentarze, mocne i stałe linki.

Synchron.pl - skuteczne pozycjonowanie - referencje, duże doświadczenie, wystawiam fv - gg:8897114

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślę że już tutaj nic nie pomoże, może jak bym wymienił, dysk zasilacz, dokupił ramu to coś by tutaj lepiej pochodziło ale właśnie tak jak wnioskujecie że po prostu przychodzi kres sprzętu i trzeba kupić coś nowego. ( Starego zawsze mozna zostawic rodzicom którzy nic specjalnego i tak nie robią na komputerze ). Tak już działa rynek, słyszeliście może historie o żarówkach ? Gdzie kiedyś produkowali takie które się nigdy nie przepalały ale potem każda firma produkująca musiała podpisać jakiś papier w którym uwzględniono że żarówka nie może wytrzymać więcej niż ... (nieznana wartość). :)

@dMien

Próbowałem wszystkiego ;)

Kto pyta, nie błądzi  :nauka:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak już działa rynek, słyszeliście może historie o żarówkach ? Gdzie kiedyś produkowali takie które się nigdy nie przepalały ale potem każda firma produkująca musiała podpisać jakiś papier w którym uwzględniono że żarówka nie może wytrzymać więcej niż ... (nieznana wartość).

Spisek żarówkowy

(nieznana wartość)

Okres gwarancyjny

EOT

Jeśli myślisz, że edukacja jest droga powinieneś zobaczyć jak droga jest głupota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@D3eX

Niekoniecznie musisz wszystko wymieniać.

Dwie rzeczy:

1. Optymalizacja systemu XP - a tu są wielkie możliwości.

2. Korzystanie ze starszych wersji programów (im nowszy tym bardziej zżera wszystko co może chociaż funkcje tego nie uzasadniają - taki świat).

I śmiga jak burza, nawet zabytek.

Pozdrawiam,

Mariusz

Strona https://sklep-promar24.pl to sklep internetowy sprzedający dobre polskie zlewozmywaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabytki po dobrych cenach za kilogram można sprzedawać na skupach złomu ;)

Nie ma co reanimować starocia, chociaż 4 lata to jeszcze nie tak źle - wrzuć więcej RAMu, przedmuchaj - puść diagnostykę dysku i zobacz co i jak. Może jeszcze pochodzi.

A jak nie to za 1500 spokojnie coś złożysz na kolejne 4 lata - teraz rynek przechodzi pewną stagnację (pomimo tego, że bebechy coraz lepsze to aplikacje spokojnie śmigają płynnie na tym co było i ma więcej niż jeden rdzeń).

A do domu planuję wrzucić 16 GB RAMu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to miałem na myśli ;)

@Mariusz

Wiem wiem, staram się wszystkiego przestrzegać ale i tak nigdy nie będzie tak jak by było na nowym sprzęcie.

@Rogal

Sprzęt chodzić chodzi jak na te 4 lata i nawet idzie w coś pograć ale po prostu się męczące to wszystko robi :)

Dobrze że chociaż na lapku win7 śmiga ok :P

W nowszych kompach stacjonarnych doświadczacie hałasu dysku w momencie przetwarzania większej ilości danych ? Czy to oznaka starości ;)

Kto pyta, nie błądzi  :nauka:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to niestety wygląda. IMO najlepiej opłaca się kupić np. co 2 lata jakiś tani zestaw za 1500zł - będzie to w miarę przyzwoita maszynka do wszystkiego poza graniem/renderowaniem animacji.

Ale trzeba pamiętać że strony także mogą być bardzo zasobożerne, jeśli zdarza Ci się mieć otwarte kilka podstron YT + kilkadziesiąt innych stronek, to na słabszym sprzęcie mogą się dziać dziwne rzeczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilkuletniego sprzętu nie opłaca się modernizować. Jedynie dobrze przedmuchać z kurzu, zoptymalizować oprogramowanie i zrobić kopię danych.

M

Strona https://sklep-promar24.pl to sklep internetowy sprzedający dobre polskie zlewozmywaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@D3eX,

W takim razie dorzuć pamięci. Do niedawna miałem tak na lapku z 1GB RAM-u. Dokupiłem 2GB, wyrzuciłem jedną kość 512MB i teraz jest świetnie. No, mrozi czasem przeglądarkę, gdy gram w Zynga Poker, ale poza tym nie narzekam.

@Mariusz,

Zwykły blaszak jednak wychodzi taniej... Tym bardziej, jeśli posiada się już obudowę, zasilacz, monitor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zwykły blaszak jednak wychodzi taniej...

Tak, ale lapki tak nie warczą, co przy wieczornej pracy jest bezcenne ;)

M

No i są takie z podświetlaną klawiaturą.

Strona https://sklep-promar24.pl to sklep internetowy sprzedający dobre polskie zlewozmywaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności