Skocz do zawartości

Odmłodzenie starego sprzętu


D3eX

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba zostawię staruszka już w spokoju i poczekam na lapka, bo myślę że tutaj ten zasilacz padnie, potrafi mi sie komp wyłączyć przy większych robotach, chyba złe napięcie rzuca na procka.

Niby jak ktoś już złapie lapka z podświetlaną klawiaturą i przeżuci się na lapka bez podświetlenia to bardzo narzeka. ( osobiście nie sprawdziłem ) ;)

Kto pyta, nie błądzi  :nauka:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Ja tez stoję przed takim dylematem modernizacji laptopa. Wykorzystuję go głównie do netu, word, excel, muzyka, filmy, jakieś inne programy typu fillezilla itp. Generalnie wkurza mnie jego działanie na firefoxie, wiadomo muli a potrafię sobie otworzyć kilkanaście stron na raz i potem niektóre zostawiać do przeczytania na później, robiąc hibernację. Mój laptop - to pewnie zabytek napiszecie bo- hp compaq nx7400 z Celeronem 1,73Ghz oraz 1,5 GB ramu, hdd 60 Gb, karta graficzna zintegrowana.

W celu przyspieszenia tego sprzętu planuję zakup dysku ssd 60 GB jakieś 340 zł + 4 GB ramu kolejne 300 zł, tyle że stary ram sprzedam na Allegro, więc liczę, że całość wyjdzie mnie jakieś ok 550 zł może 600 + może jakaś robocizna bo SSD trzeba przygotować do WinXP i tak samo wina odpowiednio ustawić.

Na ssd laptop powinien śmigać, tyle że mógłbym też go sprzedać za jakieś ok 550 zł bo w super stanie czyli za tyle ile planuję w niego włożyć :/ i kupić coś za ok 1100 używanego lub nowego za ok 1300. Jak za 1500 to już kolejne 500 zł więcej w sumie niż planuję powyżej. No tylko pytanie, czy ten nowy laptop bez dysku ssd będzie działać w takich zastosowaniach szybciej? Wydaje mi się, że raczej nie. SSD daje dużego kopa. O pojemność SSD 60 GB się nie martwię, gdyż miałby to być dysk tylko systemowy, resztę trzymałbym na starym hdd60 jako zewnętrznym i drugim zewnętrznym WD 500 GB.

Co byście mi doradzili w tej sytuacji?

Najtańsze domeny i tani dobry hosting www (e-poradnik o domenach i hostingu). Kupuj najtańsze domeny!

Cennik odnowień domen z VAT: .PL - od 42 do 50 zł (IDN 15 zł), .EU - 25 zł, .COM, .NET, .INFO, .BIZ, .ORG - 30 zł, REGIONALNE- 18,45 zł.

ipHosting.pl - kup domenę na hosting seo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elegant - modernizacja laptopa jest nieopłacalna. Zwłaszcza takiego :D

A co byś mi poradził? Kupić coś używanego czy nowego? Widziałeś testy SSD jakiego dają kopa? Nowy sprzęt będzie bez ssd więc raczej taki szybki do moich zastosowań nie będzie, choć może się mylę?

Najtańsze domeny i tani dobry hosting www (e-poradnik o domenach i hostingu). Kupuj najtańsze domeny!

Cennik odnowień domen z VAT: .PL - od 42 do 50 zł (IDN 15 zł), .EU - 25 zł, .COM, .NET, .INFO, .BIZ, .ORG - 30 zł, REGIONALNE- 18,45 zł.

ipHosting.pl - kup domenę na hosting seo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli na windows XP to wystarczy 2gb ramu i lata jak marzenie, a na windows 7 mam na lapku 6gb ramu procka i5 i może aplikacje szybciej się włączają ale jestem jednym słowem niezadowolony względem tego co niby posiada lapek, chodź fakt zasilacz 5200 obr/min już jest negatywem i to pewnie jest powodem wolnego działania.

@Elegant ty masz ATA wiec żadnego SSD nie wrzucisz bo one mają złącze SATA

Wykonam: Linki z forów/blogów, tematy, posty, komentarze, mocne i stałe linki.

Synchron.pl - skuteczne pozycjonowanie - referencje, duże doświadczenie, wystawiam fv - gg:8897114

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Elegant ty masz ATA wiec żadnego SSD nie wrzucisz bo one mają złącze SATA

Wydawało mi się, że mam SATA :/ Muszę to sprawdzić

Tak sobie myślę, przecież w lapku nowym mógłbym mięć od razu dysk ssd, nawet jak lapek będzie za poniżej 1500 zł bo nowe dyski hdd też są drogie i standardowo będe mieć jakieś 320 GB albo 500, to za ta cenę mniej więcej, może trochę dopłacę, mógłbym mieć 60 GB SSD.

Najtańsze domeny i tani dobry hosting www (e-poradnik o domenach i hostingu). Kupuj najtańsze domeny!

Cennik odnowień domen z VAT: .PL - od 42 do 50 zł (IDN 15 zł), .EU - 25 zł, .COM, .NET, .INFO, .BIZ, .ORG - 30 zł, REGIONALNE- 18,45 zł.

ipHosting.pl - kup domenę na hosting seo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na co byście głównie stawiali przy wymianie lapka by aplikacje chodziły jak burza.

jak zawsze dysk (tylko szukaj albo SSD który jest nie porównywalnie szybszy, ma większą prędkość zapisu oraz odczytu danych coś ala pendrive tylko bez tależy albo z 7200obrotami na min.) + ram tutaj w praktyce Mhz nie mają większego znaczenia liczy się ilość GB. Ilość mhz przy ramie tylko odczujesz w benchmarkach a w rzeczywistości między ddr2 a ddr3 praktycznie różnicy nie ma bo ten pierwszy ma nawet czas opóźnienia CL 2.5 a ddr3 7 :D także różnica żadna tylko różnica między ilością herców.

Wykonam: Linki z forów/blogów, tematy, posty, komentarze, mocne i stałe linki.

Synchron.pl - skuteczne pozycjonowanie - referencje, duże doświadczenie, wystawiam fv - gg:8897114

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok załóżmy dysk już ssd jest, teraz ile ramu i czy procek odgrywał by tu dużą rolę i3, i5 czy i7.

Oczywiście w graniach rozsądku bo za 4 tys można mieć to wszystko :D Ale tak mnie zastanawia czy przy niżesz cenie idzie coś szybkiego i dobrego znaleźć np. do 2500 zł

Kto pyta, nie błądzi  :nauka:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie pamięć teraz tania jest wiec możesz i 16 Giga dać sobie. Procek możesz AMD kopic są tanie, buldozer lub cos podobnego https://www.agito.pl/procesor-amd-phenom-ii...859,5538-464954 . Kartę wideo radka z 1 G GDDR5,DirectX 11, wystarczę i na najnowsze tytuły. Plus to cena i dużo prądu nie pobiera ok 300 zł MSI Radeon HD 6670 1GB DDR5 PCI-E BOX. I będzie to wszytko naprawdę grosze kosztować. 4 k to kosmiczny budżet :D. Ale można i w innym kierunku nanowsze I procesory, karty vide po ponad 1000 zl ale taki zestaw o wiele szybsze traci na wartosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności