Skocz do zawartości

Chomikuj


arve_lek

Rekomendowane odpowiedzi

Megaupload padł, bo najmocniej zagrażał interesom wytwórni fonetycznych. Właściciel, który sam jest producentem muzycznym zaczynał się dogadywać z wykonawcami, żeby ich muzyka szła przez megabox.com. Mieli zachowywać dużo większy procent zysków, niż dają im wytwórnie. Poza tym publiczne wypowiedzi szefa MPAA jasno dawały do zrozumienia, że Megaupload stał się jego największym wrogiem. FBI po prostu działało na zlecenie tej organizacji, która najwyraźniej ma bardzo wpływowych lobbystów. Ciekawe będzie natomiast obserwować, jak będzie wyglądał cały proces.

Przy istniejących przepisach prawnych Rapidshare, Chomik, Wrzuta, etc. będą działać jeszcze długo. A z tymi wszystkimi serwisami z filmami online to tak naprawdę nie wiadomo, jak się wszystko pokończyło. Zablokowanie strony to raz, a udowodnienie przestępstwa i wyrok skazujący to dwa. A zazwyczaj po doniesieniach o zamknięciu portali, serwisy informacyjne przestają się danymi sprawami interesować.

Szukam aktualnego właściciela domeny filmside.pl

Proszę o kontakt na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megaupload padł, bo olewali żądania "Cease and desist" łamiąc ustawę DMCA, płacili uploaderom za każdy download, a w wewnętrznych mailach dyskutowali na temat wypłat dla uploaderów wrzucających pirackie pliki. FBI prowadziło śledztwo przeciw megaupload od kilku lat, a pracownicy byli inwigilowani. Gdy w Kongresie padła SOPA Murzyn musiał rzucić koncernom jakiś ochłap, bo zbliżają się wybory. Rzucił im megaupload.

Dopóki właściciele serwisu Chomikuj usuwają na żądanie pirackie pliki dopóty są bezpieczni. Operator nie odpowiada za to co robi użytkownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chomikuj działa zgodnie z prawem.

Jest to wymiana plików na ich serwerach i za to pobierają opłaty (transfer).

Jesli jest zgłoszenie o nielegalnych plikach to je usuwają. Trudno byłoby kontrolować całe zasoby.

forum zdrowotne - dodaj ogłoszenie za darmo!

naprawiasz elektronikę? - dodaj ogłoszenie za darmo!

masz kwiaciarnię? - dodaj ogłoszenie za darmo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dziś zauważyłem, że ktoś wrzucił na Chomikuj plik tekstowy z mojej strony, który udostępniam za pomocą płatności SMS. Czy zgłoszenie naruszenia praw autorskich przez osobę fizyczną do takiego materiału może mi coś dać? Czy może Chomikuj reaguje tylko na sygnał od dużych firm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ACTA przeszło po cichu, pewnie i Chomikuj.pl dostałoby się "z automatu".

A tak to chroni ich niejednoznaczność przepisów.

Swoją drogą, Chomikuj.pl na stronie głównej od dłuższego czasu wyświetla "Ostatnio widziani", a nie "Najaktywniejsi" (czy coś w tym stylu) - najprawdopodobniej po to, aby chronić swoich uploaderów, którzy zarabiają tam najwięcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba idea przycisku "Dziękuję" zatraciła już dawno znaczenie na PiO. Dziękuję arve_lek, że doceniasz mój wkład w tę dyskusję, ale zdaję mi się, że wiele treści merytorycznej odpowiadającej Twojemu zapytaniu to jednak nie wniosłem. Zdaję mi się, że podziękowania na PiO stają się co raz bardziej motorem sztucznie napędzającym odpowiedzi w założonym wątku, aniżeli rzeczywistym odzwierciedleniem pomocniczości konkretnego usera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

W sumie na Chomiku nie idzie o filmy i muzykę, bo te można w innych serwisach zdobyć.

Tam idzie awantura o książki, e-booki - a moim zdaniem - jak to jest, że z biblioteki mogę wypożyczać i kserować, a Chomika się czepiają o te e-booki i ksera książek?

Jeśli Chomik pirat, to każda biblioteka = mega pirat, a każdy punkt ksero jaskinia piractwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc że Chomikuj jest fee to wina ustawy a nie mentalności ludzi (zarówno piratów ściągających z Sieci jak i wydawnictw/producentów, którym się w du***h poprzewracało z cenami książek/muzyki/gier/filmów)?

Konto współdzielone. Kup teksty przez GT i z fakturą VAT.

Potrzebujesz tekstów? Pisz na PW albo zajrzyj, a na pewno coś wymyślimy ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności