Skocz do zawartości

[prywata] Kurs angielskiego.


Nikonem

Rekomendowane odpowiedzi

Pomimo niewątpliwej sympatii jaką do dziś darzę Rosjan mam z tego powodu, pośrednio, braki językowe.

Mam więc do Was pytanie- korzystaliście z jakiegoś kursu angielskiego? Nie ma znaczenia płatnego czy nie. Jestem zdania, że najlepsze efekty są podczas prywatnych lekcji z dobrej klasy nauczycielem ale chcę spróbować nauki w formie kursu- pdf, książka, mp3 itp. Co do efektów nie mam dużych wymagań- chciałbym opanować angielski na poziomie komunikatywnym.

Hello Nikonem,

Did you mean, that you don't know English very well, just because you like the Russians? ;-)

I hope we can help you gain some English knowledge, so I strongly suggest you to continue in foreign language.

Regards, J.

P.S. I can remember, one of first SEO experts in Poland's wife, teached a Skype lessons. It could be great way to talk more fluent, if you have some time and cash.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak się zapatrujesz na takie rzeczy jak techniki pamięci - bo wiem że na początku wygląda to abstrakcyjnie i bezsensownie. Do czego zmierzam, może nie nauczysz się w ten sposób języka stricte ale bardzo łatwo można opanować duże ilości słówek (a moim zdaniem to podstawa).

Może uda mi się zrobić coś dobrego

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo Jezu Tobie widze tez by sie kurs angielskiego przydał :)

Za jakiś czas, być może, to zweryfikuję :)

@Artur, co konkretnie miałeś na myśli?

P.S. @Jez, wczoraj widziałem taką reklamę w pewnej firmie kurierskiej. Pomyślałem o Tobie i zrobiłem zdjęcie na pamiatkę:

jezi.jpg

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam metodę Callana. Nadaje się świetnie do wyrabiania odruchów językowych, bo w zasadzie polega na powtarzaniu, powtarzaniu, powtarzaniu...

Najlepiej uczy się w grupie, bo wtedy powstaje coś na kształt konwersacji (ja zadaję pytanie do kolegi obok, kolega odpowiada i zadaje pytanie dalej, i tak w kółko), ale można też dostać książki z płytami CD do samodzielnych ćwiczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Artur, co konkretnie miałeś na myśli?

Chodziło mi dokładnie o mnemotechniki. O ile te pierwsze związane z systemami zakładek niezbyt nadają się do języków obcych o tyle dalsze techniki (GSP), pozwalają już na zapamiętywanie znacznie większych ilości informacji. Mam wrażenie, że ludzie z tego nie korzystają tylko dlatego, że wymaga to abstrakcyjnego myślenia (obrazy, akcja, skojarzenia).

Może uda mi się zrobić coś dobrego

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności