Skocz do zawartości

Ile śpicie, o której wstajecie :)


D3eX

Rekomendowane odpowiedzi

@ExPloiT Wiadomo jak terminy gonią to nie ma innego wyjścia jak skrócić czas snu. Jeszcze nie próbowałem takich krótkich godzin snu ale ciekawe jak to się obija po czasie na zdrowiu i czy się ma siłę na bieganie czy trening siłowy ( sport to zdrowie :D ).

Ogólnie minimalnie sypiam 6 godzin a maksymalnie 7. Sen o 1, pobudka 7-8.

Nie jestem zwolennikiem smaku kawy i z rana może 2 razy w życiu wypiłem. Polecacie czy odradzacie, jak wiadomo potem bez kawy nie da się zacząć dnia ;)

@Zgred Rozumiem jak to jest :P Żony jeszcze nie mam dla tego odbija się to u mnie w weekendy ( sen nad ranem, pobudka w południe ) :D

Kto pyta, nie błądzi  :nauka:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 128
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

kawa postawi Cię na nogi :D chociaż znam takich ludzi, na których kawa słabo działa, albo w ogóle im nic nie daje. Ja mam taki tryb od czasu wyjścia z wojska, czyli kilka lat i na zdrowie nie narzekam. Fakt faktem, przy takim trybie życia, trochę sportu jest wskazane. Prawda jest taka, że wszystko zależy od organizmu, a jak już piszesz kawę to polecam też brać Magnez :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstaje 5:30 (jeśli akurat nie mam nocki) 3 km biegu, prysznic, melisa, i zabieram się za pierwsze teksty, całkowity rozbrat z technologią to 22 (wtedy czas na książke) telewizji nie oglądam, to nie jest codzienny plan, ale tak zazwyczaj wygląda, co do snu, nie potrzebuję dużo, już od kilku lat, przyzwyczajony jestem do maks 6 godzin ( no nawet jakbym chciał to nie mogę )

Uwaga testuje sygnaturę mechanik Kraków

Najlepsze luneta termowizyjna  INFIRAY TH50 V2

Najlepszy w okolicach Szczecina Auto Serwis Goleniów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda kawy zabardzo nie pije, ale często sięgałem po energetyki i uważam, że to był głupi pomysł, Z czasem kofeina przestaje już tak działać, a bez niej z kolei jest 2 razy gorzej. Teraz unikam kawy/energetyków zostawiając je na dni kiedy faktycznie potrzebuje się pobudzić.

@Herkules czy mylisa czasem nie powoduje senności w ciągu dnia?

Agencja SEO z Katowic Intoseo - Pozycjonowanie Katowice
Wynajem myjek przemysłowych i warsztatowych - www.myjki360.pl

Dywaniki samochodowe https://topdywaniki.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko obawiam się że potem bez kawy poranek się nie obejdzie :D Ciekawią mnie te artykuły na temat zdrowia i długości snu jaka zalecają lekarze, bo co chwile idzie przeczytać coś innego.

Jak to się mówi, "wyśpimy się po śmierci" :D

Kto pyta, nie błądzi  :nauka:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda kawy zabardzo nie pije, ale często sięgałem po energetyki i uważam, że to był głupi pomysł, Z czasem kofeina przestaje już tak działać, a bez niej z kolei jest 2 razy gorzej. Teraz unikam kawy/energetyków zostawiając je na dni kiedy faktycznie potrzebuje się pobudzić.

@Herkules czy mylisa czasem nie powoduje senności w ciągu dnia?

jasne że powoduje, ale kilka wizyt u lekarzy i nagle wykryto ADHD, nerwice wegetacyjną..itd (jestem człowiekiem który reaguje bardzo emocjonalnie, ambitnym, który jak coś robi, to na 120% swoich możliwości, w pracy też mam być "czujny" i reaguje wtedy, kiedy zapala się lampka kontrolna ) po biegu czuje się jak nowo narodzony (no prawie jak po dobrym seksie;) melise uspokaja mnie w środku, jednak nie powoduje zmian w funkcjonowaniu zewnętrznym, nie stosuje żadnych energetyków i kawy (kiedyś miałem bardzo rozregulowany organizm z tego powodu, problemy żołądkowe, a nawet cierpiałem na bezsenność)

nie ma nic lepszego na poprawę samopoczucia niż niewielki wysiłek fizyczny (nawet spacer)

Uwaga testuje sygnaturę mechanik Kraków

Najlepsze luneta termowizyjna  INFIRAY TH50 V2

Najlepszy w okolicach Szczecina Auto Serwis Goleniów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vexatus

A co sprawia że śpisz tak krótko ? Uprawiasz jakiś sport ?

Nie, chyba że za sport uznać opiekę na d 2,5-letnim szkrabem przez 6 godzin dziennie... :D

Podobno najbardziej zajęci ludzie to nie ci, którzy nie mają na nic czasu, tylko Ci co mają czas na wszystko - staram się empirycznie potwierdzić tę teorię... Szkoda czasu na spanie. Poza tym 4 godziny snu zwykle wystarczają mi w zupełności. :D

VEX Media - w przygotowaniu.

Mój płatny katalog SEO - w przygotowaniu.

Online-24.pl - w przygotowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zgred to nie za dobrze. Kobieta nie powinna decydować o tym, o której wstajesz. To udowodnione naukowo, że kobiety potrzebują dużo więcej czasu na rozbudzenie, niż to ma miejsce w przypadku mężczyzn. To Ty pewnie w takim wypadku śpisz do 11:00.

seowyszbanner.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po tak 6h godzinkach snu, pije jedną kawę i potem staram się pić tylko herbaty :D i generalnie nie mam problemów ze zmęczeniem, do tego ćwiczę codziennie, albo siłowo, albo chodzenie nordic cirka parę kilometrów ;) jak piłem 2-3 kawy w pracy, to było zdecydowanie gorzej, o 16:00 musiała być drzemka i taki człowiek przymulony, a teraz jest okey, chociaż w weekend czasami potrafię te 12h przespać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności