Skocz do zawartości

Ile śpicie, o której wstajecie :)


D3eX

Rekomendowane odpowiedzi

Za dużo spicie... Jeszcze się przyzwyczaicie i będziecie spali codziennie... :D

CPM Leader - Najlepsze Reklamy CPM w internecie...

AdFreestyle - Najlepsze Reklamy CPC w internecie...

CPM Fun - Najlepiej płatne Reklamy CPM w internecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 128
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Mi to nie grozi. Cały czas tak samo - działam do 2:00 w nocy (czasami troszkę dłużej), wstaję około 7:30

Giewont - aż sprawdziłem o co Ci chodzi :-) Tak, całkiem polifazowo zdarza mi się zasnąć siedząc po turecku przy niskim stole. Zawsze w tym samym miejscu - w innych nigdy !. Jakieś tajemnicze fale, czy cuś ... A tak poważnie - w ten sposób śpię wyjątkowo rzadko - wolę spać w nocy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sen polifazowy to jakieśtam rozwiązanie, ale nie jestem przekonany, czy to wystarcza, żeby organizm się regenerował (co z tymi, którzy np. trenują 6 dni w tygodniu?).

Od kiedy jestem na swojej działalności i pracuję z domu żyję tak bezstresowo, że aż sam sobie zazdroszczę. ;)

Co do spania:

Średnio wychodzi mi sen od ok. 02:30 do 10:00 - 10:30. Nie jestem z tego zadowolony, wolałbym raczej spać np. od 01:00 do 08:30. Z drugiej strony miałem w swoim życiu okresy, gdy wstawałem regularnie rano i funkcjonowałem znacznie gorzej, niż śpiąc w późniejszych godzinach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby kogoś interesował temat snu polifazowego od strony naukowej: https://www.supermemo.com/articles/polyphasic.htm

Świetne opracowanie.

Właśnie po jego przeczytaniu zdecydowałem się nie próbować :) Na dłuższą metę to nie do wytrzymania, jest się człowiekiem zombie :P

Ale w jakichś wyjątkowych okresach typu sesja, zmiana algorytmu Google itp. można spróbować :P

Ciekawe jest także to, że z punktu widzenia natury, najbardziej naturalnym snem jest sen bifazowy: sen zasadniczy w nocy + drzemka po południu(ok 13-16), ponieważ w tych godzinach następuje swego rodzaju "spowolnienie obrotów" naszego organizmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności