Skocz do zawartości

Ile zarabia się w SEO?


pos-er

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 165
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

hmmmmmmmm może matematycznie. Koszt utrzymania niezłego zaplecza to ok. 20k rocznie, koszt softu średnio 5k rocznie, ZUS 15k. Czyli minimum 40k wydatki. Teraz zyski, dochód średni z klienta ok. 1k (większość płaci 0.6, średnia 1.2 ale zdarzają się dobre strzały), czyli mając 4 klientów już generyjujemy zyski. Kieliszek chleba zostaje. Większe nakłady, reklama, pracownicy itd., itp. z reguły oznaczają większy obrót i zyski. Czyli prowadząc firmę SEO przy kilkunastu klientach można dobrze(rzecz względna) żyć.

PS. Myślę, że wyjaśniłem sprawę z Fiskasem i Tomkiem w PW.

https://leczyc.pl - Oferta stacjonarnego leczenia alkoholizmu Warszawa
psychiatra Warszawa - https://psychiatra-gabinet.pl
Interesuje Cię problematyka zależności odwiedź https://medox.org.pl znajdziesz odpowiedź jak leczyć uzależnienia, tu nie leczą pedagodzy i księża tylko lekarze  i psycholodzy z uprawnieniami..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może tak, może nie - oczywiście, że zarabiają po 200 tyś. (jeśli chodzi o banki) i więcej ...

Po 10-15k to oni ZUS'u płacą za tych pracowników :)

A po 10k będą mieli emeryturę ... ;) wiesz co oni sobie wtedy myślą, to co my jak będziemy na emeryturze ;)

--------------------------

Poskłada się wszystkie posty i będzie ładny precel o zarobkach ;)

Wdrożenia sklepów Prestashop: www.selljus.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt utrzymania niezłego zaplecza to ok. 20k rocznie, koszt softu średnio 5k rocznie

Nie wiem skąd w ogóle bierzesz te liczby :) ja prowadząc dział SEO w UK nie generuje takich kosztów (oczywiście klienci nie są super trudni).

Teraz zyski, dochód średni z klienta ok. 1k (większość płaci 0.6, średnia 1.2 ale zdarzają się dobre strzały)

Część druga Twojej zagadki nie masz kompletnego pojęcia o wycenach.

Większe nakłady, reklama, pracownicy itd., itp. z reguły oznaczają większy obrót i zyski

Mądre zarządzanie,efekty z SEO które ma klient i dobra sprzedaż usług (telesprzedaż,handlowiec w terenie) generują większe zyski.

PS. Myślę, że wyjaśniłem sprawę z Fiskasem i Tomkiem w PW.

Nie mam żadnego PM od Ciebie, Mateusz zapewne też nie.

Mimo wszystko nie mamy o czym już rozmawiać ;)-jedna rzecz tylko mnie boli nie masz pojęcia o czym piszesz.

Rzecz ostatnia-szanowni pracodawcy jeśli macie w zanadrzu kilku-kilkunastu klientów i nie wiecie jak

1)wycenić swoje usługi

2)przekazać klientowi czym jest SEO i dlaczego się opłaca

3)odpowiedzieć na trudne podchwytliwe pytania z jego strony (z serii dlaczego tak?)

4)nie jesteście na biężaco jeśli chodzi o SEO

5)kwestie onsite + link building + umiejetnosć doboru fraz podwyższania pozycji blablabla

To dlaczego tak bardzo żydzicie. Boli mnie to-wymyślanie bzdurnych kosztów. :P Ja przez koszty dodatkowe generuje swojemu pracodawcy może z 10-15% mojej pensji miesięcznie (moja pensja +narzędzia).

Jeśli umiecie zorganizować pracownikowi pracę (mówicie co po kolei ma robić dlaczego tak a nie inaczje) to możecie płacić i 1300.

Jeśli nie macie zielonego pojecia w większosci o tym co mówi do was pozycjoner to musicie go godnie opłacić i zdać się na jego zaufanei bo to on przejmuje wszelkie konsekwencje swoich działań.

Z uszanowaniem

Tomek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka: Miliarderzy bez wykształcenia

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dochód średni z klienta ok. 1k (większość płaci 0.6, średnia 1.2 ale zdarzają się dobre strzały)

Niezła średnia trzeba przyznać ;-) O ile oczywiście prawdziwa.

U mnie średnia to jakieś 250 zł netto od Klienta, ale wszystko zależy od lokalizacji za pewne. W Warszawie nawet niewielkie firmy są skłonne płacić 500 netto na miesiąc bez większego problemu, natomiast w mieście 10 razy mniejszym kwoty rzędu 150 zł netto w firmie zatrudniającej 20 osób są uznawane za "stosunkowo duże" i są ze mną negocjowane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt utrzymania niezłego zaplecza to ok. 20k rocznie, koszt softu średnio 5k rocznie

Nie wiem skąd w ogóle bierzesz te liczby :) ja prowadząc dział SEO w UK nie generuje takich kosztów (oczywiście klienci nie są super trudni).

Przykładowy koszt dla jednego klienta

2x dedyk - 1600 pln/miesiąc

800 domen .pl koszt roczny odnowienia 32.000 pln

kosztów softu ani dodatkowych hostingów na proxy czy innych dodatków nie wymieniam ... ;)

Dla "pozycjonowania" rumakiem czy innymi automatami koszty mogą być niższe ale niektórzy klienci niestety od takich sposobów muszą się trzymać z daleka ...

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2x dedyk - 1600 pln/miesiąc
Znaaaacznie Przesadziłeś ...

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2x dedyk - 1600 pln/miesiąc
Znaaaacznie Przesadziłeś ...

Nie sądzę - ale dla jasności dodam, że z obsługą ...

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

praca w Banku ma plusy i minusy ;)

praca na własnym tez ma plusy i minusy

Ogólei seo to branża w ktorej "robią" czarodzieje :P

@Beer: fajna kalkulacja - pomnóż przez milion, przecałkuj po oznaczonej i bedzie w neiskończoności :)

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Beer: fajna kalkulacja - pomnóż przez milion, przecałkuj po oznaczonej i bedzie w neiskończoności :)

Nie muszę, widziałem jedną taką "made in USA" .... Kolana się pode mną ugieły ;)

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności