Skocz do zawartości

Ile zarabia się w SEO?


pos-er

Rekomendowane odpowiedzi

u... temat o kasie - może być ciekawie.

Przypominam, że średnia krajowa to ~3.5k.

zakres podany w drugim poście przez barti4 jest aktualny w moim odczuciu. Można wyciągnąć dużo więcej w działach SEO dużych firm, które SEO robią tylko pod siebie oraz prowadząc własny biznes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 165
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Można sprowadzić z Ukrainy, Białorusi dobrego kodera C++, PHP i td za ok 1000 USD/ miesięcznie. Trzeba jemu załatwić legalne pozwolenie na prace ( jest trocha zabawy ale da się) + dać jakieś mieszkanko, ale w Polsce takiego poziomu koder za byle kawałek softu chce 500 zł co pisze w 3 h.

Ogólnie bardzo często z pracownikami w Polsce jest tak ze jeśli nie potrafił sam na siebie zarobić jako "wolny strzelec" to ciężko będzie z nim na etacie bo z samodzielnością ma problem, a są rzeczy co szybsze zrobisz sam jak pol-godziny będziesz tłumaczyć co i jak . A klikera co będzie stawić zaplecza to można mieć śmiało za 1500 zl netto, wiec po co się wysilać?

Nie mówimy o tych seowcach co pracują w dużych korporacjach na etacie i maja pensje xx000 lub coś kolo tego, bo to inna bajka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu chciałem zatrudnic specjalistę do opieki nad stronami firmowymi, czas pracy nielimitowany, praca zdalna. I za 2.5k nie było chętnych. A to raptem 2 domeny i frazy nie bardzo trudne.

Medox wisiałem na telefonie z Tobą rok temu i chyba stawki były ciut niższe... :-) zatem przebarwiłeś temat :pytajnik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ponownie napiszę - szukam pracy jako stróż jakiegoś ośrodka nad jeziorem na zadupiu :pytajnik:

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosta zasada jeśli ktoś jest dobry zakłada firmę zarabia na siebie i na ZUS, jesli nie daje rady, to jak zarobi na siebie 4000 bruto i jeszcze na właściciela?

Tak jak psiałem "klikacza" jakiemu dasz wszytko softy, zasoby codenie dasz spis zadań ( kliknąć 1000 razy tam, wgrać 100k plików tam , tam wcisnąć start, tam wcisnąć stop i td) można mieć za 1500-2000 netto, wiec z jakij racji ktoś ma dawać 4000- 5000 ??

Beerbant widziałem na serio gdzieś takie ogłoszenie szukali małżeństwo dla prowadzenie pensjonatu, chyba w Szklarskiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak MaxPan pisze, jak jesteś dobry to zakładasz DG a jak jesteś słaby to 2000zł jest uczciwą stawką. Pozycjonowanie to dość specyficzna praca ponieważ gdy na dane hasło pozycjonuje się 20 firm z 50 stronami to pozycjoner musi być lepszy od innych aby mógł zarobić dla siebie lub dla pracodawcy.

Edit: jestem na tym forum już trochę czasu, ale naprawdę te ciągłe wycieczki osobiste potrafią zniechęcić do jego czytania. Wyluzujcie chłopaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosta zasada jeśli ktoś jest dobry zakłada firmę zarabia na siebie i na ZUS

Chyba, że ktoś nie chce po prostu zakładać firmy bo woli mieć pracę 8 godzin i po tym czasie wszystko głeboko w D. a nie pieprzenie się z jakimiś ZUS'ami, księgowością, pozyskiwaniem klienta itp.

 ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że ktoś nie chce po prostu zakładać firmy bo woli mieć pracę 8 godzin i po tym czasie wszystko głeboko w D. a nie pieprzenie się z jakimiś ZUS'ami, księgowością, pozyskiwaniem klienta itp.

zoreander ale wiemy ile taki zarabia, przecież mamy na PIO takich i nie jest tajemnica ile dostają na etacie, wiec nie opłaca się im zakładać swoje firmy lub maja DC i świadczą usługi głownie jednej firmie.

Gadamy o innych przypadkach, kiedy to ty wszytko koordynujesz, wyznaczasz strategie i kierunki, ale potrzebujesz kogoś kto postawi 1000 zapleczowek, będzie coś tam linkował, katalogował, sprawdzał i pilnował zęby soft się nie zawiesił.

Bo dla kontaktów z klientami moim zdaniem wyłącznie nadają się kobiety, zazwyczaj bardziej opanowane, nie dają się prowokować, nu większość właścicieli firm to faceci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu chciałem zatrudnic specjalistę do opieki nad stronami firmowymi, czas pracy nielimitowany, praca zdalna. I za 2.5k nie było chętnych. A to raptem 2 domeny i frazy nie bardzo trudne

@medox, Mateusz wisiał na telefonie a ja z Tobą mailowałem miałem nawet jechać tam do Ciebie do kliniki-kontakt z Twojej strony był niemożliwy-dopiero FiKaS złapał za telefon i dotarł do Ciebie.

Z tego co pamiętam to propozycja staneła na ...........700 brutto na FVAT :).

Wybacz nie mogłem czytać tych głupot z Twojej strony jeszcze ktoś byłby gotów w to uwierzyć :).

Osoby z doświadczeniem? Hmmm skoro nie budziliśmy doświadczenia to było powiedzieć.

Średnia krajowa obecnie to ponad 4000 brutto i tyle na początek mi starczy.

Jakie masz doświadczenie? Seo w PL to inna bajka tutaj musisz mieć jakieś efekty w postaci pozycji-sama znajomość narzędzi i wiedza o SEO nie styknie...tymbardziej za ponad 3 koła :). Pamiętaj o tym że musisz się zwrócić pracodawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bzdura to znaczy że w Polsce nie ma pozycjonerów pracujących na etat, czy osób zarabiających ponad 2000 za niby klikanie a to dobre tylko każdy ma zakładać swoją działalność shok.gif , chyba żyjemy na innym świecie...

Jedno drugiego nie wyklucza, ja tak dla przykładu prowadzę DG i jestem zatrudniony w niepełnym wymiarze godzin [20 miesięcznie] jako pozycjoner w Angli.

Bardziej opłaca się zatrudnić kogoś kto się zna na kilkanaście godzin miesięcznie niż "klikacza" na cały etat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosta zasada jeśli ktoś jest dobry zakłada firmę zarabia na siebie i na ZUS, jesli nie daje rady, to jak zarobi na siebie 4000 bruto i jeszcze na właściciela?

Tak, bo zakładasz firmę i klienci sami przychodzą. Można być specem od seo ale nijak ma się to do umiejętności pozyskania klienta (czy samej chęci "zabawy" w tą część biznesu).

dymna.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się zgodzę oczywiście, ale można zarobić na ADsense na innych PP, nie trzeba mieć klientów wystarczę zrobić parę topów wstawić reklamy lub PP i wystarczę na pewno na życie. Możliwie ze się mylę , ale znam osobiście parę osób z PIO co maja pojecie w seo i żyją że swoich stron www a klientów nie pozycjonują wcale. I zarobki mają w granicach 1x000 miesięcznie ( z jednej strony), wiec uważam za bardzo dobre. Mamy AdSense, ADcontekst,bankiera, odpocznij i dziesiątki innych PP co płacą przyzwoite pieniędzy wystarczę zrobić topy na odpowiednie frazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bzdura to znaczy że w Polsce nie ma pozycjonerów pracujących na etat, czy osób zarabiających ponad 2000 za niby klikanie a to dobre tylko każdy ma zakładać swoją działalność :) , chyba żyjemy na innym świecie...

...sam robię na umowy zlecenia czy dzieło aktualnie ale wolę mieć coś stałego z pewnym zarobkiem i umową o pracę, działalność mnie nie interesuje bo nie osiągam takich przychodów z pozycjonowania aby po zapłaceniu zusu 1000zł , księgowej, podatków, biura opłacało się to gdyż mam za mało zleceń w tej chwili.

Więc jeszcze nie jesteś na odpowiednim pułapie - może kwestia doświadczenia lub umiejętności pozyskiwania nowych Klientów.

Pozycjonerzy są na etacie - ja pracuję w Xannie, kieruję działem SEO, gdzie podział jest jasny - są ludzie, którzy odpowiedzialni są za zaplecza, obrabianie templatek, konfigurowanie wordpressów, stawianie zaplecz itd. itd. ktoś musi wyceniać, spotykać się z Klientami i planować strategię pozycjonowania no i ogólnie trzymać wszystko w pionie i zarządzać :)

A wieczorami własna działaność gospodarcza i swoi klienci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności