Skocz do zawartości

Ile zarabia się w SEO?


pos-er

Rekomendowane odpowiedzi

etat + dg = dobra sprawa :)

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 165
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

A kto powiedział, że musisz mieć biuro za MINIMUM 2000zł, kto powiedział, że w ogóle musisz mieć biuro ?

Podatki zawsze musisz płacić :) ZUS jest nieunikniony... zatem trzeba się liczyć, że przy prowadzeniu DG masz zus 1000zł + biuro rachunkowe 150-300zł miesięcznie to są stałe koszty, których nie przeskoczysz, jeżeli nie wyrabiasz na te opłaty to jest lekki problem.

Co do pracy u kogoś na etacie - fajnie dołączyć do teamu, gdzie masz nowe możliwości - dostęp do ciekawych narzędzi, masz możliwość pracy na większej ilości Klientów / domen, możesz konfrontować swoją wiedzę i doświadczenie z innymi współpracownikami :-) itd. itd. sporo by wymieniać.

Znam naprawdę wielu ludzi z SEO, którzy działają na zasadzie etat + DG i są bardzo zadowolenie z takiego rozwiązania ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vulcanor: kolega z tego forum miał ostatnio przez pewien czas opis na gg, coś w stylu "chcący szuka możliwości, niechcący szuka wytłumaczeń". Myślę, że doskonale to obrazuje Twoje podejście.

Po pierwsze przez 2 lata płacisz ulgowy ZUS, coś około 350zł

Po drugie podatki płacisz od dochodów

Po trzecie nie musisz zaczynać od biura, firme możesz prowadzić w mieszkaniu i obsługiwać klientów zdalnie

Po czwarte gdy nie wystawiasz dużo faktur/rachunków możesz rozliczać się samemu [ja tak robiłem]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1000zł zusu, podatkach, księgowej, wynajęciu biura za minimum 2000 miesięcznie,

a po co komuś biuro za 2000? zusu przez pierwsze dwa lata płaci się koło 400zł a jeśli po tym czasie kogoś nie stać na 1k to chyba faktycznie zostaje mu etat(po 2 latach można skorzystać z ubezpieczenia za granicą 400-500zł/mc), księgowa dla jednoosobowej firmy to 100-150zł więc nie ma też takiej strasznej tragedii...

vat i dochodowy w zależności od tego ile zarobisz - uważam, że jedna osoba może spokojnie wyciągać kilkanaście tysięcy a tyle na etacie nie dostaniesz

oczywiście z czasem można iść na łatwiznę i wszystko zlecać podwykonawcom - ta branża wygląda tak, że przy odpowiedniej organizacji jedna osoba może zrobić niewyobrażalnie dużo nie zatrudniając na stałe żadnego pracownika, nie mając biura, sekretarki itp.

jedyny problem jak dla mnie to kontakt z klientem bo to zabiera chyba najwięcej czasu;)

dopilar.pl

https://dopilar.pl/meskie-sprawy/titan-gel/

Portal o zdrowiu, odżywianiu i diecie - NaturaLab

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fikas a co ma wspólnego prowadzenie własnej działalności po pracy na etacie i płacenie tylko 250zł składki zdrowotnej z prowadzeniem własnej działalności przy 1000zł zusu, podatkach, księgowej, wynajęciu biura za minimum 2000 miesięcznie, chyba się nie rozumiemy, bo jeżeli osiągnąłeś jak to napisałeś odpowiedni pułap to po co robisz na etacie u kogoś?

Nikt nie mówi żebyś zaczynał DG nie mając klientów, bo pierwsze kilka miesięcy krew cię zaleje za te zusy-srusy. Pracujesz na etacie, uczysz się, a jak już umiesz dużo, inwestujesz w narzędzia i hop na szerokie wody DG, albo ciągniesz jedno i drugie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]Można być specem od seo ale nijak ma się to do umiejętności pozyskania klienta (czy samej chęci "zabawy" w tą część biznesu).

Z przykrością się pod tym podpisuję. Imho, zdolności interpersonalne i tzw. "dobry bajer" przy pozyskiwaniu Klienta są ważniejsze niż udokumentowane portfolio.

[edyta] Co do zarobków w branży: był czas, że miesięcznie można było zarobić kilkadziesiąt k, teraz mam problem z przekroczeniem średniej krajowej. Tort urósł nieznacznie, mała wuzetka zmieniła się w kawał sernika z zakalcem, ale zamiast 300-tu kuchcików do podziału kiedyś, teraz w kolejce stoi 10.000 głodomorów z widelcem w łapie. I jeszczę się przepychają, włażą bez kolejki, wypychają innych, kłócą i podpierniczają nawzajem...

nie każdy kto ma pisaka jest Dostojewskim,

nie każdy kto ma siusiaka jest Casanovą

i nie każdy kto ma rumaka - pozycjonerem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na blogu Fikasa w listopadzie zeszłego roku szukałem info przed rozmową o pracę, dostałem kilka fajnych wskazówek.

Od początku grudnia pracuję jako specjalista SEO/SEM w dość dużej firmie, forma zatrudnienia współpraca na DG. Na początek dostałem 5400 netto, umowa na czas nieokreślony z 3 miesięcznym terminem wypowiedzenia. Dodatkowo z pozycjonowania tylko swoich stron po godzinach pracy wyciągam w porywach do 2x więcej niż z "etatu". Do "pracy" poszedłem tylko dlatego aby wychodzić z domu i współpracować z innymi realnymi ludźmi. Mieć świadomość, że jestem przydatny w zespole i że robimy coś razem;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Rydzyk się nadaje idealnie do pozyskiwania klientów :) Dobry bajer, przydaje się w wielu sytuacjach, nie tylko w pozyskiwaniu klientów.

No ba. Ojciec Tadek rzuca hasło na antenie i następnego dnia milion moherów leci zakładać strony i zlecać pozycjonowanie. Firmie Tadka oczywiście.

dymna.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 tyś to ja nie miałem w dochodach przez cały rok w swoim PIT, ale panowie, życzę wam jak najwięcej pieniędzy :) oby tylko nie zawracały w głowie ;)

Pozdrawiam i miłego dnia :D

szkoda tylko, że wszędzie się mówi o ojcu Rydzyku, zamiast o pseudo gwiazdach, które z naszych i waszych podatków kasują właśnie pensję w granicach 50-200 tyś, nie jestem zagorzałym katolem, nie jestem co niedziele w kościele, ale jakoś mi nie przeszkadza, że te babcie mu dają (w końcu dobrowolnie panowie, a w większości przypadków, ludzie są zawistni o te kilkaset groszy, rzucone w niedzielę na tacę, choć to nie są ich pieniądze, nie mówię tutaj o innych sprawach związanych z kościołem, ale o tej nienawiści do wiary i kościoła, czy tv trwam, nigdy jej nie oglądałem ale niech sobie istnieje ;)

Uwaga testuje sygnaturę mechanik Kraków

Najlepsze luneta termowizyjna  INFIRAY TH50 V2

Najlepszy w okolicach Szczecina Auto Serwis Goleniów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności