Skocz do zawartości

Lot Motoparalotnią - jako prezent


xavi1984

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem pilotem PPG (paralotnia ale jednoosobowa i siedzi się w uprzęży, a nie na trajce) i mogę z czystym sumieniem polecić. Prędkość lotu jest niska (około 20-30km/h) widoki cudne. Jak pierwszy raz się ktoś w tym lata to i adrenalina konkretna, zwłaszcza podczas startu ;)

Jeżeli dziewczyna naprawdę marzy o tym to warto zaprowadzić ją na I etap kursu PG (latanie swobodne, na terenach nizinnych wysokość robi się za pomocą holu, który wraz z nabraniem wysokości odczepia się i... człowiek czuje się niczym ptak i to dosłownie) ;)

Tutaj filmik mojego kolegi, który w sumie rozpoczął zabawę za moją namową:

pozdrawiam i życzę sprzyjających warunków ;)

p.s. Dziewczyna na pewno na długo zapamięta taki prezent, zaręczam Ci ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

@sskoczek:

Widzę, że nawet na forum SEO można spotkać kogoś związanego z lotnictwem.

Ja mam licencję PPL. Są też w ofercie szkół lotniczych loty demonstracyjne, ok. 500zł, w tym kilkunastominutowy lot samolotem. Może warto się nad tym zastanowić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

500zł, w tym kilkunastominutowy lot samolotem. Może warto się nad tym zastanowić?

Za 500zł to można już mieć ze 3 skoki na spadochronie ze szkoleniem (przynajmniej po tyle były gdy ostatni raz skakałem).

Quas Primas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Goleo7

Myślę, że wśród nas jest pewnie więcej lotników lub pasjonatów lotnictwa.

Co do PPL to super sprawa gdyby nie koszt ;)

Ja skompletowałem zestaw z prawie nówką sztuką skrzydłem, odbyłem kurs na PG i PPG za połowę samej licencji na PPL ;) Tak więc PPG to chyba najtańsza możliwość latania :) fakt, ma spore ograniczenia w stosunku do samolotów ultrallekich itp, ale widoków z góry nic nie zastąpi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xen - a dlaczego akurat z regionu Poznania?

Ponieważ loty w Poznaniu objęte są promocją :

- Poznań - 199,00 zł

- Kraków - 259,00 zł

- Warszawa - 269,00 zł

Nie zwróciłem uwagi - do Poznania mamy bardzo daleko, najbliżej do Krakowa, potem Warszawy.

Tak czy siak - zamówię to ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności