Skocz do zawartości

Zaczarowana domena.


Duchu

Rekomendowane odpowiedzi

Domena ma 2 miesiące z haczykiem i zauważyłem coś bardzo dziwnego, a może to normalne, nie wiem.

Po 3 dniach od zakupu zacząłem tworzyć na tej domenie blog. Nie żadne zaplecze, zwykły blog na jakiś tam temat. Napisałem kilka artykułów i chciałem zacząć pomału obserwować pozycje w google na jedną interesującą mnie frazę. Tak więc po tygodniu podłączyłem domene pod SeoStation.pl i sobie patrzę na pozycje. Tak jak myślałem, byłem poza setką na interesującą mnie frazę. Więc zacząłem delikatnie linkować. Codziennie dodawałem po 2 wpisy w katalogach. Po około tygodniu byłem już na 50 pozycji i nagle znikąd PR strony wzrósł do 1 - PR1. Po następnym tygodniu linkowania strona wypadła poza 100 i chwilę tam była. I tu się stało coś dziwnego - pomijając już wzrost PR - strona od 3 tygodni jest na pierwszym miejscu ze stroną główną i podstrona na drugim miejscu na frazę, na której mi zależy.

Moje pytania:

- Dlaczego domena dostała PR1 skoro wtedy jeszcze żadnych linków nie miała. Sprawdzałem też czy ktoś wcześniej nie miał tej domeny. Domena pierwszy raz była rejestrowana

- Na początku strony dostają kopa, ale to tylko na początku. i moja też na początku dostała kopa, ale później całkowicie wyleciała. Dlaczego teraz strona zajmuje pierwsze dwa miejsca w google, a za nią duże portale o tej samej tematyce. Na inne frazy również wszystkie są w top 10 z tendencją wzrostową.

Z tego wszystkiego można byłoby wywnioskować, że nie ilość i jakoś linków a treść jest największym czynnikiem wpływającym na pozycję.

Czyż nie? ;)

Jeśli nie masz co robić, to zawsze możesz poczytać o zarabianiu na blogu <<Na tym blogu komentarze z Dofollow

Chcesz naturalny link? Artykuły sponsorowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są podpięte, ale sprawdzałem z dwóch innych komputerów no i na tym seostation.

A więc zagadka z PR rozwiązana. Tylko dziwne, że bez linków dostaje się PR ;)

Jeśli strona utrzyma się w top następne 3 tygodnie i więcej, to trzeba będzie stwierdzić, że 2 - 3 mocne linki i dobra treść w zupełności wystarczają. A to całe linkowanie, to o D rozbić.

Jeśli nie masz co robić, to zawsze możesz poczytać o zarabianiu na blogu <<Na tym blogu komentarze z Dofollow

Chcesz naturalny link? Artykuły sponsorowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli strona utrzyma się w top następne 3 tygodnie i więcej, to trzeba będzie stwierdzić, że 2 - 3 mocne linki i dobra treść w zupełności wystarczają. A to całe linkowanie, to o D rozbić.

Bzdury... Wszystko zależy od konkretnej frazy, czyli jej trudności i stron konkurencyjnych. To że zdarzają się czasem frazy, które można wbić w topy siłą woli, to jeszcze nie znaczy, że poradzisz sobie w ten sposób z trudniejszymi frazami... :D

VEX Media - w przygotowaniu.

Mój płatny katalog SEO - w przygotowaniu.

Online-24.pl - w przygotowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności