Skocz do zawartości

Czy teraz więcej jest lenistwa i cwaniactwo czy mi się wydaje ?


Beerbant

Rekomendowane odpowiedzi

A teraz jest zupełnie odwrotna sytuacja, to fachowcy biją się o klienta..
.

hahah

nie rób jaj, budowlanka ciągły brak fachowej ekipy przynajmniej u mnie. Nie mowie o usługach niszowych, wież zrób niekielowanie, jakieś skomplikowane spawanie, malowanie proszkowe, sito druk. Chyba nie orientujesz się właśnie tematach fachowych usług.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

RafalafaR, takie proste tak, ale właśnie w tym problem takie proste usługi ja sam sobie potrafię zrobić, a nie jestem na tyle bogaty zęby płacić za wymianę uszczelki w kranie, bo sam potrafię to zrobić. I po takiej wymianie, żona ma do mnie jakieś szczegółowe podejście :) :) ;)

ArbitNet właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz jest zupełnie odwrotna sytuacja, to fachowcy biją się o klienta...

Raczej biją się o klienta "pseudo - fachowcy" bo tak naprawdę nic się nie zmieniło i w każdej branży dobry fachowiec jest potrzebny , kiedyś się klienci bili o dobrego a i teraz się biją o dobrego w niektórych usługach ....

Różnica jest taka, że dzisiaj znacznie łatwiej jest zostać "fachowcem" niemalże w każdej dziedzinie :)

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest taka, że dzisiaj znacznie łatwiej jest zostać "fachowcem" niemalże w każdej dziedzinie :)

Tu masz rację, za dużo podręczników "....for dummies" i "cośtam coś tam w tydzień" się pojawiło. A z drugiej strony większości nie chce się prostej instrukcji obsługi przeczytać i z byle pierdołą od razu do serwisu lub na infolinię dzwonią.

I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co wymieniasz @Max jest najtrudniejsze bo wymaga prawdziwych fachowców. Spędziłem jakieś 8 lat w budownictwie więc wiem jak jest. Wszyscy mądrzy w gębie a konkretnych tylko paru spotkałem (dla ścisłości sam też nie byłem mistrzem, znam się na paru rzeczach i tyle).

Życzenia jakie tu prezentują nasi młodzi koledzy nie spełnią się. Przynajmniej nie szybko. Idea ma być taka, ze płacisz i wymagasz. A u nas nawet jak się dobrze płaci to ciężko znaleźć fachowca. Na budowie spotkałem dwóch dobrych tzn. z wyobraźnią i dokładnością kafelkarzy. Jednego konkret spawacza, jednego super speca od sufitów podwieszanych Ecophon (właśnie montażem Ecophonów zajmowałem się 6 lat).

U nas możesz miliony wydać na dom a i tak dalej musisz bardzo uważać, by ktoś Cię nie zrobił na szaro (to jest na niedokładnie) :)

Mieszkam tutaj więc nie wiem jak jest gdzie indziej ale ponoć też nie ma rewelacji...

Dlatego działam w dziedzinie bliskiej budowlance i kasuję za roboty 100% więcej od konkurencji i bywa, że trzeba trochę na nas czekać. Mam robotę bo mam dobrych współpracowników :)

@Beer, sporo racji ale komu tam się chce ;)

e: się skopiowało dwa razy ;)

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po moim ojcu widzę, że wszystko potrafi i chce zrobić sam...

To pewnie siła przyzwyczajenia. Podejrzewam, że zdecydowana większość tu piszących nie pamięta czasów, gdy na "fachowca" czekało się tygodniami, a na takiego co w miarę coś potrafi jeszcze dłużej, szczególnie w mniejszych miastach, i nie raz i tak po takim delikwencie trzeba było wszystko poprawiać. Nie wspomnę już o syfie jaki zostawiali. A teraz jest zupełnie odwrotna sytuacja, to fachowcy biją się o klienta...

To prawda, matematyk w liceum kiedys mial pogadanke przez cala lekcje na ten temat. Fachowca trzeba bylo prosic zeby przyszedl, jak w koncu przyszedl to czesto po pijaku cos spieprzyl i poszedl. Fachowiec byl jak Bog ;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ci co nie musza teraz naprawiac kranu czy wymieniac zarowki to osoby ktore na to stac. jesli sie nie myle to czy w ekonomii nie ma pojecia koszt alternwatywny? czyli zamiast poswiecic 2 godziny na wymiane zarowki w samochodzie (ja sie nie znam w ogole na nich i pewnie zanim bym sie kapnal jak to zrobic to sporo czasu by zeszlo) wole zaplacic komus a w tym czasie zajac sie swoja praca, bo w ostatecznym rozrachunku wyjde na tym lepiej (nie mowiac o wkladzie w rozwoj rynku :)

a co do poziomu, to jestesmy dinozaury i to normalne ze mlodzi przychodza i zadaja pytania banalne z naszego punktu widzenia, ale wlasnei po to sa inni onwi, ktorzy moga sie wykazac. pojawi sie kilka nowych "guru" i bedzie ok ;) a ci co juz wiedza i umieja (jak to bylo w kabarecie ;) to nie wchodza na pio dla wiedzy a rozrywki ;)

Nauka angielskiego online - https://www.e-angielski.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalne ze mlodzi przychodza i zadaja pytania banalne z naszego punktu widzenia, ale wlasnei po to sa inni onwi, ktorzy moga sie wykazac. pojawi sie kilka nowych "guru" i bedzie ok wink.gif a ci co juz wiedza i umieja (jak to bylo w kabarecie wink.gif to nie wchodza na pio dla wiedzy a rozrywki wink.gif

1. No tak, tylko, że ci nowi "guru" zalecają dolanie wody do benzyny, żeby samochód taniej jechał.

2. Na forum robi się bajzel i coraz trudniej wyłuskać cenną wskazówkę/informację.

3. Nie jest normalne, że jednemu z drugim nie chce się nic poczytać, choc mają przyklejone i posegregowane podstawy.

4. Na razie bajzel jest w dziale dla początkujących, za chwile będzie wszędzie indziej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności