Skocz do zawartości

seopilot ile można zarobić


Poco

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystkie te płacze wynikają ze zbyt wielkich stawek, jakie seopilot daje na początku, by zachęcić nowych do wejścia, później sukcesywnie obniżając stawki. Ci użytkownicy zwykle zostają, ale są kilkakrotnie tańsi. Powinni Ci od razu zaoferować 120zł - ciekaw jestem, czy wtedy byś wszedł w to, czy pisał, że to jest śmiechu warte ;)

Przeniosłeś serwis na subdomenę - najwidoczniej seopilot traktuje je jako "gorsze" :P

Pozdrawiam, Paweł Ryszka. Potrzebujesz copywritera? Pisz na kontakt [at] dobreteksty.pl!

 

Gry komputerowe - najlepsze w sieci! SEO dla początkujących - wejdź! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie te płacze wynikają ze zbyt wielkich stawek, jakie seopilot daje na początku, by zachęcić nowych do wejścia, później sukcesywnie obniżając stawki.

No tak. Tylko żeby schodzić z 670 zł na 120 zł to chyba jednak za duża różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym Ci dał w pierwszym dniu 20 000 tys, a na drugi zbił do 100zł :D klient pozyskany + dla firmy

Jakby nie dawali tyle na początku to by nie weszli z takim "hukiem" na ten rynek .. tlyko byłby to kolejny serwis wymiany linków jak 5 inny nie oferujący nic nowego.

Fakt faktem ... takie zagranie zniechęcają użytkowników i pewnie z 30-40% stracili userów przez to ... ale jak najwidoczniej cały czas im się to opłaca.

Najgorsza myśl jest taka czy nie przyjeli sobie do świadomości kończenia działalności ... .ale zanim zakończą zbiją jeszcze troche grosza obniżając kolejne stawki. Bo jeżeli tak dalej pójdzie to nie stracją 30-40% userów tylko 98% i do widzenia.

Kolejna głupota to odrzucanie serwisów ... sami widzą, że nie mają już u kogo wykupywać kolejnych linków np na moim przykładzie: kazdego dnia, usuwanych jest 5 a kupowanych 5,6 ... Czy chcą zrobić bazę tylko z "pro" serwisami nie wiem ... ale odrzucanie wiekszości serwisów i takich jak po przejściu na subdomene to głupota z ich strony.

Nie chcę źle wróżyć .. ale jeżeli taka sytuacja będzie się utrzymywała (redukcja stawek + nie akceptowanie nowych stron) to seopilot długo nie pociągnie.

Bo jeżeli coś ma się utrzymać w sieci to musi to być dla ludzi a nie dla zbijania kolejnych $$ bo takie cuda kończą szybko swą działalność

Edit://

No i wzięli się również za mnie, kolejna obniża o 30% ... czyżby moje przypuszczenia się sprawdzały ?

Najnowsza muzyka i nie tylko na https://nuteczki.top a dla kobiet ploteczki na https://ebabki.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i weszli na rynek. Zachęcili ludzi stawkami i dopóki stawki były ok to ludzie nie myśleli za bardzo o tym że mają niejasne zasady przyjmowania serwisów i ich odrzucania, system który implementując tak naprawdę nie mamy możliwości i wpływu na to co się wyświetla i gdzie na naszych stronach.

Teraz się to zmieniło i to mocno. W ciągu ostatniego tygodnia wszystkie strony które mam w Seopilot dostały kolejne zmniejszenie stawki i tak np. strona z PR4 ciągle rosnącym ruchem i 2-4 razy w tygdoniu nowym unikalnym kontentem ze stawki 410pln po dwóch obniżkach w tej chwili ma stawke 120pln.

No ale dobra... człowiek myśli, niech będzie, taki los, koniunktura, może coś się bardzo mocno zmieniło w góglu że stawki musiały pójść w dół.... ale zaraz.

Wczoraj porównałem dwa systemy seopilot i prolink.

seopilot nie daje możliwości wyboru i akceptacji linków i wglądu w nie - prolink daje taką możliwość. Każdą z podstron możesz wycenić sam, każdy link akceptujesz albo odrzucasz.

W tej chwili w seopilot na stronie o której wspomniałem mam stawkę 120pln (przypominam PR4) i po sprawdzeniu okazało się że 120pln dostaję za wyświetlanie 621 linków do stron - tak ... nie przesłyszeliście się ... 621 linków - stan na dzień 27.11.2012

Za to prolink w tej chwili wyświetla mi 40 linków co daje miesięcznie stawkę 66,33 pln - dodam tylko że dość rygorystycznie podchodzę do prolinka i sprawdzam każdy wpis przed dodaniem i staram się dodawać tylko linki jakkolwiek powiązane ze stroną. Gdybym akceptował wszystko pewnie miałbym około 120-160 linków na stronie co dałoby (licząc oczywiście w przybliżeniu) około 199 - 260 pln.

Jak dla mnie rachunek jest dość prosty - w najbliższych dniach rezygnuję z seopilota bo szanuję czytelników moich stron i nie będę im fundował śmietnika za grosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi cały czas seopilot przysyła spam i męczą mnie żebym dodał jedną ze swoich wartościowych stron do ich systemu. Pytanie czy to się ogóle opłaca? Co z tego, że coś tam zarobię skoro dostanę od google filtr/ban za SWLa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

seopilot nie daje możliwości wyboru i akceptacji linków i wglądu w nie - prolink daje taką możliwość. Każdą z podstron możesz wycenić sam, każdy link akceptujesz albo odrzucasz.

Dla ścisłosci: ceny w Prolink można było wyznaczać samemu na samym początku, potem pojawiły widełki cenowe wyznaczane przez system (w zależności od PR).

Filmy animowane typu explainer video. Najlepszy serwis AGD Gdańsk, jak zepsuje się lodówka, pralka lub inne urządzenie AGD. Organizujemy bezpieczny import z Azji do krajów Unii Europejskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Do wszystkich opisanych powyżej praktyk firmy SeoPilot należy dodać nową strategię, która w efekcie zmierza do nie płacenia tzw. wydawcom. "Akcja" nazywa się - Wystąpił błąd rozmieszczenia linków

("Na stronach serwisu xxxxxxxxxxxxxx.com System wykrył nieprawidłowości podczas rozmieszczenia linków. System nie mógł potwierdzić obecności ponad 10% rozmieszczonych linków.

Do najczęstszych przyczyn wystąpienia tego błędu należą:

1. Serwis jest niedostępny, należy przywrócić prawidlowe działanie strony.

2. Strony serwisu lub linki zostały zablokowane dla indeksacji przez roboty wyszukiwarek. Wszystkie strony należy udostępnić dla indeksacji.

3. Serwis używa funkcji cachowania i czas odnowienia jest zbyt długi. Zalecamy ustawić czas ważności cache w taki sposób, aby odnawianie cache’u dokonywało się przynajmniej raz na 3 godziny.

4. IP naszego robota jest zablokowany i nie otrzymuje odpowiedzi na wysyłane żądania. W takiej sytuacji należy dodać nasze IP 188.127.246.50 188.127.242.122, do białej listy adresów dozwolonych.

5. Błędna instalacja kodu lub brak kodu na stronach serwisu. Należy sprawdzić, czy kod został poprawnie zainstalowany, oraz czy została użyta najnowsza wersja kodu.

Serwis powróci w status OK, gdy tylko przyczyna błędu zostanie usunięta. Jeżeli żadne z wymienionych wyżej działań nie przyniosło skutku lub potrzebna jest pomoc z naszej strony, prosimy o kontakt z Działem Pomocy.)".

Nie warto chyba dodawać, że na stronie nie wystapiła żadna z opisywanych okoliczności, a napisanie odpowiedzi na list z SeoPilot skutkuje "odwieszeniem" strony na kilka dni. Po kliku dniach sytuacja się powtarza, a gdy wystąpi w okolicach końca tygodnia, to przez 2,3 dni udostępnianie swej strony na anonse o ogłoszeniach towarzyskich i viagrze jest darmowe). Bo oczywiście firma SeoPilot na okres, gdy strona jest niegodna, by płacić jej właścicielowi, uznaje ją za wiarygodną do wyświetlania swego skryptu.

Ktoś wyżej napisał, że firma najpierw zawyżając stawki, a potem obniżając, prowadzi politykę przywiązywania do siebie klientów, dlatego nie ma co rozdzierać szat.

Zgoda, ja od początku uważałem, że, ktoś oferując mi zapłatę miesiecznie w wysokości przeszło 300 zł., za niszowy serwis z niewielkim ruchem mocno przeszarżował. Ale to ponoć specjaliści, znawcy, profesjonaliści.

I skoro obniżają stawki, to także ich biznes i ich sprawa. Ale trudno pogodzić się z sytuacją, gdy następuje to w oparciu o okoliczności, które nigdy nie miały miejsca, a standardowa korespondencja z firmy opisuje wyimaginowane "fakty" i jest wynikiem konfabulacji w czystej postaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

korzystałem z SeoPilota przez kilka miesięcy jak stawki były zadawalające

potem znacznie obniżyli stawki a na domiar tego dostałem od google email z informacją że na stronach wykryte sa nienaturalne linki - i strony automatycznie zostały wyrzucne z indeksuje

na szczęście po usunięciu i wysłaniu prośby i ponowne rozpatrzenie wszystko w google wróciło do normalności

Zajmujesz się pozycjonowaniem stron i szukasz kolejnych branż, w których możesz zarabiać? - seo.biznesmlm.pl- zarabiaj na suplementach

Znaczenie snów w sennik.biz

Nowy serwis z artykułami : www.magazynallinclusive.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności