Skocz do zawartości

Google a prawo


MichaelDicson

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co zauważyłem to nie tylko ja mam problemy z pozycją w google sporo osób narzeka na że im interes nie idzie lub strona jest nie odwiedzana przez te zmiany w googlu
Z jakiej Ty za przeproszeniem choinki się urwałeś .... Korporacja Google jest wyszukiwarką, a nie gwarantem twoich klientów i jako taka nic ci nigdy nie gwarantowała w ramach naturalnych wyników wyszukiwania.

Jeśli potrzebujesz reklamy w ramach tej wyszukiwarki możesz skorzystać z jej dedykowanych programów jak Google AdWords jeśli wtedy zauważysz nieprawidłowości dodam twoim zdaniem możesz wystąpić na drogę sądową, że zapłaciłeś za dużo za "naklikane" rekalmy.

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Strony wyglądają tragicznie, mają mało linków... :D

Co masz na myśli że strony wyglądają tragicznie? Jeżeli chodzi o wygląd to skórki zostały zakupione do wordpressa a loga robił mi mój grafik więc nie rozumiem o co chodzi z tym "strony wyglądają tragicznie".

Strony może i mają mało linków ale to nie jest powód by google dawało filtr na witrynę prawda? A mam niektóre strony takie ze jak wpisuję nazwę domeny to i tak się w google nie wyświetla. Przypominam iż w tamtym roku strony te zajmowały czołówkę w google na pozycjonowane frazy, nie linkowałem mocno tych stron a mimo to witryny utrzymywały wysoką pozycję przez 1,5 roku działania.

Wydaje mi się że wy tu tez nie wiele macie pojęcia o pozycjonowaniu, bo jeżeli mi ktoś mówi że strony wyglądają tragicznie nie uzasadniając tego co powiedział to chyba nie jest to ktoś kto zna się na optymalizacji i pozycjonowaniu witryn.

Więc ja czekam dalej na konkretne podpowiedzi a nie gadanie trzy po trzy ze strona jest tragiczna.

Chciał bym dodać tylko to jeszcze że mimo tego iż strony podostawały filtra google bot i tak przesiaduje na witrynach prawie całymi dniami, dziwi mnie jeszcze jeden fakt że nic nie zmieniając w kodzie strony, witryna wpadała i wychodziła z filtra już 4 razy i nie wiem dla czego, trwa to tak od 15 grudnia ubiegłego roku, w tedy jak strona wychodzi z filtra mam o 500% więcej wejść jak przed zdjęciem filtra czyli w czasie filtra wchodzi na stronę około 300 - 400 unikalnych osób dziennie a po zdjęciu go wchodzi mi 3000 - 4000 osób unikalnych dziennie, dziwi mnie to że tak się dzieje że strona wpada i wypada z filtra gdzie nic nie było zmieniane itp..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam tez regularnie prasę i blogi np Pawła Krzyworączki bloga ebiznesy i postępuje zgodnie z white seo ale efektu nie ma.

MichaelDicson a czemu nie zapytasz swojego guru Krzyworączki czemu tak się dzieje a szukasz odpowiedzi na PIO ? on mówi ze cale SEO to pic na wodę tylko on wie o co chodzi, na pewno tobie pomoże, my się nie znamy......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli napisał Ci kolega, że wyglądają tragicznie, to widocznie tak według niego wyglądają. Każdy ma prawo do subiektywnej oceny tego czy coś mu się podoba czy nie i nie wiem jakim argumentem jest tutaj to skąd masz skórki czy kto Ci robił loga :D Mnie osobiście też się nie podobają, a logo w GamePik chyba się trochę komuś ścisnęło, ale nie o tym temat.

Sam piszesz, że słabo je linkowałeś, a mimo to 1,5 roku utrzymywały się w topie - niespodzianka - konkurencja nie spała i rośnie, a Ty spadasz. Cały wątek jest absurdalny, bo jeśli jutro Matt przyjdzie i zbanuje (całkowity wypad z indeksu Google, nie niższe pozycje) wszystkie Twoje strony to... masz pecha i nie masz żadnego prawa do roszczeń względem Google.

Do tego to o czym wspomniał wcześniej m.in. zgred - pozycjonowanie polega na byciu lepszym od konkurencji. Fajnie, że spełniasz wytyczne (choć zapewne ich nie spełniasz, 'pokaż mi stronę, a znajdę na nią paragraf' parafrazując klasyka), ale konkurencja wpasowuje się widocznie lepiej w algorytm, toczka.

A konkretna odpowiedź na pytanie czemu konkurencja wyprzedza Cię jak chce i strony lecą w pozycjach będzie Cię kosztowała myślę przynajmniej 4-cyfrową sumę, także miłego czekania życzę :D

I co do pozycjonowania i pojęcia o nim ma estetyka stron?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MichaelDicson a czemu nie zapytasz swojego guru Krzyworączki

A co w tym złego ze czytam bloga Pawła Krzyworączki, nie jest on żadnym moim guru. Czytam dużo blogów w sieci bo po prostu lubię czytać przemyślenia innych ludzi, ci co mają coś do powiedzenia na ten temat nie koniecznie mając racje wyrażają tylko swoje zdanie i tyle, a to mój interes czy ja się do jego rad będę stosował, czy też nie.

A skoro Paweł organizuje kursy na temat ebiznesu i bierze za to pieniądze, ludzie mu płacą i idą posłuchać tego co ma do powiedzenia to chyba musi znać się chodź trochę na rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam piszesz, że słabo je linkowałeś, a mimo to 1,5 roku utrzymywały się w topie - niespodzianka - konkurencja nie spała i rośnie, a Ty spadasz. Cały wątek jest absurdalny, bo jeśli jutro Matt przyjdzie i zbanuje (całkowity wypad z indeksu Google, nie niższe pozycje) wszystkie Twoje strony to... masz pecha i nie masz żadnego prawa do roszczeń względem Google.

Do tego to o czym wspomniał wcześniej m.in. zgred - pozycjonowanie polega na byciu lepszym od konkurencji. Fajnie, że spełniasz wytyczne (choć zapewne ich nie spełniasz, 'pokaż mi stronę, a znajdę na nią paragraf' parafrazując klasyka), ale konkurencja wpasowuje się widocznie lepiej w algorytm, toczka.

I co do pozycjonowania i pojęcia o nim ma estetyka stron?

Czemu upierasz się na to ze mnie konkurencja przebiła? Jeżeli domena spada na swoja nazwę w google poza 100 pozycję to twoim zdaniem konkurencja wybiła się na te słowo a moje poszło w dół ta? Bo ja myslałem ze to jest filtr na całą domenę i wszystkie jej frazy.

Nie mówię konkurencja jest i to wielka, no ale do licha strona spada się podnosi i znowu spada i tak od 4 miesięcy to chyba coś nie tak.

Za darmo nikt nic konkretnego nie powie.

Bo wy sami macie nie wiele pojęcia na ten temat, ten kto proponował 3000 zł za rade to akceptuje spam więc do takiego człowieka nie będę szedł po radę. Zarejestrowałem się na tym forum po to by w razie problemu uzyskać pomoc, a tu wychodzi na to że nikt pomagać nie chce tylko liczy se kaskę ile ma zedrzeć.

Tak naprawdę widząc wasze wypowiedzi w tym temacie to zastanawiam się po co te forum istnieje, równie dobrze było jak by na miejscu tego forum postawić tablicę z ogłoszeniami pozycjonerów. Jak wiadomo pozycjonerzy i firmy pozycjonerskie będa mówić tak bo zarabiają ale człowiek który nie zajmuje się na co dzień pozycjonowaniem będzie mówił co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to wygląda aktualnie:

* Nie opłaca się inwestować z Adwords bo to strata pieniędzy,

** Firma ta nie radzi sobie z Fraud-klikami, wystarczy jeden komputer 2 łącza GSM - PLYA-ORANG i już z twojego konta poleciało 5K

** Suport praktycznie nie istnieje. Odpowiedź na wszystko to RTFM

* Zgłaszanie spamu etc to strata czasu, osoby z polskiego oddziału zachowują się jak admini DMOZa

** Daruj sobie opłakiwanie żalenie się bo nie tędy droga

* Gooogle Polska jest nieudolne w porównaniu z serpami zagranicznymi i w tym problem

** wystarczy wpisać podobne frazy a różnica jest naprawdę zatrważająca

Reasumując:

Możesz zatrudnić najlepszych copywriterów sprawić by twoja strona uruchamiała się w 0,5 sekundy. Zdobyć 8K plusów [ PO.H ] zoptymalizować kod, całą stronę, sprawić by stopień odrzuceń spadł do 10% i tak spamarki będą wyżej.

Bo jest za mało osób do monitorowania tego i gdy "twoje słowa" nie są liście monitorowanych jak np. porównywarki, to możesz tylko się żalić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony masz rację z drugiej nie do końca. To fakt że google jest nie udolne w Polsce, ale mi chodzi o pozycję i o filtry, wydaje mi się że google filtruje porządne witryny a spam przepuszcza, dowodem są te masowe spamerskie witryny z linkami pobieraczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ty masz na myśli? Bo rozwój też się liczy, a spamować to ja nie zamierzam, co innego pozycjonować uczciwie, ale ogólnie pozycjonowanie jest nie etyczne. Najpierw chciał bym wyjść z tych filtrów nałożonych przez google, tylko nie mogę doszukać się powodu filtra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.google.pl/search?client=opera&a...channel=suggest

https://www.google.pl/search?client=opera&a...channel=suggest

https://www.google.pl/search?client=opera&a...280&bih=725

czlowieku nie masz filtra

wg googla twoim stronom po prostu nie nalezy sie poprzednio przydzielona pozycja

nie zostales ukrany tylko w koncu zostales sprawiedliwie oceniony. jezeli googiel na sprawiedliwa ocene twoich stron potrzebowal 1,5 roku sam widzisz jaki to on ma zajebiaszczy algorytm :D my to wiemy, google to wie, ale do ciebie jeszcze to nie dotarlo

jezeli jestes dalej przekonany ze to filtr to kup nowe domeny, zrob 301, pozycje powinny wrocic do dawnych a po kilku dniach powinienes znowu wylecic w dol

jezeli jednak pozycje nie wroca nawet na 1 dzien przez miesiac czasu - to znaczy ze uparcie tkwiles w bledzie i mozesz nam po tym miesiacu napisac 'chlopaki, mieliscie racje, wiara w swietego googla mnie zaslepiala'

JA: Miał Pan już nie pisać - tak trudno to zrozumieć, nie życzę sobie już od Pana maili

KLIENT: to po co Pan odpisuje? lubi Pan miec pewnie ostatnie zdanie ..ja również

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skoro Paweł organizuje kursy na temat ebiznesu i bierze za to pieniądze, ludzie mu płacą i idą posłuchać tego co ma do powiedzenia to chyba musi znać się chodź trochę na rzeczy.

Bez urazy ale on tak się zna na SEO jak Ty na ortografii i gramatyce - z taką różnicą , że on jest bezczelny naciągając ludzi na kase i sprzedając parę sloganów i półprawd zaczerpniętych z sieci a Ty możesz się tłumaczyć różnymi dysfunkcjami i "dajesz ciała" na własne konto ...

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności