Skocz do zawartości

Referendum ws. wieku emerytalnego


Bart.

Rekomendowane odpowiedzi

Zakręcony fakt :) Ale tak to naród by wiedział, że bez wazeliny jest jeżdżony a tak by się wmawiało, że średnia życia to w Polsce 123 lata.

Ostatnio słyszałem wypowiedź prezesa Zusu o tym, że średnia życia mężczyzny w Polsce to 81 lat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 135
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

@agacia no ja widziałem odwrotne od 25 z doświadczeniem min 5 letnim ;)

Wszyscy forumowicze wasze pomysły są bardzo dobre niestety na forum i w boxie na facebooku nic nie dadzą dopóki się razem nie zbierzecie i nie powiecie stop dosyć tego, bo inaczej nawet najgenialniejsze pomysły są niczym. Jak w biznesie , nawet świetny pomysł nie daje w ogóle gwarancji sukcesu bez kapitału początkowego . Tak więc skąd politycy mają wiedzieć ze coś mają zmienić skoro jedyne informacje od swoich klakierów mają że naród jest spokojny a tam że w sieci czy przy wódce narzekają to tam mało ważne. I mamy jak jest :)

Tylko wspólne działanie i odrzucenie naszej narodowej cechy czyli EGOIZMU daje szanse naszemu krajowi na lepszą przyszłość i na to że za kilka lat taki 15 latek nie walnie cie w łeb cegła za 2 zł i potemnie będzie w tym nic złego widział a do tego dąży Polska.

ps.Miałem okazje być w pewnym tzw. "terrorystycznym kraju" ich sposób patrzenia na życie po prostu mnie rozwalił i zrozumiałem że świat zachodu pomimo tej całej techniki i całej reszty jest najgłupszym i najmniej szczęśliwymi nacjami .Bo jak wytłumaczyć osobę która zarabia kilka tysięcy i żałuje 5 zł z osobą która musi walczyć o jedzenie a pomimo tego się nim dzieli z innym i jest na dodatek szczęśliwa. Szok masakra.

W Polsce jakby emeryci mieli liczyć na młodych obecnie to by z głodu pozdychali .I wszyscy młodzi teraz boleśni esię za 30 40 lat o tym przekonaja jak wasze dzieci będą na was robić :)

Reklama w internecie - baza firm - katalog firm + seomaster script

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według gazety rząd wynalazł mechanizm finansowy, który pozwala co roku przejmować i wygaszać miliardy pochodzące z naszych składek ubezpieczeniowych.

Po podniesieniu wieku emerytalnego "maszynka do czyszczenia kont" będzie w stanie pochłaniać społeczne oszczędności w tempie kilka razy szybszym. Z kont emerytalnych w ZUS wyparowało w ubiegłym roku ponad 8 miliardów złotych. Znikły środki emerytalne należące do osób, które pobierały rentę i zmarły, nie dożywszy emerytury.

https://biznes.onet.pl/z-funduszu-rentowego...63,1,news-detal

Płać składkę 1000,- miesięcznie przez 40 lat i pobieraj emeryturę przez 5 lat w wysokości 800 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś się orientuje czy mogę nie płacić na ZUS, a płacić składki emerytalne na jakiś fundusz w innym kraju uni ale będąc i pracując w PL?

Zgodnie z polską konstytucją nie musisz opłacać żadnych składek ZUS (teoretycznie ;) ). A jak się przeniesiesz do USA to nawet nie musisz płacić dochodowego, który jest wbrew amerykańskiej konstytucji.

PS. Wielki brat ZUS zaczyna zabierać się za fikcyjne zatrudnienie w UK:

https://obserwatorium.nowyekran.pl/post/515...brat-dziurdziuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś się orientuje czy mogę nie płacić na ZUS, a płacić składki emerytalne na jakiś fundusz w innym kraju uni ale będąc i pracując w PL?

Możesz , ale wiąże się to z niezłą ekwilibrystyką i spełnieniem paru warunków , no i z tego co się orientuje złodzieje z US i ZUS przymierzają się jak się za to zabrać ...

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cel tej "reformy" jest oczywisty - stałe zwiększanie liczby osób, które zejdą z tego świata przed osiągnięciem wieku emerytalnego. Środki zgromadzone w ramach ZUSu nie są dziedziczone, dzięki czemu w chwili śmierci niedoszłego emeryta wracają do dyspozycji ZUSu i pomagają łatać ogromy deficyt w systemie składek. Jest to realizowanie wielce (nie)śmiesznego hasła "Owoc żywota Twojego je ZUS"...

Wyobrażacie sobie człowieka wykonującego ciężką pracę fizyczną (na przykład robotnika budowlanego), który pracuje w ten sposób do 67 roku życia? Przy obecnym poziomie publicznej opieki medycznej w tym kraju taki człowiek ma najczęściej dwie opcje: albo głodowa renta, albo w piórnik i do ziemi.

NIE dla ZUSu i KRUSu! System już dzisiaj jest niewydolny, a (p)osły z Wiejskiej podnosząc wiek emerytalny dodatkowo szkodzą właściwie wszystkim - jednocześnie zmuszają część ludzi do dłuższej pracy i ograniczają możliwość znalezienia pracy przez innych. Ale co tam - ważne, że można w ten sposób choć na chwilę odłożyć w czasie załamanie się systemu ubezpieczeń społecznych...

VEX Media - w przygotowaniu.

Mój płatny katalog SEO - w przygotowaniu.

Online-24.pl - w przygotowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś się orientuje czy mogę nie płacić na ZUS, a płacić składki emerytalne na jakiś fundusz w innym kraju uni ale będąc i pracując w PL?

Jeśli masz firmę możesz płacić zus w Czechach (440 zł) lub w UK, tam najbardziej konkurencyjne składki. Niema zdanej ekwilibrystyki wszytko w Czechach załatwisz przez telefon, właśnie kolega sobie załatwiał, gadałem z nim wczoraj.

Ja na razie place w PL w przypadku firmy polskiej, ma to swoje plusy jak na przykład - wiarygodność większa jeśli załatwiasz sobie lizing jakiś, lub inne czynności finansowe i td.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś rozeznałem się na forum podatkowym w UK jak to jest i wyszło że jeśli nie jesteś rezydentem w UK ani nie masz klientów w UK to z jakiej racji masz zakładać biznes w UK i płacić tam podatki? Ponoć podczas zakładania self-employment jest pytanie "czy jesteś rezydentem UK?".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ciekawe rzeczy mówicie , a po tym co przeczytałem od vextusa że się nie dziedziczy tego to jeszcze bardziej mnie motywuje i przekonuje że ten zus i ta reforma emerytalna to jakiś mega duży przekręt . Nakradli się przez 20 lat, teraz nie ma już co to trzeba sobie następne korytko wybudować hehe . Chociaż pomysłowości Polakom to nie można odmówić ;)

Z ciekawości pójdę do Zus się spytac co zrobić aby was ominąć akurat mam tych darmozjadów nie daleko , najlepszy budynek w okolicy.

Jak ktoś ma jeszcze jakieś informacje arty z sieci ,cokolwiek niech wrzuca albu tu albo mi na pw , oczywiście ja sam też poszukam w g. Dziękuje.

ps. byłbym bardzo wdzięczny max pan , mam nadzieje że takie postępowania polaków dadzą do myślenia politykom , no bo bądź co bądź jak tak wszyscy będą chcieli robić tak jak ja to tam gospodarka zbiednieje ale to "mało ważne" ich korytko zacznie wysychać :)

Reklama w internecie - baza firm - katalog firm + seomaster script

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat mialem okazje obejrzec debate przed glosowaniem. Od razu bylo wiadomo jaki bedzie wynik. Ogolnie nie mam w zwyczaju skupiac sie na klotniach w sejmie ale akurat tym razem temat mnie zaciekawil i chcialem zobaczyc jakie beda padaly argumenty.

Wystapnienia pana Dudy z Solidarnosci nie widzialem.

Kaczynski zaczal od polityki prorodzinnej oraz na ulatwieniu zycia polskim malym przedsiebiorcom (na plus) ale im dluzej gadal tym bardziej wracal do spraw, o ktorych gada zawsze czyli wszystko wina Tuska, rozkradliscie kraj itp.

Solidarna Polska reprezentowana przez Beate Kempe to w ogole wedlug mnie miala problem zeby odniesc sie do sedna sprawy.

Palikot schowal glowe w piasek i nie popiera ale nie glosuje bo reszta opozycji glosi populistyczne hasla. Widocznie zabraklo im jaj zeby sie okreslic ale swoim zachowaniem de facto poparli PO.

Platforma mowila, ze to konieczne i w przeciwnym wypadku bedziemy dostawac emerytury na poziomie 400-500 zł (w przeliczeniu na dzisiejsza wartosc). Na zarzut kogos z opozycji, ze powinni zadbac o to, zeby bylo wiecej miejsc pracy odparli, ze jak bedzie mniej osob w wieku produkcyjnym to przeciez nie bedzie klopotow ze znalezieniem pracy! Nie wiem czy bylo to zagranie pod publiczke, zeby ciemny lud to kupil ale naprawde to stwierdzenie jest ponizej jakiegokolwiek poziomu.

Pawlak mowil, ze oprocz tej reformy trzeba zaktywizowac ludzi, ktorzy obecnie nie pracuja aby wiecej pieniedzy wplywalo do budzetu. Ku mojemu zdziwieniu poruszyl moim zdaniem najwazniejsze kwestie jednak nie przeszkodzilo mu to w robieniu za popychadlo i oczywiscie zaglosowal jak jego koalicjant.

Cala debata utwierdzila mnie w przekonaniu, ze PO rzadzi tylko i wylacznie dlatego, ze opozycja jest dramatycznie slaba. Sposrod wszystkich obecnych partii byloby mi wstyd zaglosowac na ktorakolwiek.

Co do tak zwanej "reformy", ktora w rzeczywistosci nia nie jest, bo reforma to zmiany a tutaj mamy do czynienia z utrzymaniem status quo i jedynie wydluzeniem czasu pracy, to moim zdaniem rzad zabiera sie do niej nie od tej strony co powinien. W tej chwili mamy do czynienia z 13,5% bezrobocia czyli jest jeszcze duzo osob, ktore moga placic skladki. Jezeli nie ulatwi sie powstawania miejsc pracy (nie przez rozwiazania socjalne tylko zmniejszenie obciazen) to zwiekszenie wieku nawet do 85 lat nic nie da. A teraz w zamian obciaza sie coraz bardziej tych pracujacych przez co bezrobocie dalej rosnie. Wplywy do Zusu maleja i dodatkowo budzet jest obciazony swiadczeniami na rzecz tych osob.

Ponadto trzeba cos zrobic z samym Zusem bo az zal patrzec jak niewydolna jest to instytucja. Ale lepiej zamiast podejmowac realne dzialania, ktore poprawia sytuacje "pudruje sie" trupa aby dobrze wygladal. Chyba nie tedy droga.

E:literowki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponadto trzeba cos zrobic z samym Zusem

ja wolałem by zęby najpierw KRUS mogli płacić tylko rolnicy co maja do 10 h ziemi, bo to jakaś paranoja znalem rolnika z pod Sandomierza co ma setki h sadu, jabłka sprzedaje TIRami, a ZUS ma ok 300 zł kwartalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W UK wystarczy wynająć wirtualne biuro (100 GBP rocznie) i na ten adres zarejestrować firmę poprzez stronę. Deklarację składa się RAZ NA ROK po czym dostaje się info ile ma się zapłacić podatku (minus kwota wolna od podatku ok. 40.000 pln) oraz NIC4. Plus trzeba opłacać NIC2 - 2 GBP tygodniowo. Nie musisz mieć nawet konta firmowego więc nie musisz nawet ruszać się z fotela, zresztą konto firmowe można założyć w PL. Z tego co wyczytałem to kontrole (audit) zdarzają się rzadko, a jeśli się zdarzają to można to załatwić korenspondencyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności