Skocz do zawartości

Referendum ws. wieku emerytalnego


Bart.

Rekomendowane odpowiedzi

Nikt nie powinien płacić KRUS! Gospodarstwo rolne powinno być traktowane jak zwykła działalność gospodarcza.

Jeśli rolnik nie zarabia nawet na ZUS, powinien zmienić branżę. Jakoś nikt nie obniża składek ZUS sprzedawcom posiadającym lokale nie większe niż 50m2.

A tutaj jeszcze news dotyczący p. Sowy:

https://www.epiotrkow.pl/news/G.-Sowa-wypow...wo-ZUSowi,10364

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 135
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Gadacie o populiźmie a sami go uprawiacie. Lekkie rozdowojenie jaźni:

- ludzie nie dożyją emerytury, i tak tego nikt nie dostanie bo pójdzie do piachu

- na emerytury obecnie idą gigantyczne pieniądze, wszystko co wpłacimy - a obciążenia są kolosalne - zamiast być odkładane jest od razu wypłacane na emerytury obecne

Widać bzdurność tych twierdzeń? Jednak ktoś tej emerytury dożywa, średnia życia się wydłuża i to jest FAKT, mężczyźni będą pracować "tylko" 2 lata dłużej - więc okres pobierania emerytury za te kilkadziesiąt lat co najmniej pozostanie taki sam. A kobiety średnio żyją dłużej niż faceci - więc również te emerytury pobierać będą.

Niewydolność ZUS - na obsługę idzie bodajże poniżej 2%. Nasze wspaniałe złodziejskie OFE zżerało na początku jak dobrze policzyć z połowę, teraz pewnie z 1/4 za obsługę sumarycznie zżera (choć zastanawiam się czy nie jest to powyżej 50% jak policzyć w czasie).

dymna.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maxiu tylko taki "myk" jest możliwy tylko i wyłącznie w przypadku świadczenia usług niematerialnych - w przypadku innych musisz mieć polski oddział firmy - czyli tak czy inaczej płacisz haracz ...

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlikwidować KRUS, zabrać przywileje emerytalne tym, którzy na nie nie zasługują ("górnicy" którzy nigdy nie byli pod ziemią, "żołnierze" którzy nigdy naprawdę nie walczyli, "policjanci" wlepiający mandaty) i będzie dobrze.

Poza tym, o czym już wspominano, odchudzić cały system. Pozwalniać urzędasów, których jest zdecydowanie za dużo, nie budować urzędów wyglądających jak pałace. I tu też zlikwidować przywileje. Nie wiem czy wiecie, że na przykład:

1) Urzędnik KRUSU może sobie jechać na wczasy do centrum Zakopanego z całą rodziną i płacić 50zł za dobę (za 4 czy 5 osób ). Resztę dopłaca mu KRUS, czyli de facto państwo.

2) Urzędnik ZUS jedzie na wczasy do Juraty, gdzie pobyt ma za darmo. Hotel wysokiej klasy, stawka dzienna rzędu 300 - 400 złotych za osobę.

Przykłady "z życia wzięte". Znam osoby - urzędników o których mowa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponadto trzeba cos zrobic z samym Zusem

ja wolałem by zęby najpierw KRUS mogli płacić tylko rolnicy co maja do 10 h ziemi, bo to jakaś paranoja znalem rolnika z pod Sandomierza co ma setki h sadu, jabłka sprzedaje TIRami, a ZUS ma ok 300 zł kwartalnie.

KRUS jest w chwili obecnej nie do ruszenia, bo PO musi klepać po pupci PSL... Od czasu do czasu słychać przebąkiwania polityków różnych opcji na temat reformy / likwidacji KRUS, ale każdy widzi jaki to wygląda w praktyce.

KRUS powinien być zlikwidowany w pierwszej kolejności, potem trzeba się zabrać za ZUS. Dlaczego ja muszę płacić ZUS w pełnym wymiarze, a ktoś inny płaci kwartalnie jakieś grosze (często przy tym prowadząc normalną DG) tylko dlatego, że ma kawałek ziemi?

VEX Media - w przygotowaniu.

Mój płatny katalog SEO - w przygotowaniu.

Online-24.pl - w przygotowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tutaj jeszcze news dotyczący p. Sowy:

https://www.epiotrkow.pl/news/G.-Sowa-wypow...wo-ZUSowi,10364

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy pracowników Zakładu. - Jest nam zupełnie obojętne to, co dzieje się przed budynkiem. Zupełnie nam to nie przeszkadza - powiedziała kierownik Inspektoratu ZUS w Piotrkowie.

Ostatnio jak mi Zakład Utylizacji Staruszków przekroczył termin wypłaty (w takiej samej sprawie zapadł niekorzystny dla ZUSu wyrok sądu nakazujący wypłatę odsetek) to usłyszałem od pracownika ZUS, że cytuję: " mnie nie obowiązują wyroki sądowe mamy swoje przepisy " ....

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem podniesienie wieku emerytalnego to krok w dobrym kierunku. Kiedy kanclerz Bismarck wprowadzał państwowy sytem emerytalny to średnia długość życia nie przekraczała 50 lat, a wiek emerytalny wynosił 65 lat. I problemu nie było. Teraz średnia długość życia wynosi 75 lat, a wiek emerytalny 60/65 lat. I problem jest.

Następnym krokiem powinna być likwidacja wałka o nazwie OFE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem podniesienie wieku emerytalnego to krok w dobrym kierunku. Kiedy kanclerz Bismarck wprowadzał państwowy sytem emerytalny to średnia długość życia nie przekraczała 50 lat, a wiek emerytalny wynosił 65 lat. I problemu nie było. Teraz średnia długość życia wynosi 75 lat, a wiek emerytalny 60/65 lat. I problem jest.

Następnym krokiem powinna być likwidacja wałka o nazwie OFE.

Skoro taka jest Twoja recepta na poprawę sytuacji w systemie ubezpieczeń społecznych, to nie zapomnij zacząć od siebie. Możesz się na przykład powiesić na dzień przed przejściem na emeryturę, przyjdę Cię pobujać...

VEX Media - w przygotowaniu.

Mój płatny katalog SEO - w przygotowaniu.

Online-24.pl - w przygotowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz się na przykład powiesić na dzień przed przejściem na emeryturę, przyjdę Cię pobujać...

Jestem katolikiem, więc samobójstwo nie należy do zbioru dopuszczalnych przeze mnie zachowań. Poza tym przedwczesna śmierć jednego człowieka w niczym nie zmieni sytuacji systemu emerytalnego w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to zmieni utrzymanie obecnego systemu. Za 10 lat okaze sie, ze to za malo i bedzie praca do 70 lat. I tak w kolko. Naprawde myslisz, ze to jest rozwiazanie?

E: swoja droga dziwi mnie, ze ludzie tak latwo sie na to zgodzili bez podjecia przez rzad jakiejkolwiek proby przeprowadzenia prawdziwej reformy. Proby likwidacji Krusu, emerytur dla uprzywilejowanych oraz zmniejszenia bezrobocia a przez to wzrostu wydatkow do budzetu. PO poszlo po najmniejszej lini oporu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz się na przykład powiesić na dzień przed przejściem na emeryturę, przyjdę Cię pobujać...

Jestem katolikiem, więc samobójstwo nie należy do zbioru dopuszczalnych przeze mnie zachowań. Poza tym przedwczesna śmierć jednego człowieka w niczym nie zmieni sytuacji systemu emerytalnego w Polsce.

A co różnica, czy jesteś katolikiem czy pastafarianinem? Według przedstawionego przez Ciebie schematu idealna sytuacja to ustawienie wieku emerytalnego grubo powyżej średniej długości życia. No fakt, wtedy to pieniędzy nie zabraknie (znając talent ZUSu do marnowania kasy to nie jestem w sumie pewien)... Tylko rząd musi jeszcze przestać udawać i zwrot "system emerytalny" zastąpić tym prawidłowym, czyli "podatek od pracy"...

VEX Media - w przygotowaniu.

Mój płatny katalog SEO - w przygotowaniu.

Online-24.pl - w przygotowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwa reforma systemu emerytalnego to:

1. Wydłużenie wieku emerytalnego

2. Drastyczne obniżenie wydatków państwa o 100-150 mld. rocznie

3. Z zaoszczędzonych pieniędzy (+ emisji 30-letnich wieloletnich obligacji) pokrycie bieżących emerytur

4. Likwidacja ZUS.

Amen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w zusie pani mi doradziła założyć działalność za granicą np. Słowacji albo Czechach.

Jestem za krusem ,tylko ogromne gospodarstwa przemysłowe należy obłożyć większym podatkiem. Rolnictwo to ciężka rzecz .A ci co chcą likwidować krus to ciekawe czy będą płacić dwa razy więcej za żywność , Rolnictwo w Polsce to dno a pomysły podwyższania podaktów dla nich to absurd wymyślony przez miastowych , potem ci miastowi zdradzą naród Polski i będa kupować taniej gó**o w supermarketach które należa do obcego kapitału i cały zysk transferuja za granice przez co w Polsce połowa ludzi żyje na skraju ubustwa.Brawo brawo ;)

Chandler nawet masz racje tylko że takie numery to można robić w Niemczech czy Francji gdzie ludzie żyją godnie, a nie w Polsce gdzie ludzie żyją jak psy za minimum każe się im być tymi psami dłużej a na końcu taki ktoś umiera i nie może nawet tych uzbieranych pieniędzy przekazać swoim dzieciom które żyją jak psy oraz wnukom które uczą się żyć jak psy na dnie. Swoja drogą to chyba nielegalne zabierac takie składki skoro ktoś je sobie uzbierał , prawa autorskie sa chronione 70 lat a to w ogóle nie . Wiem że to źle co mówie ale trzeba wymusić na rzadzie aby wprowadził odpowiedzialnośc za decyzje które podejmują na urzędach oraz kilka mołotowów do sejmu. Ja na prawdę nie widzę innego wyboru aby coś sie zmieniło w tym kraju jak zbiorowy bunt społeczeństwa . Grecy protestuja pomimo że ich wynagrodzenia i emerytury sa większe co najmniej 3 razy niż w Polsce przy tych samych kosztach życia, ba Polska jeszcze dopłaca do Grecji. nie wiem Polacy są tak ślepi szęczęśliwi czy tak głupi , ludzie cała europa się z nas śmieje , oni tam myślą że w Polsce jest wszystko dużo tańsze niż na zachodzie w tym koszty życia co jest bzdura bo ja w Holandii w dużym mieście Rotterdam żyje 25% taniej niż w Polsce na zadupiu hahahahahahaha :)

Tylko połączenie sił młodych którzy się tym nie interesują teraz a za 30, 40 lat będą prostestować i żebrać oraz błagać na kolanach o kromke chleba gdzie ich dzieci będą ich w pupe kopać - wypad zdychaj, i zbiorowy bunt teraz może coś zmienić i tu nie chodzi tylko o emerytury .

np. złotówka jest nie doszacowana o co najmniej 30% wystarczy to zmienić w połowie i emerytury oraz wynagrodzenia rosna o 15% w Polsce z automatu .Ograniczyć eksport i ekspanje obcych do Polski a postawić na znakomite pomysły Polaków którzy je sprzedają po całym swiecie , i o kolejne % wzrosły by zarobki . Szersza współpraca z krajami Azji gdzie Usa i inne kraje zarabiają majątki tylko Polska nie chce, kolejne %.Wykorzystanie położenia naszego kraju. Ja uważam że te pare zabiegów może nawet w pare lat zmienić diametralnie sytuacje Polski .

Nalezy wyrzucić takich agentów i zdrajców którzy pracuja przeciw Polsce jak pan minister Sikorski (który tak swoją droga jest chory psychicznei i ma wizje podobne do Kaczyńskiego)oraz wielu innych darmrozjadów i gwiazd z PO jak Rostowski , zlikwidować całkowicie PiS lub zmniejszych ich liczebność do minimum, SLD o dziwo bym zostawił , oni też niby kradli za swoich rządów ale jakoś lepiej mi się żyło w tym kraju , PSL nie dla mnie no i dał bym szansę Palikotowi pod warunkiem że wprowadzą ustawę w kórej politycy odpowiadają karnie za złe decyzje . Przy takiej ustawie 3/4 posłów darmozjadów i złodziei zniknie przecież:)

Tylko zbiorowy bunt , przykład Górnicy jak oni się wkurzą to Warszawa płonie :)

Reklama w internecie - baza firm - katalog firm + seomaster script

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sytuacja wygląda tak źle, że trzeba podnosić wiek emerytalny, pierwszym krokiem powinno być zrównanie wszystkim grupom zawodowym wieku do takiego jaki jest obecnie bez żadnych przywilejów i wszystkim zrównać sposób naliczania emerytur. Dopiero jakby wtedy się okazało że jest tak źle, podniesienie można by zrozumieć. Teraz wychodzi na to, że my wszyscy którzy płacimy na policjantów, sędziów i długo by jeszcze wymieniać będziemy pracować jeszcze dłużej, a oni bez zmian.

Podejrzewam, że gdyby wszystkim się zrównało zasady, okazałoby się że podnoszenie wieku w ogóle nie jest konieczne. Nie wspomnę o tym, że emerytury powinny być dziedziczone, po teraz wychodzi na to że ktoś kto uczciwie płaci składki, może nie dożyć emerytury i jego rodzina nic nie zobaczy, a ten co pracuje na boku, może sobie odłożyć i będzie miał na emeryturę albo też te same pieniądze dostanie rodzina.

Skuteczne pozycjonowanie stron www | Nowe randki internetowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności