Skocz do zawartości

Referendum ws. wieku emerytalnego


Bart.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 135
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Za 10 lat okaze sie, ze to za malo i bedzie praca do 70 lat.

Może nie za 10 ale za 20 pewnie tak

Proby likwidacji Krusu, emerytur dla uprzywilejowanych oraz zmniejszenia bezrobocia a przez to wzrostu wydatkow do budzetu.

W poprzedniej kadencji przeszła przecież reforma wcześniejszych emerytur mimo weta L.Kaczyńskiego. W przygotowaniu jest reforma emerytur mundurowych. Likwidacja KRUSu to niestety mrzonka. Rząd nie ma możliwości zmniejszenia bezrobocia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim zrównanie ty chyba żartujesz , nie wyobrażam sobie aby ktoś pracował w sklepie czy na kompie siedząc na pupie całe życie a górnik tyle samo w kopalni to absurd . Psów też nie lubię no ale maja stresową prace to samo inne zawody jak sedzia czy prokurator (tych to nie nawidze) no ale te duże wypłaty i przywileje są po to żeby aby nikt nie skazywał niewinnych, bo tak by było po zrównaniu.

Moze zrównamy politykom w tym wypłaty obniżymy im na 2 tys. ? :)

Reklama w internecie - baza firm - katalog firm + seomaster script

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według przedstawionego przez Ciebie schematu idealna sytuacja to ustawienie wieku emerytalnego grubo powyżej średniej długości życia. No fakt, wtedy to pieniędzy nie zabraknie (znając talent ZUSu do marnowania kasy to nie jestem w sumie pewien)

Jeśli za priorytet uznamy stan finansów publicznych to faktycznie wiek emerytalny powinien być powyżej średniej długości życia. Jeśli za priorytet uznamy oczekiwania przyszłych emerytów to wiek emerytalny nie powinien być podniesiony.

Koszty ZUSu to koło 3% zebranych składek. Dużo ale jak wszyscy wiemy OFE pobierają 3,5% od składki i 0,6% rocznie od całości za "zarządzanie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzedniej kadencji przeszła przecież reforma wcześniejszych emerytur mimo weta L.Kaczyńskiego. W przygotowaniu jest reforma emerytur mundurowych. Likwidacja KRUSu to niestety mrzonka. Rząd nie ma możliwości zmniejszenia bezrobocia.

Oczywiście, że nie ma... To nie rząd tworzy miejsca pracy, tylko ludzie/obywatele. Rząd może jedynie tworzyć kolejne miejsca pracy w budżetówce i to jakimś cudem zawsze wychodzi świetnie, niezależnie od ekipy... Rząd tak naprawdę głównie przeszkadza w tworzeniu nowych miejsc pracy...

VEX Media - w przygotowaniu.

Mój płatny katalog SEO - w przygotowaniu.

Online-24.pl - w przygotowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwa reforma systemu emerytalnego to:

1. Wydłużenie wieku emerytalnego

2. Drastyczne obniżenie wydatków państwa o 100-150 mld. rocznie

3. Z zaoszczędzonych pieniędzy (+ emisji 30-letnich wieloletnich obligacji) pokrycie bieżących emerytur

4. Likwidacja ZUS.

To rozwiązanie byłoby najlepsze. Szkoda, że jest niemożliwe do przeprowadzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszty ZUSu to koło 3% zebranych składek. Dużo ale jak wszyscy wiemy OFE pobierają 3,5% od składki i 0,6% rocznie od całości za "zarządzanie".

Jeżeli spojrzy się na "koszty ZUSu" od strony bezproduktywności kradzionych składek to sprawa już inaczej wygląda ...

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzedniej kadencji przeszła przecież reforma wcześniejszych emerytur mimo weta L.Kaczyńskiego. W przygotowaniu jest reforma emerytur mundurowych. Likwidacja KRUSu to niestety mrzonka. Rząd nie ma możliwości zmniejszenia bezrobocia.

Oczywiście, że nie ma... To nie rząd tworzy miejsca pracy, tylko ludzie/obywatele. Rząd może jedynie tworzyć kolejne miejsca pracy w budżetówce i to jakimś cudem zawsze wychodzi świetnie, niezależnie od ekipy... Rząd tak naprawdę głównie przeszkadza w tworzeniu nowych miejsc pracy...

Oczywiscie, ze nie ma mozliwosci tworzenia miejsc pracy. Ale za to mozliwosci zmniejszenia bezrobocia juz ma jezeli podejmie kilka decyzji. Przede wszystkim zmniejszenie obciazen dla przedsiebiorcow, mniej biurokracji, a co za tym idzie mniejszy koszt finansowy oraz "czasowy" zalatwiania spraw po urzedach. Posrednio mozna zmienic bardzo wiele tylko trzeba chciec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim zrównanie ty chyba żartujesz , nie wyobrażam sobie aby ktoś pracował w sklepie czy na kompie siedząc na pupie całe życie a górnik tyle samo w kopalni to absurd...

Jak się zakłada, że ktos ma pracować cały czas na tym samym stanowisku to faktycznie wyglada to na żart. Tylko, że taki emeryt policjant, górnik, strażak, nauczyciel i cała reszta młodocianych emerytów wcale nie musi jepać do 67 roku na tym swoim stresującym, wymęczającym etacie. Jest naprawdę sporo etatów wokół tych branż, które można właśnie zagospodarować pod tych ludzi. Zresztą większośc z nich chyba i tak dorabia sobie na emeryturze.

BTW, praca na ( )( ) przed kompem tez jest stresująca. Wystarczy kur*a, że G zmienia cos w algo i już masz siwy łep, poirytowanych Klientów i stresa - co widać w tematach z filtrem czy banem nawet tu na PiO. A co siedzący pracownik ceneo czy nokautu przezywał jakis czas temu? Czemu mój stres ma byc inaczej traktowany niż innych? A wiem, bo ja siedze na ( )( ) przed kompem... :)

- Reklama -

Podatki we Wrocławiu: biuro podatkowe wrocław

Miejscówa do parkowania przy Okęciu: parking okęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie chandler problemem polityków jest to samo co nie które wypowiedzi tutaj . Wszyscy myślą komu zabrać, komu obciąć , zamiast wziąc sie razem do kupy zakasać ręce i pracowac inwestować, i obudować ten kraj jak ludzie budowali po wojnie.Trzeba inwestowac w pomysły we własny naród a nie zagraniczne pomysły i opierać gospodarkę Polski na obcych państwach i rynkach . Poprostu trzeba wziąc du*e w kroki chwycić narzędzia i pracowac na swój kraj .Trochę to komunistycznie brzmi ale .........

Dalej uważam że tej całej sytuacji Polski są najbardziej wini sami obywatele a nie politycy darmozjady, którzy robią to na co im egoistyczny naród pozwala.

95% osób którę są tacy anty pewnie na miejscu polityków też by to samo robiło więc o czym my tu mówimy , jakie zmiany? Zacznijmy od siebie a reszta pójdzie z górki , tylko niestety wymaga pewnej specyficznej inteligencji społecznej której Polacy nie mają.

Trzeba spojrzeć na naród i zmieniać państwo jako My a nie jako Ja i wtedy chandler to co mówisz że nie jest możliwe będzie ,zreszta 3wszystko jest możliwe ,tylko nie o wszystkim wiemy jak to zrobić. Oczywiście to tylko moje prywatne opinie.

Reklama w internecie - baza firm - katalog firm + seomaster script

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym omijaniem ZUS-u to dziś można, ale jak zacznie się to bardziej rozpowszechniać, to na 100% zmajstrują jakąs ustawę, że nie tylko nie będzie takiej opcji (chyba, że wyprowadzisz się z PL na dobre), ale i będzie sie niezłe kwoty do wyrównania dopłacać :)

- Reklama -

Podatki we Wrocławiu: biuro podatkowe wrocław

Miejscówa do parkowania przy Okęciu: parking okęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakręcony w sumie racja stres może być wszędzie duży nawet za ladą w sklepie. I o ile wielu bym odebrał przywileje to wielu bym też zostawił, są zawody które naprawdę potrzebują tego.

I ci emeryci nie dorabiali by gdyby nie musieli , na pewno większość z nich od dorabiania wolała by siedzieć w górach lub nad morzem. Mój dziadek ma 88lat i codziennie chodzi do pracy bo chce ,a jak mu się nie chce to wyjeżdza na wakacje , ale on ma rodzine która mu to funduje a 80% polskich emerytów nie ma tego luksusu i zdycha powoli w domach zastanawiając się czy dać na mieszkanie jedzenie czy leki, czy na sznurek. Jestem przerażony znieczulica dzisiejszych młodych ludzi któzy tylko o sobie myślą .Co jest dla mnie skandalem i wszelkie gadanie o rozwoju Polski przez Tuska i innych gamoni jest dla mnie kpiną , jak można mówić o rozwoju kraju skoro jest w nim duża grupa która z głodu zdycha, chetnie bym Tuskowi w morde przywalił , Kaczyńskiemu zresztą też i jak będę miał okazję zrobię to nie zaleznie od konsekwencji .Spróbujcie cos negatywnie napisać na forum PO o nich zaraz admin klakier durny kasuje posty nawet jak są kulturalne.PO to taka sama chora partia jak PiS.

Co do tego ścigania przez Zus to nie rozumiem .Obce firmy w Polsce mogą otwierać co chcą gdzie chca i jeszcze dostają ulgi , często im się umarza długi zaległe podatki i to jest legalne a ja nie moge założyć sobie działalności w innym kraju i mieszkać tutaj nie wierze w to i żaden durny zus mnie nie będzie kontrolował zwłaszcza że w takim wypadku n ie płacił bym żadnych skłądek tutaj więc co im do tego , jakiś kolejny absurd.

Reklama w internecie - baza firm - katalog firm + seomaster script

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Iran, gónik. A podaj jakieś inne przykłady zawodów, które uczciwie wg Ciebie zasługują na wcześniejszą emeryturę? Ja od siebie dorzuciłbym jeszcze strażaków, pewne stanowiska w hutach... a zawodów, które mają prawo do wcześniejsze emerytury jest w Polsce (o ile dobrze pamiętam) ok. 200. Dobrze Cejrowski mówi (mimo, że fanatyk religijny) - wszyscy won :P Wyciąć wszystko, zabrać każdemu - kilku "sprawiedliwych" poświęci się dla dobra narodu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności