Skocz do zawartości

Referendum ws. wieku emerytalnego


Bart.

Rekomendowane odpowiedzi

Oho, tuskowe trolle się uaktywniły. Mają "reformę" do pokazania i przedyskutowania. :)

67 lat jest tak samo realne jak 70 i więcej, jeden szok społeczny, więc byłbym za dowaleniem 72 lat nawet. Przecież Tusk robi to pod publiczkę zachodniej "postępowej" opinii, szykuje sobie grunt pod stołek unijny.

Czy na serio sądzicie, że nie znajdzie się w ciągu następnych kilkunastu lat rząd który zrobi cofkę? Psioczycie na OFE ale to była realna szansa na wygaśnięcie zusu. Tuskowa pseudoreforma to dalsze podtrzymywanie trupa i dotacje z budżetu (żeby nie było każde wydłużenia i cięcia popieram, własnych rodziców i tak będę utrzymywał sam). Po prostu żeby to miało sens to są potrzebne reformy strukturalne, wyj... 100-150tys urzędasów, składka na zus dobrowolna itp. itd.

Spójrzcie jak wygląda dzisiaj przeciętny 65-67 latek... Więcej czasu spędza w przychodniach i aptekach, gdzie mu jeszcze pracować... Myślę, że ta reforma wygeneruje dodatkowe koszta, więcej osób ruszy po zasiłki do opieki społecznej, węcej urzędników do obsługi tego i kółko się zamyka. :P

P.S. Referendum na ten temat to idiotyzm, "opozycję" od siedmiu boleści rozumiem, nie mają innego pola manewru. Fajnie byłoby gdyby przy okazji raz na zawsze spadło ludowcom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 135
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Ja na prawdę zgodziłbym się pracować do 67 roku gdyby wszystkie przywileje emerytalne były albo zlikwidowane albo tak obcięte że jeszcze do zniesienia.

Niestety jak zwykle, jak każdy inny rząd, uderza w ludzi na prawdę pracujących. I ci pracujący (tzn. my) pracujemy aby elita społeczeństwa mogła spokojnie spać po 40stce na emeryturze - bardzo dobrej emeryturze. Np. mój wujek wojskowy emeryt ma 2 800 na rękę emerytury po 25 latach w wojsku.

Ja pracując skromnie, ale po 40 latach pracy i wieku 67 lat, może dostanę 1000-1200 zł przy bardzo dobrych wiatrach ...... (wyliczenia z gazeta.pl )

Mało mnie obchodzi która praca jest lżejsza a która cięższa. Choć jestem młody, od pisania na klawiaturze mam bóle dłoni, a o kręgosłupie już nie wspomnę jak "prawidłowy jest".

PS. Nie użalam się, mało mnie obchodzi już ta sytuacja, bo wiem że jestem pod tym względem przegranym pokoleniem. Jedyna nadzieja, która mnie trzyma, to świadomość że jeszcze mogę coś osiągnąć. Choć wątpię, abym to osiągnął w legalny sposób (mówię tu o omijaniu przepisów podatkowych :) )

Witam, w ostatnich dniach i tygodniach nie logowałem się na konto i nie sprawdzałem co słychać na forum. Okazało się że ktoś się włamał mi na konto i oferował licencje seokatalogów itp. To nie ja oferuję i ktoś próbuję wyłudzić pieniądze od was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dużej mierze zgadzam się z radoslaus. Też uważam, że Tusk już od dawna razem z Sikorskim mają świadomość, że w Polsce 3 kadencji nie będzie i szykują sobie ciepłe posadki w UE. Zapatrzona w niby ultranowoczesny styl rządzenia gawiedź klaszcze mimo że w tym momencie jest ostro dymana w tyłek.

Ktoś wyżej wspomniał, że to kolejna z udanych reform rządu. Chętnie się dowiem jakie były poprzednie udane?? Dopalacze, których handel przenosił się do internetu, jednoręcy bandyci? nie wiem jak to się skończyło, ale po krótkim czasie ponownie w moim osiedlowym można sobie wrzucić 2 zł i liczyć na wygraną. ACTA, które wmawiano, że jak nie podpiszemy będziemy zaściankiem Europy a teraz okazuje się że np. Niemcy nie podpisali.

Podniesienie wieku emerytalnego nic nie da. Tu jest potrzebna gruntowna reforma. Spoko psy mają stresującą robotę, ale tylko Ci którzy robią na pierwszej linii a ile jest łepków za biurkami z bembzonami którzy jedzą tylko przysłowiowe pączki. To samo w wojsku ostatnio gdzieś słyszałem że do okresowych badań wydolnościowych 15% przynosi zwolnienia lekarskie. Ja wiem zaraz usłyszę, że to służba i srele morele typu że jak podniosą wiek emerytalny w mundurówce nikt nie będzie chciał tam iść. Gwarantuję że przy dzisiejszym bezrobociu znajdą się chętni. A poza tym czy prowadzenie własnej działalności nie jest służbą?? Ile razy zdąży się że mimo przerobionych 8 godzin trzeba zostać bo roboty się nagle nazbierało i wszystko pilne.

Od zlikwidowania tych patologii i szukania oszczędności trzeba zacząć, a podniesienie wieku emerytalnego to tylko jeden z kroków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie widzę tylko jedno zabezpieczenie finansowe. Jest to inwestycja długoterminowa, ale stopa zwrotu powinna być zadowalająca. Oczywiście wszystko zależy od nas samych. Mam tu bowiem na myśli inwestycję w dzieci. Tylko dzięki nim mamy szansę zapewnić sobie godne warunki na starość. Takie dziecko może w najgorszym wypadku wyjechać do UK na zmywak, gdy u nas bezrobocie osiągnie 101%. Tak więc nie ma co biadolić. Zarówno dla pro pisowców jak i dla pro peowców to rozwiązanie powinno wydawać się satysfakcjonujące. Tylko pamiętajcie, bądźcie dobrzy dla swoich dzieci.

seowyszbanner.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TUSK został wybrany jako jedyny kandydat partii liberalnych w Brukselii na stołek po Barosso. Jest namaszczony przez Merkelową i Sarkoziego. Krew mnie zalewa ,że ja z swojej kieszeni płacę za jego kandydaturę.

Problem z ZUSEM można bardzo łatwo rozwiązać po prostu stworzyć młodym małżeństwom możliwość założenia rodziny, w Polsce idealnym modelem rodziny jest 2+2 . Niestety na wiejskiej mamy niedouczonych cepów którzy potrafią tylko podnosić podatki niż reformować kraj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TUSK został wybrany jako jedyny kandydat partii liberalnych w Brukselii na stołek po Barosso. Jest namaszczony przez Merkelową i Sarkoziego. Krew mnie zalewa ,że ja z swojej kieszeni płacę za jego kandydaturę.

Problem z ZUSEM można bardzo łatwo rozwiązać po prostu stworzyć młodym małżeństwom możliwość założenia rodziny, w Polsce idealnym modelem rodziny jest 2+2 . Niestety na wiejskiej mamy niedouczonych cepów którzy potrafią tylko podnosić podatki niż reformować kraj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że część osób jest za wydłużeniem wieku emerytalnego bo uważają się za "ekonomistów". Tylko nie pomyśleliście, że ZUS i tak upadnie a czym szybciej to nastąpi tym dla nas i naszych pieniędzy lepiej. Także gdyby było referendum to głosowałbym za nie zwiększaniem wieku emerytalnego, aby przybić ZUSowi gwóźdź do trumny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla referendum,ale pod warunkiem,że pytanie będzie dla ludzi inteligentnych .!! Tak jak powiedział premier,kazdy patałach jest w stanie zapytac czy chceszp pracowac dłuzej ,czy krócej. Przeciez tylko debil odpowie,że chce pracować dłużej .

Pytanie powinno brzmieć następująco:

1. Czy zgadzasz się na przedłużeniu wieku emerytalnego do 67 lat,co wpłynie na wysokośc twojej emerytury oraz czy zgadzasz się na przedłużenie wieku emertalnego , co spowoduje,ze obecnie ludzie po 30 w ogóle dostaną jakies emerytury .

Pytanie na niech bedzie jakie kto chce.

Jeżeli związki zawodowe zadałyby takie pytanie, to 2 mln głosów zapewne by nie nazbierały :( .

Dzieci nie ma i więcej nie bedzie, bo to nie komuna,gdzie głupie społeczeństwo z nudów mnożyło się jak króliki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co wpłynie na wysokośc twojej emerytury oraz czy zgadzasz się na przedłużenie wieku emertalnego , co spowoduje,ze obecnie ludzie po 30 w ogóle dostaną jakies emerytury .

@kokodzambo mam nadzieje że sobie żartujesz i nie wychwyciłem ironii, bo analogicznie pytanie mogłoby brzmieć:

1. Tak,chce by być okradanym dalej przez złodziejskie Państwo i więcej płacic na złodziejskich rolników nierobów

2. Nie, chce normalnego Państwa i za deportacją ryżego oszusta na madagaskar

A jesli nie wychwyciłem bo jej nie było to głosuj sobie dalej na cudotwórce i "naćpaną hołotę"

Kody -25% na hosting w biznes-host.pl
 

@mcmagik ~ maszyna jest tak głupia, jak jej użytkownik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Także gdyby było referendum to głosowałbym za nie zwiększaniem wieku emerytalnego, aby przybić ZUSowi gwóźdź do trumny.

Obawiam się, że wtedy by ten gwóźdź wyjąć, nasi kochani myslący inaczej z wiejskiej podnieśli by nam podatki.

Chciało by się napisać: nic w naturze nie gienie, gdyby nie ta wielka czarna dziura zwana potocznie ZUS :(

- Reklama -

Podatki we Wrocławiu: biuro podatkowe wrocław

Miejscówa do parkowania przy Okęciu: parking okęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy zgadzasz się na przedłużeniu wieku emerytalnego do 67 lat,co wpłynie na wysokośc twojej emerytury oraz czy zgadzasz się na przedłużenie wieku emertalnego , co spowoduje,ze obecnie ludzie po 30 w ogóle dostaną jakies emerytury .

Nie mogłoby paść takie pytanie, bo każdy oszczędza na swoją emeryturę w teorii. Zadanie takiego pytania znaczyłoby przyznanie się do błędów - a tego Tusk i kompania nigdy nie zrobi ;d

System im szybciej bankruta strzeli tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że wtedy by ten gwóźdź wyjąć, nasi kochani myslący inaczej z wiejskiej podnieśli by nam podatki.

To pewne, ale po co utrzymywać urzędasów z ZUS? Niech podatkiem zajmie się US. A budynki ZUSu można sprzedać i choć trochę załatać dziurę.

Nie widzę sensu istnienia 2 instytucji pobierających podatki - bo jakby nie patrzeć ZUS to podatek, nasze pieniądze nie są odkładane tylko przekazywane aktualnym emerytom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to było takie proste ;)

Te podatki, które odprowadzisz do US po tym jak zrezygnują z podniesienia wieku emerytalnego, to jak myslisz, na co pójdą? Na autostrady, policję, straż, szkolnictwo i takie tam dobro wspólne? Pójdą do ZUS ;)

- Reklama -

Podatki we Wrocławiu: biuro podatkowe wrocław

Miejscówa do parkowania przy Okęciu: parking okęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności