Skocz do zawartości

Kilka ciekawych faktów


dominator1

Rekomendowane odpowiedzi

A kto będzie mierzył, ważył i omawiał wersety Biblii temu na wieki wieków łaska wiary odebrana będzie, takoż i dzieciom jego i dzieciom jego dzieci, chyba że ten sam płeć posiadły, amen. I ogień piekielny trawił będzie bez litości jego trzewia a każden, który da tutaj tego świadectwo potępionym będzie i spłonie obok darwina w kotle piekielnym jego. Kopyta diabelskie mu wyrosną i nie będzie on już mógł chodzić po ziemi, czołgać się jeno będzie jako ten żebrak_beznogi. I mówić swe plugastwa nie będzie mógł on, bowiem język jego spłonięty będzie i w żmijowy ogon się zamieni i syczeć będzie mógł w niemocy. I zaprawdę, powiadam wam: moderator, który dopuścił tak niecne czyny w dyskusji ku uciesze gawiedzi, odebran tytuł mieć powinien i spocząć obok szooków, trollów i innych bezlebubów w czeluściach mroku kosza.

z księgi Llort OES III (2x0,5l:40%)

ps. Święta są! Quiet! Przekażcie sobie znak pokoju czy coś tam...

nie każdy kto ma pisaka jest Dostojewskim,

nie każdy kto ma siusiaka jest Casanovą

i nie każdy kto ma rumaka - pozycjonerem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 209
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
wiec wszyscy nie postepuja zgodnie z prawem Boskim i grzesza
nie wszyscy, tylko ci co wierzą.

po drugie no już pytałem, czy jest zatem jakaś ściąga co jest aktualne a co nie, bo w ten sposób to powinno się wywalić 3/4 treści z tej książki, a resztę dostosować, bo jest nieaktualna. No i trzeba zaakceptować jeszcze sprzeciwienie się samemu jezusowi, chyba, że ponownie mamy coś źle przetłumaczone.

a poza tym dyskusja o bibli jest bezcelowa, bo właśnie każdy sobie pisze co mu pasuje, to można, a to nie, tam nie pasuje bo nieaktualne - śmieszne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ja wywalam 3/4 tej ksiazki, nie interesuje mnie zydowski obrządek i takie wlasnie zaprzeszle sprawy ;) a jezeli chodzi o Jezusa to powiedzial wiele ponadczasowych prawd np. przypowiesc o talentach

btw. jak wroci niewolnictwo i to wszystki co juz w naszym obecnym zyciu nie istnieje przepisy mamy gotowe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@entropia, kayman - moim zdaniem niepotrzebnie spłycacie dyskusję do jakichś pierdół, szczególnie entropia.

O ile wcześniej większość rozmówców dyskutowała na merytoryczne argumenty, to Ty rzucasz się jak "wsza na łańcuchu" próbując

wszędzie wcisnąć swoje mądrości. Najpierw zbuduj sobie podstawy z wiedzy a później licz na to, że ktoś będzie chciał z Tobą dyskutować.

Twoje wypowiedzi są tak bogate w merytoryczną treść, jak proroctwa @domains'a ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy się podnieca dyskutując o religii, więc jak nie masz argumentów, to możesz po prostu w dyskursie nie uczestniczyć.

i co Mmarku ? minęły 2 dni,

nie każdy się podnieca (ale jak widać prawie każdy), argumentami publicznie się nie dzielę, bo wiem jak się to skończy i dlatego nie uczestniczę w tym temacie,

ale jak widać miałem rację że temat nie będzie spokojny, będą "wycieczki" personalne i próby nawróceń na jedynie słuszną drogę, którą ktoś sobie obrał i tak jest.

tak jest zawsze i zawsze będzie.

Najlepszy

Tani hosting na Twoją www.

Bierz co potrzebujesz Hosting skrojony na miarę.

Ponad 500 adresów IP do wyboru do koloru ;) konta www od 19zł. brutto rocznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że temat powrócił z niebytu, ale teraz zniknął tamten, w którym pytałem czemu zniknął ten :P

Dzwine rzeczy się tutaj dzieją... :P

Ja w sumie bardzo krótko, tylko w jednej kwestii.

haha @Darq, proszę cię. Nie pisz więcej, idź pomaluj jajko, bo jak się kończą argumenty to trzeba pieszą wycieczkę zrobić, prawda ?

W żadnym wypadku nie robię żadnych osobistych wycieczek. Po prostu Twoja logika i wypowiedzi są oderwane od rzeczywistości.

Ciężko się z Tobą dyskutuje, dlatego po prostu szkoda mi czasu na "walkę" z Twoją irracjonalną retoryką.

Już kiedyś dyskutowaliśmy w innym temacie, więc wiem w jaki sposób wygląda rozmowa z Tobą i wiem również, że jest bezcelowa.

Na początku jeszcze żartowałem, o TUTAJ, później

było już merytorycznie TUTAJ a dyskusję z Tobą

skończyłem w tamtym temacie TUTAJ na co już później nie odpisałeś.

Jeśli ktoś śledził lub prześledzi tamtą dyskusję będzie wiedział dlaczego powyżej napisałem to, co napisałem.

Dla mnie po prostu dyskusja z Tobą jest marnotrawstwem czasu i to wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dość, że cały czas nie rozumiesz elementarnej różnicy pomiędzy dwoma pojęciami z tamtej dyskusji, to jeszcze wyszło na to że chcesz kłocić się dla zasady, z zawiści. Jak dziecko :P

jak masz coś w temacie to pisz, zauważ, że jestem na bardziej przeciwnych biegunach myślowych z użytkownikami typu Moria czy Początkujący co widać po tym co piszę, a z wieloma tezami Twoimi się zgadzam, jednak z ich strony nie padają takie epitety jak z twojej. Dziwne prawda ? to jest po prostu inny poziom dyskusji, raczej nie osiągalny.

Myślę, że pozwolisz sobie jeszcze na końcową przemowę, w której padną kolejne epitety pod moim adresem, bo przecież nie ważne jest meritum, ważne jak się samemu w tej dyskusji wypada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dość, że cały czas nie rozumiesz elementarnej różnicy pomiędzy dwoma pojęciami z tamtej dyskusji, to jeszcze wyszło na to że chcesz kłocić się dla zasady, z zawiści. Jak dziecko

Tamtą dyskusję ja już zostawiam całkiem na boku i mnie ona nie interesuje - przytoczyłem ją tylko po to, żebyś nie mówił, że:

idź pomaluj jajko, bo jak się kończą argumenty to trzeba pieszą wycieczkę zrobić, prawda ?

Więc sam widzisz - nie ma żadnej "pieszej wycieczki". Napisałem, że jesteś ciężkim partnerem do dyskusji tylko na podstawie swoich doświadczeń, wyniesionych z tamtego i z innych tematów.

jak masz coś w temacie to pisz, zauważ, że jestem na bardziej przeciwnych biegunach myślowych z użytkownikami typu Moria czy Początkujący co widać po tym co piszę,

Ale mnie całkowicie nie interesuje kto jest na "moim biegunie myślowym czy na przeciwnym". Ja nie oceniam Twoich poglądów - ja oceniłem Twój sposób dyskusji i zrobiłbym to niezależnie od faktu, po której stronie stoisz.

W dużej mierze zrobiłem to, ponieważ drażnił mnie sposób w jaki traktowałeś Morię czy Początkującego, którzy mimo odmiennych poglądów potrafili rozmawiać w sposób składny i merytoryczny a Ty "biegałeś wokół tematu wykrzykując swoje racje, zasłyszane gdzieś od kogoś".

z wieloma tezami Twoimi się zgadzam, jednak z ich strony nie padają takie epitety jak z twojej.

Epitety padały nie pod Twoim adresem, tylko w związku z Twoim sposobem forsowania swoich poglądów. Ja do Ciebie i Twoich poglądów nie mam nic - nie lubię tylko krzykaczy i pieniaczy

to jest po prostu inny poziom dyskusji, raczej nie osiągalny.

No właśnie cały czas Ci o tym mówię, że odstajesz poziomem dyskusji.

Myślę, że pozwolisz sobie jeszcze na końcową przemowę, w której padną kolejne epitety pod moim adresem,

W żadnym wypadku. Mnie nie interesuje "Twój adres" tylko sposób prowadzenia dyskusji i powtarzam to po raz kolejny, więc bardzo Cię

proszę - nie rób z siebie męczennika.

Mniej krzyku i chaosu a więcej faktów i wiedzy - tego Ci serdecznie życzę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko dlatego, że Moria bardzo sprytnie odwrócił uwagę od głównego wątku, czyli przejmowaniu przez Chrześcijaństwo idei, tradycji i obrzędów od poprzedników.

Podałem wcześniej, że nawet chrzest pochodzi z Egitu, dołożę jeszcze do tego Trójcę Świętą (choć akurat nie występuje ona we wszystkich odmianach chrześcijaństwa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święconka to podobno pogański obrzęd, to tak a propos.

podobno ? ;):) - ale spoko w kościele się uświęcił i uzyskał aprobatę boga....

M

Pozycjonowanie lokalne, Wymiana linków tematycznych, Tematyczne artykuły sponsorowane.  >>>>> Informacje na stronie :  Tani hosting

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- ale spoko w kościele się uświęcił i uzyskał aprobatę boga....

Kiedyż to Bóg zaaprobował, była jakaś impreza, coś przegapiłem?

Zawsze dowiaduję się o imprezach po fakcie, jestem zarobiony. ;)

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności