Skocz do zawartości

Kilka ciekawych faktów


dominator1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 209
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Jezus przemienia wodę w wino na weselu w Kanie Galilejskiej.

Było to zjawisko uznawane za boskie umiejętności już długo przed Jezusem - w mitologi greckiej, taka umiejętność była charakterystyczna dla jednego z najważniejszych bogów - Dionizosa (bóg dzikiej natury, winnej latorośli i wina oraz życia i śmierci ).

Niektórzy mówią, że dobry programista django jest na wagę złota. Zapraszam Cię na mój blog prawiący o informatyce.
Najlepsze suchary w sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciał bym Wam przedstawic kilka ciekawych faktów. Niekórzy moga dostac szoku bo dowiedza sie że żyli w błędzie :jezyk1: Tzw boże narodzenie 25 grudnia -Dzień narodzin Mitry, czyli 25 grudnia został w IV wieku przyjęty jako dzień Narodzin Jezusa Chrystusa - obecnie pokrywa się z chrześcijańskim świętem Bożego Narodzenia. Warto nadmienić, iż w tradycji chrześcijańskiej pierwszym, który pisał o narodzinach Jezusa 25 grudnia był już w II wieku Hipolit Rzymski, natomiast święto narodzin Mitry nie było świętem państwowym. Kult Mitry był bardzo popularny w Rzymie oraz na Bliskim Wschodzie. Gdy chrześcijaństwo stało się religią państwową chrześcijanie aby osłabić kult Mitry przyjęli, że 25 grudnia, do tej pory obchodzony jako dzień urodzin Mitry, będzie dniem narodzin Jezusa.

Nikt nie przeczy, że daty świąt w Kościele Chrześcijańskim przykryły pogańskie obyczaje.

Krzyż- W Babilonie i Asyrii od ok. XVII w. p.n.e. znak krzyża był symbolem boga-słońca. Łączy się go z mistycznym znakiem tau, pierwszą literą imienia chaldejskiego boga Tammuza, która miała pierwotnie kształt X, a później T z obniżoną poprzeczką. W Egipcie niezwykle popularny był krzyż anch ("crux ansata", T z pętlą u góry), który oznaczał życie. Krzyż był też symbolem greckiego Dionizosa, babilońskiego Bela, tyryjskiego boga Dumuzi (odpowiednik Tammuza) i nordyckiego Odyna (Wodana).

Nie krzyż a krucyfiks.

Należałoby dodać, że ów Dionizos był synem dziewicy, urodził się 25 grudnia, podróżował po świecie i nauczał, czynił cuda, nazywany był między innymi "Synem Bożym", "Alfą i Omegą".

Po śmierci zmartwychwstał.

Za dużo zeitgeista

Dionizos narodził się w dość dziwny sposób, co utrudnia przyporządkowanie go do olimpijskiego panteonu. Jego matką była śmiertelniczka Semele, córka Kadmosa, a ojcem Zeus. Żona Zeusa Hera była zazdrosna o jego kochanki. Kiedy Semele była w ciąży, bogini namówiła ją, by zmusiła Zeusa do ukazania swojej prawdziwej postaci. Semele nie wiedziała, kim naprawdę jest jej kochanek i z początku nie wierzyła Herze i nakazała Zeusowi, by dowiódł swojej boskości. Śmiertelnicy nie mogą jednak oglądać prawdziwych postaci bogów, Semele spłonęła. Zeus uratował jednak płód Dionizosa, zaszywając go sobie we własnym udzie. Kilka miesięcy później Dionizos się narodził.

Według innych źródeł był synem Zeusa i Persefony, królowej świata podziemnego.zjadła ona serce Dionizosa.

"Semele spłonęła. Zeus uratował jednak płód Dionizosa, zaszywając go sobie we własnym udzie. Kilka miesięcy później Dionizos się narodził."

Nie ma co, zupełnie jak kult Jezusa z Nazaretu.

źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dionizos

Quas Primas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieje Apostolskie 17:24 "Bóg, który stworzył świat i wszystko na nim, On, który jest Panem nieba i ziemi, nie mieszka w świątyniach zbudowanych ręką ludzką" - przekład z Biblii Tysiąclecia

dokladnie tak jest

i w ten sposob na podstawie samej Biblii mozna zanegowac cala instytucje kosciola,

nie wiem czy obroncm tej instytucji zakazano ja czytac w domu? :jezyk1:

Mt 18:20 "Bo gdzie dwóch lub trzech jest zebranych w moje imię, tam jestem wśród nich"

Mt: 16:18 "Otóż i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą"

i ja wywalam 3/4 tej ksiazki, nie interesuje mnie zydowski obrządek i takie wlasnie zaprzeszle sprawy :) a jezeli chodzi o Jezusa to powiedzial wiele ponadczasowych prawd np. przypowiesc o talentach

Pismo Święte uczy jak żyć, a cała historia Izraela i Izraelitów jest naszpikowana sytuacjami, które pokazują jak postępować a czego się wystrzegać. Każda osoba nieważne czy wierząca czy nie, powinna w życiu przeczytać co najmniej Ewangelię Jana i Pięcioksiąg Mojżeszowy, może wtedy tyle afer by nie było na PiO.

Quas Primas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mt: 16:18 "Otóż i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą"

No i jak to się ma do stanu faktycznego? Kościół Piotra nie przetrwał. Mamy za to Kościół Pawła z Tarsu. Obaj Panowie nie żyli ze sobą w przyjaźni :jezyk1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz 16:18

no to może ja troszkę "pointerpretuję" ten fragment, bo jest się nad czym pochylić...

"Tu es Petrus et super hanc petram aedificabo Ecclesiam meam" - tak to brzmi po grecku.

Jak widać, nie mamy tu nawiasów z "pomocą" tłumacza... Dlaczego? Bo po grecku "Petrus" nie oznacza "Skała", jak tłumacz próbuje nam wrzucić, tylko "odłamek skalny", czyli coś, co jest częścią skały, ale nie jest skałą...

Co miałoby zatem być Skałą? - odpowiedź jest prosta: wcześniejsze stwierdzenie Piotra:

Mateusz 16:16 "Odpowiedział Szymon Piotr: ?Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego?."

Bardzo proszę: znajdźcie mi jeszcze inne fragmenty Biblii, że Piotr został namaszczony na fundament albo głowę Kościoła, jak to jest podawane jako doktryna KK...

Jak napisał mmarek: Piotr i Paweł się nie darzyli szczególną sympatią i pewnie dlatego Paweł tak często odnosił się do "Głowy Kościoła": porównaj: 1Koryntian 11:3, Efezjan 4:15, 5:23, Kolosan 1:18.

Czyżby zatem KK zbudował jedną z największych swoich doktryn na wyrwanym z kontekstu fragmencie Ewangelii i do tego próbował wiernym wmówić, że nie warto się uczyć języków, żeby przez przypadek mylnie nie tłumaczyć tego fragmentu?? Ej... chyba nie... Ba... czyżby cała ta doktryna była zbudowana nie na fragmencie Ewangelii, a na tłumaczeniu "w nawiasie"?

do przemyślenia

dymna.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T-K czyżby? To na czyich listach oparte jest nauczanie Kościoła?

Tu masz cytat z Galatów, co powiedział Paweł o Piotrze:

"Gdy następnie Kefas (Piotr) przybył do Antiochii, otwarcie mu się sprzeciwiłem, bo na to zasłużył. Zanim jeszcze nadeszli niektórzy z otoczenia Jakuba, brał udział w posiłkach z tymi (chrześcijanami), którzy pochodzili z pogaństwa. Kiedy jednak oni się zjawili, począł się usuwać i trzymać z dala, bojąc się tych, którzy pochodzili z obrzezania (tzn. judeochrześcijan). To jego nieszczere postępowanie podjęli też inni (chrześcijanie) pochodzenia żydowskiego, tak że wciągnięto w to udawanie nawet Barnabę. Gdy więc spostrzegłem, że nie idą słuszną drogą, zgodną z prawdą Ewangelii, powiedziałem Kefasowi wobec wszystkich: Jeżeli ty, choć jesteś Żydem, żyjesz według obyczajów przyjętych wśród pogan, a nie wśród Żydów, jak możesz zmuszać pogan do przyjmowania zwyczajów żydowskich?" (Galatów 2, 11 i nast.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poruszasz bardzo śliski temat, w którym po jednej krytyce zachowania stawiasz tezę, że nie żyli w zgodzie. A nawet, że obecny Kościół nie ma nic wspólnego z Piotrem Apostołem. Nie chcę się wdawać w dyskusję, bo mam wrażenie, że takie argumenty często będą używane przez różnego rodzaju Zbory Protestanckie i inne.

Ale... Zwróć uwagę na kilka faktów: Piotr nie potępiał chrześcijańskich pogan, ucztował w końcu z nimi. Był także żyjącym wobec prawa Żydem, ciężko mu pewnie było wyzbyć się starych przyzwyczajeń. Został upomniany przez Pawła i na tym się skończyło, a na Soborze Jerozolimskim zajęli takie samo stanowisko.

Jeżeli potrzebujesz szerszych wyjaśnień podyskutuj z kimś po studiach teologicznych.

Quas Primas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"A przeto upominam was, bracia, w imię Pana naszego Jezusa Chrystusa, abyście byli zgodni, i by nie było wśród was rozłamów; byście byli jednego ducha i jednej myśli. Doniesiono mi bowiem o was, bracia moi, przez ludzi Chloe, że zdarzają się między wami spory. Myślę o tym, co każdy z was mówi: Ja jestem Pawła, a ja Apollosa; ja jestem Kefasa (Piotra), a ja Chrystusa" - do Koryntian (1Kor 1, 10n)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DŚ 0:55 "Moja jest tylko racja i to święta racja. Bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza. Że właśnie moja racja jest racja najmojsza!"

https://youtu.be/Tb1XTIcqaa4?t=55s

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że obecny Kościół nie ma nic wspólnego z Piotrem Apostołem

Coz... Nie mam pojecia, czy to było do mnie, czy mmarka, ale żaden z nas tego nie napisal. Pozostaje mi tylko pogratulowac umiejetnosci czytania ze zrozumieniem.

dymna.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Echhh "badacze" pism wszelakich :D - dyskusja jak u profesora Stanisławskiego - o wyższości świąt ....

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że obecny Kościół nie ma nic wspólnego z Piotrem Apostołem

Coz... Nie mam pojecia, czy to było do mnie, czy mmarka, ale żaden z nas tego nie napisal. Pozostaje mi tylko pogratulowac umiejetnosci czytania ze zrozumieniem.

Kościół Piotra nie przetrwał. Mamy za to Kościół Pawła z Tarsu.

Twój post akurat Krzyśku przegapiłem, odpisywałem mmark-owi. A co do Twojego rozkładu powyższego cytatu nie mam zamiaru się spierać, tak samo jak nie mam zamiaru spierać się innymi tego typu sprawami jak np. "czy Jezus został ukrzyżowany na krzyżu czy palu" albo o przecinek, potwierdzający lub zaprzeczający istnienie nieba, czy też o to czy powinno się świętować w soboty czy niedziele. Bo to chyba nie o to w tym wszystkim "chodzi".

Quas Primas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności