Skocz do zawartości

Kilka ciekawych faktów


dominator1

Rekomendowane odpowiedzi

Heh, naprawdę trochę wysil szare komóry :D.

Pisząc, że Kościół Piotra nie przetrwał, miałem nie mniej ani nie więcej na myśli, niż to co napisałem. Piotr miał swoją grupę wyznawców (judochrześcianie) i po nich jako takich słuch zaginął. Natomiast oczywiście przetrwały pewne idee, które głosili, np. boskość Jezusa.

Nie zmienia to faktu, że współczesny Kościół opiera się na na naukach Pawła - około 30% Nowego Testamentu, to słowa i listy Pawła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 209
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
A co do Twojego rozkładu powyższego cytatu

zasugerowałeś we wcześniejszym swoim poście spotkanie z kimś po teologii...

pozwolę sobie na wysłanie Cię również to takiej osoby, jeśli mój wpis porównujesz do kwestii "pal a krzyż", bo akurat ten fragment i wynikający z niego dogmat, o którym napisałem, jest podstawą wielu sporych prac znanych i znaczących teologów...

To nie jest "mój rozkład": to jest tłumaczenie z greki.

:D

dymna.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt jest jeden Chrześcijaństwo to plagiat religii egipskich , a każda religia jest plagiatem tej wcześniejszej z dopisanymi teoriami pasującymi akurat tym ludziom w tamtym czasie.Religie nie mają nic wspólnego z Bogiem, jednak nie zmienia to faktu że religia jest potrzebna człowiekowi żeby się nie stał ateistą i nie zniszczył planety, bo tak się dzieje teraz , co każdy widzi :D

Jedyną prawidłową religią jest kult ziemi lub obiektów kosmosu lub go jako całość , czyli miejsc z których pochodzimy i żyjemy. Jest to to logiczne. Za to bycie ateista jest złe i szkodliwe , jedynym ateistom może być siła która nas stworzyła a nie my sami w końcu . Moim zdaniem oczywiście.

Reklama w internecie - baza firm - katalog firm + seomaster script

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że religia jest potrzebna człowiekowi żeby się nie stał ateistą i nie zniszczył planety, bo tak się dzieje teraz , co każdy widzi

Niektórym i religia nie przeszkadza aby niszczyć :D ale generalnie dla manipulowanych mas to religia jest doskonałym środkiem doraźnym aby płodzili pracowali i kupowali :pisze:

Za to bycie ateista jest złe i szkodliwe ,

Szkodliwe bo?

Pozdrawiam T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz to tylko taka moja opinia, no ale moim zdaniem to wzrost ateizmu odpowiada za te wszystkie konflikty na świecie w tym religijne , bo ich przywódcy to czyści ateiści/biznesmeni.

A jak ? hmm nie wiem jak to wytłumaczyć dobrze ale np kiedyś był Bóg ,kościoły, i ludzie którzy sie go bali i kilku czarnych nim zarządzających ,pławiących się w luksusach.Oczywiście okradali ludzi ale była ich określona ilość. A teraz większość ma wszystko i wszystkich w d . każdy każdego kręci , myśli tylko o sobie, unika pomocy innym ludziom ,zabija się juz nie tylko przez religie ale za całkowicie bzdurne egoistyczne kwestie.Kiedyś rodziny się szanowały, ludzi starszych się szanowało ,mądrzejszych teraz dzieci rodziców robią wbalona i na odwrót ,starych dziadków na ulicach napadają mogę tak wymienać godzinami . Kiedyś tak nie było ludzie w coś wierzyli .

Obecny świat to istny Babilon , no i na przestrzeni setek lat staje sie co raz mniej cywilizowany , ba teraz nie ma cywilizacji to jest zoo,zwierzeta sa bardziej cywilizowane niż ludzie, pokażcie mi jeden cywilizowany naród? (po za takim jednym plemieniem w afryce zapomniałem nazwy)

Kiedyś było źle teraz jest jeszcze gorzej a to własnie w tych czasach ateizm zbiera żniwa , efekty widać. A ci wszyscy "źli " w historii Hitlery staliny i inne to byli przecież ateisci , co z tego wynika znamy z historii i co ? nic człowiek jest za głupli aby z tego wynieść lekcje , no ale nie można też nas winić w końcu nie jesteśmy cywilizowanymi ludźmi tylko najgorszym gatunkiem zwierzęcia na tej planecie :pisze:

Ja to tak widze i jest to dla mnie logiczne patrząc na historię.

@tomek szkodliwe bo zabija w nas resztki człowieczeństwa , wystarczy oglądnąć wiadomości :)

Poczekajcie aż się skończy ropa albo inne naturalne zasoby to zobaczycie na co stac ateizm :D

Reklama w internecie - baza firm - katalog firm + seomaster script

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Stalina, to nie wiem, ale Hitler na pewno nie był ateistą. Mocno interesował się okultyzmem, miał fioła na punkcie Świętego Grala, wysyłał swoich ludzi do Tybetu w poszukiwaniu tajemnej siły Vril.

Poza tym, na jakim innym, jak nie religijnym podłożu leżała nienawiść do Żydów?

PS

@Iran, jakie ostatnie wojny wywołane przez ateistów masz na myśli? Co ateiści mają do niszczenia przyrody? Podawaj przykłady (o ile je znasz), bo inaczej to puste gadanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki przykład chcesz masz ich setki każdego dnia wokół siebie i w telewizji. Jak szkodzi przyrodzie ?

A no tak że za 40 lat na ziemi zniknie 70% drzew i gatunków roślin oraz prawie 60% gatunków zwierząt ,nasi wnukowie już nie zobacza większosci z nich, i jest to już nieodwracalne ! . Wszyscy ci prezesi wielkich korporacji ,politycy , ekstremiści i cała reszta osób która ma duzy wpływ na zmiany na świecie jest ateistami nawet jak tego nie mówi publicznie i kiedyś to ci wielcy byli ateistami. Teraz wszyscy chca być i to będzie nasz upadek.Papierze ,królowie i inni wielcy w historii to tez byli ateiści . Chodzi mi o to że brak wiary w coś wyższego prowadzi do armagedonu, co widać , jeszcze pare lat skończy się ropa i inne surowce naturalne i będzie wojna światowa to jest logiczne. Babilon też został zniszczony bo zalęgli się tam ateiści , oczywiście w to że to Bóg zniszczył nie wierze ale rozumiem sens tej opowieści i powód upadku jego.

Ateista to jest religijny szatan . Człowiek wierzący nie jest w stanie tak mocno zniszczyć swiata bo ma hamulce wspólne dla wszystkich wierzącyh w dana religię a ateista nie ma żadnych dlatego jest tak niebezbieczny.

oczywiście to tylko moja opinia jest :D

Reklama w internecie - baza firm - katalog firm + seomaster script

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iran, a krucjaty również były prowadzone przez ateistów?

Inkwizycja to również ateistyczna komórka do walczenia z zarodkami wiary?

A i żydowscy lub arabscy ekstremiści, to w rzeczywistości ateiści i tylko mówią o religii, żeby tak się zamaskować?...

Add: no i jeszcze takie inne "krucjaty", jak np. wojny hysyckie (żeby nie było, że nie podoba mi się wdrażanie religii wyłącznie ze strony KK) i inne metody krzewienia wiary ogniem i mieczem również były dziełem ateistów...?

dymna.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;) Iran, a jak rozpoznajesz w ludziach ateizm? Mają jakieś szczególne znaki na ciele? Może inaczej się ubierają? Albo mrugają do siebie szyfrem?

No i dlaczego uważasz, że ateista nie ma hamulców?

Mylisz chyba wiarę z moralnością. Dlaczego ateista ma nie mieć sumienia? Dlaczego ma nie przestrzegać zasad i norm współżycia między ludźmi? Dlaczego wierzący ma być lepszym człowiekiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak początkujący tak uważam . Moim zdaniem osoby które to wymyśliły te krucjaty i cała resztę to garstka u góry ludzi ateistów którzy myśleli tylko o zysku i bogactwach z tego , a nawracając ludzi mieli tylko i wyłącznie plan sciągania dodatkowych pieniędzy od nich no i o władzę.Religia tu była na ostatnim miejscu i była tylko narzędziem .I taka wiara z takimi pobudkami to nie jest wiara a egoizm i zwykła chęć posiadania władzy nad innymi czyli czysty ateizm- brak wiary w cokolwiek i stawianie siebie na pierwszym miejscu.

Marek w sumie nie rozpoznaje ateistów zwłaszcza ze znam ich multum, oceniam to raczej jako ogół. I jak po patrze na historię świata w porównaniu z historią ostatniego stulecia wniosek się sam nasuwa . Swoją droga że wiele wynalazków i odkryć by nie było gdyby ci ludzie byli głęboko wierzącymi , ale to jest za wysoka cena .(ktoś powie a widzisz teraz byś wielu rzeczy nie miał, a ja mu ty sam z tych rzeczy nie masz 99% więc po co tak o to walczysz) A po czym poznaje ateistę choćby po ich dzieciach i ich zachowaniach , albo widze bezdomnych na ulicy czego choćby w tej komunie nie było, widzę głodych ludzi więcej niż w tych czasach komunistycznych czy nawet średniowiecznych pewnie, widzę jak w imię ropy i pieniedzy np . takie Usa czy Izrael morduje kobiety i dzieci . O ile kiedyś ludzie byli zacofani i mogli nie znać prawdziwych powodów tych wojen,, nie byli wykształeceni więc można im wmówić wszystko , o tyle teraz w dobie szybkiej informacji i takiego wykształcenia i cywilizacji ,każdy wie po co one są i nic z tym nie robi , odwraca głowę, myśli tylko o sobie.I to jest ta cywilizacja , to czysty ateizm czyli egozim. Uwierz mi że nasi przodkowie gdyby znali pewne fakty mieli by choćby połowe tych praw co my w ich czasach na pewno wielu tych krucjat i innych by nie było.W naszych czasach to działa na odwrót. Kiedyś ludzie mieli jaja teraz ta cała kultura zachodu zrobiła choćby z mężczyzn zwykłych ............... nie powiem ale to widać gołym okiem ;)

"No i dlaczego uważasz, że ateista nie ma hamulców? - bo patrze na to co się dzieje na świecie i nie mogę powiedzieć że ma hamulce (mówie ogólnie nie o jednostkach)

Mylisz chyba wiarę z moralnością. - Nie mylę większośc ateistów którzy mają wpływ na losy planety nie maja takowej moralności.np Israel czy Usa

Dlaczego ateista ma nie mieć sumienia? może mieć czemu nie , niestety przykłądy pokazują że większej częćci i to tej ważniejszej nie mają takowego.

Dlaczego ma nie przestrzegać zasad i norm współżycia między ludźmi? Może i powinien niestety większośc tego nie robi co widać na ulicach i w statystykach policyjnych

Dlaczego wierzący ma być lepszym człowiekiem?" - Bo historia nas tego uczy :) a wierzyć można nie tylko w Boga i mówiąc wierzący nie mam na myśli tylko obecnych religii, które niestety moim zdaniem dosyć szkodzą ale i inne dzrewa ,słonce , zwierzęta kto w co tam chce grunt żeby wierzył prawdziwie .

Dlaczego człowiek nie wierzący w nic jest niebezpieczny ? Bo prowadzi do zagłady życia na ziemi co widzimy zresztą każdego dnia i w tym stuleciu się o tym przekonamy boleśnie. Smiejcie się :(

ciekawe co zrobicie za kilkadziesiat lat jak będziecie mieli po 60, 70 lat jedzenie bedzie deficytowe ,skłądki na emerytury znikną a dzieci które wychowaliście w ateizmie kopną was w pupę mówiąc moje sprawy są ważniejsze , a jeśli będzie wojna a wszystko na to wskazuje to już kaplica będzie i umrzecie w mękach, i nie życze wam aby się okazało że jednak niebo i piekło istnieje jakieś tam hehe choć sam w nie obecnie nie wierze :P

Reklama w internecie - baza firm - katalog firm + seomaster script

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iran, a krucjaty również były prowadzone przez ateistów?

Inkwizycja to również ateistyczna komórka do walczenia z zarodkami wiary?

A i żydowscy lub arabscy ekstremiści, to w rzeczywistości ateiści i tylko mówią o religii, żeby tak się zamaskować?...

Add: no i jeszcze takie inne "krucjaty", jak np. wojny hysyckie (żeby nie było, że nie podoba mi się wdrażanie religii wyłącznie ze strony KK) i inne metody krzewienia wiary ogniem i mieczem również były dziełem ateistów...?

Akurat krucjaty były odpowiedzią na pierwszy dżihad. Zresztą jak już porównujemy, to w nowożytnej historii najwięcej złego zrobili Anglicy i Niemcy, czyli protestanci ;)

Quas Primas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T-K: zauważ, że szczerze nie pokazuję wyłącznie krucjat, o których się wypowiedziałeś, ale również np. działania husytów... pochodzę z Dolnego Śląska, gdzie piętno najazdów czeskich protestantów jest bardzo silne. W cytacie, który załączyłeś masz również moje pytania co do izraelskich i arabskich ekstremistów...

a teraz do kolegi @Irana:

czy szariat to również coś wymyślonego przez ateistów? czy może odwrotnie: poniższe zdarzenia nie miałyby miejsca, gdyby nie ci bezbożnicy, którzy złamali prawo koraniczne...?

Szariat_praktyce_kobiety_5209651.jpg

amputacja-szariat-2.jpg

article-1293064-01204679000004b0-410_468x292-300x225.jpg

dymna.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z szariatem to może akurat nie końca bo tam swieckie życie jest ściśle powiązane z tym religijnym , ale i tak uważam że ci ludzie na szczycie DZIŚ też to wykorzystuja do własnych celów i korzyści a religia jest znów na ostatnim miejscu.

Marek nie myle z materializmem ja uważam że to jest prawie to samo, nie rozłączne jak szariat.

A jak nazwiesz ateizm zachodu który z powodu własnej pychy i materializmu pozwala głodować ludziom którym mogli by z miejsca pomóc, np . w takiej Afryce wystarczy oddać im ich surowce naturalne które są na ich terenie. Albo wystarczy dopuścic tańsze zamienniki leków i już mnóstwo istnień ratuje sie , ale to nie możliwe bo zachód sprzeciwia się temu bo by ich zyski spadły.Syria gdzie z powodu groźby utraty interesów jest właśnie legalnie za przyzwoleniem ateistycznego zachodu mordowane bezbronne kobiety i dzieci. Afganistan który zniszczono a teraz chce się go zostawić w 100 razy gorszym stanie, przeciez tam po za paroma strefami w Kabulu w całym kraju możesz dostac kulkę . Nic tam przez te lata nie zmienili,jest 100 razy bardziej niebezpiecznie niż za Talibów.Irak - ropa i stworzenie sobie drogi do napadu na ostatni kraj na świecie z ropa czyli Iran. Mogę tak wymieniać godzinami .A największymi ateistami są żydzi i amerykanie szatany tego świata, mordercy i terroryści . I co to nie jest czysty materializm egoizm i brak cywilizowanego zachowania?? Ateizm choć masz racje nie powinien ale jest ściśle powiązany z materializmem tak więc nie uważam że mylę te dwa pojęcia ;)

Ja to tak osobiście widzę proszę państwa , trzeba być idiota żeby wierzyć Usa że "jakis pastuch 10tys. kilometrów stąd zapragnął zniszczyc swiat zachodu" a tak jest nam wmawiane. A religia w jednych miejscach świata dlatego traci na znaczeniu gdyż już nie jest tak potrzebna jak kiedyś aby osiągnąc swoje interesy. Teraz już wiele krajów oficjalnie mówi mam w pupie ludzi niech zdychaja np. Izrael albo Usa któe już nawet nie kryje się z tym że chce napaść Iran dla ropy . Świat zaczyna wariować na prawdę tego nie widzicie? nie widzieć tego może tylko ktoś kto jest zajęty tylkoi swoimi sprawami a cała reszte ma w 4 literach prawda ? :)

Reklama w internecie - baza firm - katalog firm + seomaster script

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności