Skocz do zawartości

Kilka ciekawych faktów


dominator1

Rekomendowane odpowiedzi

Beer, ale tam jest inna chyba ciut kultura, a może nie kultura a podejście do samej wiary. Tam ludzie się cieszą, że ktoś poszedł do lepszego świata. A u nas się smucą, że ktoś już stąd odszedł, albo co czasem jest bardziej prawdopodobne, że jemu już się udało, a nam jeszcze nie :)

- Reklama -

Podatki we Wrocławiu: biuro podatkowe wrocław

Miejscówa do parkowania przy Okęciu: parking okęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 209
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
nie bardzo rozumiem, jeśli wierzysz, to skąd wiesz, że kiedy się nie wierzy traci się sens istanienia ? :)

Dla mnie wiara nie jest czymś co można ogarnąć "szkiełkiem i okiem", a skąd wiem ? Z paru źródeł - z tego co mówią/piszą mądrzejsi ode mnie i z własnych jakichś tam doświadczeń ...

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzy szóstki lepsze?

To symbol związany wyłącznie z religią chrześcijańską.

Co do głównego wątku, to chrześcijaństwo praktycznie nie dało nic od siebie. Większość obrzędów przejmowało od poprzednich religii. Główne idee a nawet sam chrzest pochodzi bezpośrednio z Egiptu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wiara nie jest czymś co można ogarnąć "szkiełkiem i okiem"

to na czym można oprzeć wiarę ? na pustych przekazach słownych z dziada pradziada ?

M

Pozycjonowanie lokalne, Wymiana linków tematycznych, Tematyczne artykuły sponsorowane.  >>>>> Informacje na stronie :  Tani hosting

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie swój rozum mają i robią tak jak im najlepiej. Dla niektórych ludzi to jest rozrywka. Wyjdą w niedzielę i posłuchają śpiewów, zobaczą jak inni wyglądają.

Nie możesz apelować o porzucenie kościoła katolickiego bo poza wiarą jest także funkcja praktyczna jak wspomaganie biednych.

Poza tym ten temat to chyba najlepszy przykład jak zadawać pytania :D.

Ciekawe jak się nazywa taka forma marketingu ;p

forum zdrowotne - dodaj ogłoszenie za darmo!

naprawiasz elektronikę? - dodaj ogłoszenie za darmo!

masz kwiaciarnię? - dodaj ogłoszenie za darmo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolicie, że zacytuję.

Wiara w to że jakieś kosmiczne żydowskie zombie może dać ci wieczne życie jeżeli symbolicznie zjesz jego ciało i telepatycznie powiesz mu ze akceptujesz go jako swego zbawiciela po to aby usunął grzech pierworodny z twojej duszy który to grzech ludzkość posiada ponieważ stworzona z żebra kobieta została namówiona przez gadającego węża do zjedzenia jabłka z magicznego drzewa.

To ma sens!

Jak już to czytasz to zobacz moje PUFY, może coś dla siebie wybierzesz ;)

Napisz, że jesteś z PIO a wysyłkę masz gratis :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

który to grzech ludzkość posiada ponieważ stworzona z żebra kobieta została namówiona przez gadającego węża do zjedzenia jabłka z magicznego drzewa.

Mimo że sam uważam Kościół za zgniły, anachroniczny i toczony rakiem twór, którego w żadnym wypadku nie mam zamiaru go bronić, to trzeba pamiętać, że powyższe słowa w domyśle są metaforą i nie można traktować ich dosłownie. Stary testament niesie ze sobą przesłanie w przystepnej i zroumiałej dla prostych ludzi formie opowiadań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darq, czy na lekcji religii w szkole podstawowej prowadzący powie, że to metafora? Jasne, że nie.

Jestem temu całkowicie przeciwny.

Ponadto nie podoba mi się, że katolikiem zostaje się z urodzenia, bez poznania tematu. Powinno być tak, że dopiero dorosły człowiek świadomie wybiera kim chce być.

Co do wyjścia z kościoła to można złożyć apostazję.

Jak już to czytasz to zobacz moje PUFY, może coś dla siebie wybierzesz ;)

Napisz, że jesteś z PIO a wysyłkę masz gratis :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ludzie uważniej czytali Biblię to wiedzieliby, że religie które dzisiaj uważają się za chrześcijańskie (a przynajmniej większość) mają niewiele wspólnego ze źródłem.

Profesjonalne katalogowanie stron + baza precli i katalogów. Polecam Katalog PR4

A ten Miejski katalog stron jest inny niż wszystkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat rzeka, nikt nikogo do swych racji nie przekona, więc nie ma sensu dyskutować,

a jak się zacznie walka na argumenty z Biblii, to tym bardziej, bo Biblia jest jeszcze lepiej skonstruowana niż nasze prawo, gdzie na paragraf jest paragraf...

więc proponuję zaprzestsć dyskusji, bo jedynie do czego doprowadzić może to do kłótni.

Najlepszy

Tani hosting na Twoją www.

Bierz co potrzebujesz Hosting skrojony na miarę.

Ponad 500 adresów IP do wyboru do koloru ;) konta www od 19zł. brutto rocznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Darq, podaj przykład.

Przykład czego? Metofory? Cała Biblia to jedna wielka metafora.

Pierwszy z początku:

Chyba nie wierzysz w jakąś mityczną krainę zwaną "Eden", z rajskimi drzewami i wężem. Chyba nie wierzysz w to, że "sprawa się rypła" przez jedno jabłko?

Cała ta opowieść to metafora mówiąca o nieposłuszeństwie ludzi, którzy wystepują przeciwko Bogu. Bóg dał im wszystko czego mogli zapragnąć (obraz raju) i prosił tylko o jedną błahostkę (nie zeżreć jabłka) a mimo wszystko ludzie nie posłuchali go.

Darq, czy na lekcji religii w szkole podstawowej prowadzący powie, że to metafora? Jasne, że nie.

Oczywiście, że w szkole podstawowej tego nie powie, bo dzieci w szkole podstawowej jeszcze za dobrze nie wiedzą, czym jest metafora.

Po to właśnie przesłanie jest przekazywane w formie opowiadań, żeby sens mogli uchwycić wszyscy - nawet bardzo prości czy młodzi ludzie.

temat rzeka, nikt nikogo do swych racji nie przekona, więc nie ma sensu dyskutować

Tutaj wcale nie chodzi o rację, tylko o fakty. Zauważ, że nikt nie próbuje nikogo ani nawracać ani od wiary odwodzić. Moim zdaniem dyskusja jest rzeczowa jak mało kiedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności