Skocz do zawartości

Wasze katalogi na skrypcie "otwarty.pl mini"


Rekomendowane odpowiedzi

OK zmiany w .htaccess kumam.

Ale jak mam zmienić home.php?

Mam np. coś takiego:

<a href=\"$pod_link\" class=\"in_link_home_sub\">$li_pod[nazwa]</a>

Mam to zmienić na:

<a href=\"$li_pod[nazwa]-$pod_link\" class=\"in_link_home_sub\">$li_pod[nazwa]</a>

?

A gdzie zmienić żeby nie było w adresie spacji tylko "-"? W .htaccess nie można?

/edit:

elpav i popraw informacje po zasugerowaniu podkategorii. Jest niedokończona: "Aby kontynuować przejdź do" i koniec. Na forum jest info gdzie i jak naprawić.

Pokażę wam tylko systemy wymiany linków.

kruzyk.1.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 559
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Ja sobie napisałem funkcyjke która wywala wszystkie spacje polskie znaki itp . wtedy dajesz:

<a href=\"".funkcja($li_pod[nazwa])."-$pod_link\" class=\"in_link_home_sub\">$li_pod[nazwa]</a>

Z tym że jak chce sie miec taki bajer nie tylko dla kategorii głównych to trzeba pozmieniac linki w kilku plikach.

Funkcje moge wysłac na priv bo do publikacji 'toto' sie raczej nie nadaje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłbym tak:

https://www.forum.optymalizacja.com/index.php?s...00entry169700

a następnie tak:

$kat_link = "/$cfg[m3]$kat_sep$li[id]-$li_pod[nazwa]$kat_end";

..robione na sucho, więc może nie być idealnie ;)

Mar.

Polecam katalog SeoPark.pl, katalog AK47 (5 lata w sieci) ...oraz Wirtualne-miasta.eu
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde lama ze mnie albo już zbyt zmęczony jestem (ostra praca dziś była w pracy ..)

Chyba jednak z php jak coś mi ktoś tłumaczy to trzeba jak do krowy...

/edit:

$kat_link = "/$cfg[m3]$kat_sep$li[id]-$li_pod[nazwa]$kat_end";

Dopisanie -$li_pod[nazwa] nic nie zmieniło w strukturze url'a ;)

Pokażę wam tylko systemy wymiany linków.

kruzyk.1.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamień to:

$kat_link = "/$cfg[m3]$kat_sep$li[id]$kat_end";

na:

$kat_link = "$cfg[m3]$kat_sep$li[id]$kat_end";

następnie zamiast:

<a href=\"$kat_link\" class=\"in_link_home_cat\">

wstaw:

<a href=\"$haslo-$kat_link\" class=\"in_link_home_cat\">

.. i przed:

$kat_link = "/$cfg[m3]$kat_sep$li[id]$kat_end";

wstaw:

							$haslo = $li[nazwa];
			$haslo = str_replace("ć", "c", $haslo);
			$haslo = str_replace("¶", "s", $haslo);
			$haslo = str_replace("¶", "s", $haslo);
			$haslo = str_replace("ę", "e", $haslo);
			$haslo = str_replace("ż", "z", $haslo);
			$haslo = str_replace("ó", "o", $haslo);
			$haslo = str_replace("ł", "l", $haslo);
			$haslo = str_replace("±", "a", $haslo);
			$haslo = str_replace(" ", "-", $haslo);
			$haslo = str_replace("¦", "S", $haslo);
			$haslo = str_replace("Ż", "Z", $haslo);
			$haslo = str_replace("Ł", "L", $haslo);
			$haslo = str_replace("¬", "Z", $haslo);
			$haslo = str_replace("Ľ", "z", $haslo);
			$haslo = str_replace("ń", "n", $haslo);

..i tyle na dziś, zabieram się za kółka zębate.

PS. Gdzie są moderatorzy, my tu chyba nie na temat tematu.., może by to tak rozdzielić?

Polecam katalog SeoPark.pl, katalog AK47 (5 lata w sieci) ...oraz Wirtualne-miasta.eu
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie działa ;)

Pozmieniałem wg powyższej instrukcji (genialne, dziękuję), wcześniej zmieniłem też .htaccess i nic...

Tzn. zamiast link-directory.eofe.info/-kategoria-1.html pojawił się url link-directory.eofe.info/-kategoria-1.html i o dziwo działa. No ale nie ma nigdzie tytułu...

Pokażę wam tylko systemy wymiany linków.

kruzyk.1.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, bo strzeliłem byka, podmień ostatni kod, ten co odpowiada za zmienną $haslo.

Mar.

Polecam katalog SeoPark.pl, katalog AK47 (5 lata w sieci) ...oraz Wirtualne-miasta.eu
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to moj nowy skromny katalog stron ;) Stoi od jakiegos tygodnia.Zachęcam do wpisywania :pisze:

Mam tylko zapytanie:

Czy ktos z Was stawial Swój katalog na forall.pl ?Jak tam jest z mod_rewrite,bo niby w panelu logowania na serwer mam wlaczony.Ustawiam w otwartym.mini przyjazne URL ale niestety to nie działa :D

Jak sie wogóle na forall.pl można dorwać do .htacces ?

Byłbym wdzięczny za pomoc :yahoo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jachu, hmm nie jeden skorzysta ;)

5il3nt, tak jest tam pełna obsługa mod-rewrite, (musisz włączyć w PA)np. 3 strona w mojej stopce.

Musi działać, ale tak jak pisałem, to tylko wierchołek góry lodowej, takich zmian trzeba dodkonać jeszcze kilka, w szcz.php, pod.php, kat.php oraz przy dzieleniu wyników na podstrony.. ale mniej więcej tak to rzeba robić..

No i pamiętać należy o tym, że po takich katalog ma site=0 :pisze:

Mar.

Polecam katalog SeoPark.pl, katalog AK47 (5 lata w sieci) ...oraz Wirtualne-miasta.eu
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK działa ;)

Ale jak chce żeby tak wyświetlał mi też podkategorie i szczegóły to musze powtarzać taką operację? Tzn. wklejać kod od zmiennej &haslo przed każdym:

$kat_link (już mam)

$pod_link

$links

zmieniając nazwy zmiennej z &haslo na odpowiednio &haslo1, &haslo2 ?

Pokażę wam tylko systemy wymiany linków.

kruzyk.1.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kruzyk, tak możesz ją nazywać dowolnie, a nawet tak samo, bo za każdym razem będzie ona posiadała inną wartość.

Ale aby się nie podubić polecam stosować oddzielne nazwy.

EDIT:

Net to mi muli, skończył się transfer na Neostradzie ;)

Mar.

Polecam katalog SeoPark.pl, katalog AK47 (5 lata w sieci) ...oraz Wirtualne-miasta.eu
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jak nazwe je tak samo to co ze zmienną $li_pod[nazwa]? Przecież do kategori musi być $li[nazwa] (właśnie jak możesz popraw w ostatnim kodzie $li_pod[nazwa] na $li[nazwa] bo Twoja instrukcja tyczy się kategorii - np. a href podałeś dla kategori).

Pokażę wam tylko systemy wymiany linków.

kruzyk.1.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, w zależności co zmieniasz musisz do zmiennej $hasło przypisać odpowiednią zmienną odpowiadającą za nazwę kategorii/podkategorii/szczegolu itp.

P.S. Poprawione.

Mar.

Polecam katalog SeoPark.pl, katalog AK47 (5 lata w sieci) ...oraz Wirtualne-miasta.eu
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności