Skocz do zawartości

Google i kilka linkow do tej samej strony na jednej stronie


michal

Rekomendowane odpowiedzi

Moze nie jasno napisalem wczesniej, ale to nie jest jedynie brak efektu na drugi link, ale brak efektu na jakikolwiek link. Zauwaz, ze dwa pierwsze linki prowadza do www.yourwebloghere.com ,  a ta strona sie nie pokazuje w zadnym z wynikow.

Jak dla mnie to jest wielka szkoda.

Czy masz pewność, że robot przeszedł po wszystkich linkach?

J.

Ciupagi z Helu na export

"Jak żech cyckoł (ssał) ta kartka, toch myśloł, że to jest kotlet. Trocha było ciężko, bo był niedosolony" PAP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Jak najbardziej mam pewnosc.

Ten trzeci link dodalem kilka dni po tym jak wyniki na dwa pierwsze byly takie jakie widac.

Sprytnie to sprawdziłeś 8)

Możliwe, ze wprowadzono prosty filtr do odsiewu anchor tricks. Algorytm dezawuuje wartość anchor text gdy widzi dwa sprzeczne określenia wskazujące na tą samą stronę.

Ciupagi z Helu na export

"Jak żech cyckoł (ssał) ta kartka, toch myśloł, że to jest kotlet. Trocha było ciężko, bo był niedosolony" PAP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, wkrótce podam wyniki.

tutaj umiejscowione

Super, tylko dodaj moze do nich target="_blank". Testu na to jeszcze nie dokonczylem, ale mam pewne podejrzenia, ze to może mieć na to wpływ. Nie za bardzo wydaje mi sie to mozliwe, ale cos mi na to wskazuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli podsumowując (chcę się upewnić, czy wszystko dobrze zrozumiałem):

* Jeśli na stronie A są 2 (lub więcej) linki do strony B, to tekst nie jest indeksowany. Jeśli są linki z pliku graficznego (czyli nie ma tekstu), to ilość linków nie ma żandego znaczenia.

* Można to obejść pisząc jeden długi tekst ze słowami kluczowymi w linku, oczywiście nie przesadzając.

* System newsów WebWweb - tam każda strona ma inny adres, więc można tam powsadzać słowa kluczowe z linkiem.

* Właściwie takie "uniedogodnienie" byłoby wg. mnie logiczne - po co kilka linków z jednej strony do drugiej.

A co do tego logo na które się klika, to chyba wystarczy zamiast adresu strona.com/ podlinkowiać do strona.com/index.html .

Autor postu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne szkody wynikłe z wykorzystania zawartych w nim informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bartek-b

Mysle, ze mozesz sie pochwalic wynikami swojego testu.

Ja natomiast mam wyniki moich dalszych testow.

target="_blank"

Wyglada na to, ze Google nie uznaje anchorow jezeli w tag <a> nie ma atrybutu target="_blank" (nie sprawdzalem czy "_new" dziala czy nie).

Brzmi to bardzo dziwnie, ale zobaczcie ten wynik.

Link jest umieszczony na optymalizacja.com w testach i prowadzi do kontrola-dostepu.pl. W linku nie ma atrybutu target i link zostal zaindeksowany jako tekst na stronie bez zadnego efektu na strone docelowa.

Robilem rowniez test czy takie same anchory na stronie sa w jakis sposob karane i wyglada na to ze nie. Wynik jest tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moich testach jakoś dziwnie.

Google zaindeksował calutką stronę już 2 razy od czasu umieszczenia linków.

Jak widać, żadna ze stron nie pojawiła się w google z odpowiednim anchorem.

1 strona i 2 linki z tym samym anchorem

1 strona i 1 linki z anchorem + obrazek jako link bez anchora.

Dorzucę jeszcze jakiegoś linka do jednej strony ze zmyślonym anchorem, żeby mieć pewność, że google podliczył już linki ze strony.

Nie zgodzę się znowu z tym co do target="_blank" linki z dmoza bardzo podbijają pozycję pod dane słowo, a przecież nie ma tam targeta. To samo we własnej witrynie.

Wydaję mi się, że po prostu nowe anchory mogą być ignorowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada na to, ze Google nie uznaje anchorow jezeli w tag <a> nie ma atrybutu target="_blank"

To jest conajmniej nielogiczne. Nie robiłem żadnych testów, ale po co Google miałby robić takie ograniczenie?

Wydaję mi się, że po prostu nowe anchory mogą być ignorowane.

W jakim sensie nowe? Linki utworzone po jakiejś dacie, czy nowe słowa?

Autor postu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne szkody wynikłe z wykorzystania zawartych w nim informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim sensie nowe? Linki utworzone po jakiejś dacie, czy nowe słowa?

Nowe słowa też, ale bardziej chodziło o to, że te linki są krótko, są nowe i możliwe, że google uzna anchory dopiero po którychś odwiedzinach.

Taki sandbox na anchory.

Takie krótkie testy dlatego mogą dawać mylne rezultaty. Oczywiście 1 test wydaje się w pełni prawdopodobny, a następne się zobaczy jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest conajmniej nielogiczne. Nie robiłem żadnych testów, ale po co Google miałby robić takie ograniczenie?

Jak najbardziej zgadzam sie z tym ze to jest nielogiczne, ale testy na to wskazuja.

Ten wynik to potwierdza.

Nowe słowa też, ale bardziej chodziło o to, że te linki są krótko, są nowe i możliwe, że google uzna anchory dopiero po którychś odwiedzinach.

Zobacz na ten wynik. Linki zostaly dodane 2 dni temu i nie wyglada na to, ze sa ignorowane. Ale do kazdej z tych domen byl tylko jeden link z takim samym anchorem.

Z tego wynika, ze moga byc takie same anchory na stronie, o ile prowadza do roznych stron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności