Skocz do zawartości

Google i kilka linkow do tej samej strony na jednej stronie


michal

Rekomendowane odpowiedzi

Bo na większości serwisów na górze lub w menu jest link do głownej strony w formacie

<a href="adres">adres</a>

(jako home page). I jeśli okaże się że tylko 1 link się liczy to dodanie 2 linka

<a href="adres">anchor</a>

na dole wykluczy możliwość zwiększenia swojej pozycji pod konkretnych anchorem z własnej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Gratulacja zapału oraz dosyć interesujących wyników =D>

Ale myślę, że się za bardzo spieszycie z nimi.

Poniższe wypowiedzi Piotrka są na dzień dzisiejszy nieaktualne, ponieważ jest całkiem odwrotnie.... #-o ;)

Kolejny przykład pokazuje że jeśli link z anchortextem występuje właśnie po linku z img to zdaje się być bezwartościowy wynik
Chyba już nie ma sensu prowadzić więcej testów. Zrobiłem kolejny który pokazuje że drugi link z innym anchorem do tego samego url'a jest zupełnie ignorowany i nie wpływa na wyświetlenie się w rankingu linkowanej strony.

Pierwszy link

Drugi link

Live Free or Die

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniższe wypowiedzi Piotrka są na dzień dzisiejszy nieaktualne, ponieważ jest całkiem odwrotnie.... 

piotrek napisał: 

Kolejny przykład pokazuje że jeśli link z anchortextem występuje właśnie po linku z img to zdaje się być bezwartościowy wynik 

Ale zobacz jeszcze raz na wyniki wyszukiwania i znajdz na pozycjonowanie.stron.pl 2 linki do kki. #-o :?

Tam jest tylko link tekstowy, bo img nie jest linkiem

To wlasnie potwierdza ten test. #-o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie, teraz jest tylko jeden link tekstowy.

Szczerze mówiąc, nie zaglądałem do kodu strony, myślałem że link przez img nadal istnieje..... #-o

W sumie wątek jest troche stary i nie powinienem go ruszać.... #-o ;)

Czytam dalej, bo zostały mi jeszcze dwa działy do przeczytania..... ](*,) :mrgreen:

Live Free or Die

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniższe wypowiedzi Piotrka są na dzień dzisiejszy nieaktualne

Wszystkie moje testy na dzień dzisiejszy są już nieaktualne, to znaczy linki na których testowałem. Niestety wszystkie obawy Michała w formie eksperymentalnej się potwierdzały. Inaczej jest "w praniu" - któryś tam test pokazywał że na mojej stronie głównej są dwa linki do podstrony "udostepnianie" i oba działają. To jednak było trochę mylne spostrzeżenie bo drugi link pochodził także z kilku tysięcy podstron.

- buduj content metodą drag&drop i łatwo zgarnij SEO backlinki z msDrop

- wideoporadniki jak korzystać z msDrop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... to jeśli testy Michała odnośnie "podwójnych linków" z róznymi anchorami się potwierdziły, to znaczy, że teraz Twój podpis z linkiem do katalogu nie jest wliczany do LinkPopularity, czy porostu nie jest np. brany pod uwagę (na każdej stronie forum istnieje link do Twojego katalogu w bloku "Przyjaciele") ?

Live Free or Die

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... to jeśli testy Michała odnośnie "podwójnych linków" z róznymi anchorami się potwierdziły, to znaczy, że teraz Twój podpis z linkiem do katalogu nie jest wliczany do LinkPopularity, czy porostu nie jest np. brany pod uwagę (na każdej stronie forum istnieje link do Twojego katalogu w bloku "Przyjaciele") ?

To pewnie dlatego zniknęło wiele podwójnych linków z podpisów na forum.

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pewnie dlatego zniknęło wiele podwójnych linków z podpisów na forum.

Albo wszystkie linki. W moim przypadku to akurat inny powód. :lol:

A co do tych testów - specjalnie nie zajmowałem się tym, ale niedawno miałem na stronie głównej dużo linków ze słowami kluczowymi do tej samej strony; po usunięciu ich, nie zauważyłem spadku pozycji strony docelowej, więc to potwierdza wyniki testów.

Autor postu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne szkody wynikłe z wykorzystania zawartych w nim informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Czy dla robota googla była by róznica w linkach:

A dlaczego miałaby być jakakolwiek różnica? Ważne, żeby cały czas stostować TYLKO jeden w wynieionych sposobów linkowania.

W tym drugim przypadku zamiast index.php możesz użyć słowa kluczowego.

Autor postu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne szkody wynikłe z wykorzystania zawartych w nim informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, ale dla PR to jest różnica i to duża

www.domena.pl

domena.pl

www.domena.pl/index.php

domena.pl/index.php

to sa ciagle rozne (jesli chodzi o PR) strony.

to nic.. wrzucilem do testu linki na sajta i poczekam jutro moze beda wyniki, lub pojutrze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, ale dla PR to jest różnica i to duża

Bo Google traktuje to jako dwie różne strony.

domena.pl ...

Ci to sobie fajny adres wybrali! (Chodzi mi o nieświadmowe linkowanie do nich.)

Autor postu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne szkody wynikłe z wykorzystania zawartych w nim informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

wiem że poruszam stary wątek.... ale

www.yourwebloghere.com wogole się w wynikach nie pokazuje w żadnym z dwóch przypadków. 

pierwszy link

teraz już www.yourwebloghere.com jest w wynikach ...

sorki jak komuś przeszkadza to że napisałem w tak starym temacie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności