Skocz do zawartości

Google i kilka linkow do tej samej strony na jednej stronie


michal

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 tygodni później...
  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Być może zadam banalne pytanie, ale dla mnie istotne. Niestety sam nie bardzo mogę przeprowadzić odpowiednie testy - dopiero zaczynam zajmować się pozycjonowaniem - brak mi wystarczajacej ilosci stron z wysokim PR :lol:

Na chłopski rozum, jesli na jednej stronie zamieszcze dwa linki, z czego pierwszy to

<a href="www. mojastrona.pl">słowo kluczowe1</a>

a drugi to

<a href="subdomena. mojastrona.pl">słowo kluczowe2</a>

google powinien zaliczyć oba linki. Adres się różni (subdomena). Ale jesli ktoś juz to przypadkiem sprawdzał - bardzo bym prosił o potwierdzenie lub zaprzeczenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

mam pytanie do znawców pozycjonowania, czytam to forum ale jest tu dla mnie dużo nowych rzeczy i juz się gubię. Może mi ktoś to wyjaśni:

czy jesli na danej stronie np. domenax.pl zamieszcze kilka linkow o takiej konstrukcji:

anchor tekst1 (link do www.domenay.pl/kontakt.html)

anchor tekst2 (link do www.domenay.pl)

anchor tekst3 (link do www.domenay.pl/oferta.html)

to google mi tego nie przeindeksuje ?

z gory dzięki za odpowiedź i wyrozumiałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzyskałem dzisiaj potwierdzenie braku przenoszenia mocy, jeśli dwa linki znajdują się na tej samej stronie.

Domena główna dwa razy linkowała blog, który znajdował się na subdomenie. Blog od paru miesięcy był w indeksie i nie miał żadnych linków zewnętrznych. Strona główna była na pierwszym miejscu pod hasło imie + nazwisko, a blog nie pojawiał się nawet w TOP 100!

Z głównej strony usunięto drugi link. Na następny dzień blog pojawił się na TOP3 na hasło imie + nazwisko. Przy okazji nadal anchorem jest "BLOG". Zaryzykowałbym stwierdzenie, że dwa linki z jednej podstrony do tego samego adresu są traktowane jak nofollow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem ciekawy, czy taki sam mechanizm działa na wewnętrznych linkach. W końcu to by się kłóciło z wytycznymi Google, które uznają jako dobrą praktykę nawigacyjną belkę >Strona główna > Kategoria > Podstrona. Zastosowanie takiej belki bardzo często prowadzi do zdublowania linków np. z linkami z menu głównego. Ktoś robił takie testy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności