Skocz do zawartości

Sitemap


krecik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem w trakcie budowy sklepiku na oscommerce. Pozycjonowanie to dla mnie zupełna nowość.

Pierwszy raz w życiu podchodzę do tego tematu. Wygenerowałem sobie sitemap za pomocą programiku, ale

była to wersja demo - do 500 stron. I google zaindeksowały 493 podstrony. Potem użyłem GSiteCrawler v 1.06

firmy SOFTplus i wygenerowałem nowy plik sitemap ale statystyki pokazują nadal 493. O co chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sitemap nie gwarantuje natychmiastowej indeksacji. Pomaga tylko robotowi Google dojsc do danej strony. Na wyniki mozna czekac nawet ponad 2 tygodnie. Cierpliwosci... A to ze strona jest w sitemap wcale nie musi oznaczac ze zostanie zapisana przez google.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, a czy soft który podałem jest OK.

Drugie ważniejsze pytanie, nie chcę aby w sklepie były artykuły z napisem "bark towaru", "chwilowo brak" itp.

Czyli linki do podstron danego towaru raz bedą a raz nie bedą widoczne jak odbiorą to Google

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, a czy soft który podałem jest OK.

Drugie ważniejsze pytanie, nie chcę aby w sklepie były artykuły z napisem "bark towaru", "chwilowo brak" itp.

Czyli linki do podstron danego towaru raz bedą a raz nie bedą widoczne jak odbiorą to Google

nie powinno stanowic problemu, nie Ty pierwszy robisz sklep na osCommerce, a te 493 to po prostu moze byc ilosc jaka w tej chwili posiadasz podstron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sebcio80, bez takich herezji - oczywiście że jest sens a nawet jest wskazane używać innych narzędzi.

Jesli serwis jest obszerny, powiedzmy 10.000 podstron a generowanie tych podstron opiera się o bazę MySql nie ma najmniejszego sensu używać crawlera tylko skryptu który wygeneruje w kilka sekund komplet plików map. Przy okazji, mapy warto też odświeżać co jakiś czas ;)

- buduj content metodą drag&drop i łatwo zgarnij SEO backlinki z msDrop

- wideoporadniki jak korzystać z msDrop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A napisanie takiego skryptu dla oscommerce to jest ze 30 minut dosłownie i jest pewność że niczego się nie pomineło dodadtkowo

IE to taki program, który pozwala na oglądanie internetu z Twojego komputera i odwrotnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności