Skocz do zawartości

Własny program partnerski


pogromca

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W niedalekiej przyszłości planuję uruchomić program partnerski na swojej stronie tylko nie mam pojęcia w jaki sposób miałbym rozliczać się z partnerami za wypracowany zysk.

Z firmami jest sprawa prosta - wystawiają mi fakturę, przelewam kasę i jest po wszystkim, tylko co zrobić z osobami fizycznymi nie prowadzącymi działalności?

Netsales wypłaca pieniądze na podstawie rachunku (link) i ten sposób mi się podoba tylko jak to zaksięgować?

Nie chcę z każdym partnerem podpisywać jakichś śmiesznych umów o dzieło i na ich podstawie przelewać złotówki...

Czy można tak poprostu rządać od partnera wypełnienie takiego rachunku i zaksięgować go jako "koszt działalności" o tytule powiedzmy "najem powierzchni reklamowej" lub "reklama".

Będzie to zgodne z przepisami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz z każdy podpisywać umowy jeśli będzie to program partnerski PPC, CPM itp. Wypełnienie formularza na stronie i dokładne zweryfikowanie danych wydawcy, też jest umową wiążącą obie strony (tyle, że są tam jakieś ograniczenia co do kwot). Ważne jest aby dokładnie określić warunki tej umowy, np. w regulaminie.

Jeśli to pomoże, zobacz jak sprawę rozwiązał AdTaily:

https://www.adtaily.pl/regulamin/

Umowa o dzieło może być konieczna w przypadku prowizji od sprzedaży (jeśli nic się nie zmieniło w tej sprawie, w przeciągu 2 lat). Z każdym parterem podpisujesz umowę na czas nieokreślony i po problemie. Partner wysyła wydrukowaną i podpisaną umowę wraz z pierwszym rachunkiem w 2 egzemplarzach. Jeden z zatwierdzonych egzemplarzy odsyłasz partnerowi. Możesz podpatrzeć jak to rozwiązuje PP ZłoteMyśli.

o tytule powiedzmy "najem powierzchni reklamowej" lub "reklama"

US może się czepiać tego typu działania jako "najem powierzchni reklamowej". Bowiem prawo podatkowe nie definiuje takiego typu działalności w stosunku do stron www. O najmie można mówić jeśli strony ustaliły stałą miesięczną opłatę. Jedyną regulacją jest rozporządzenie Ministerstwa Finanasów, który zalicza tą formę jako "inne".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowa o dzieło może być konieczna w przypadku prowizji od sprzedaży (jeśli nic się nie zmieniło w tej sprawie, w przeciągu 2 lat). Z każdym parterem podpisujesz umowę na czas nieokreślony i po problemie.

To się dotyczy również stałej prowizji od sprzedaży (np 5zł za każdy produkt a nie % od wartości produktu)?

Chciałbym uniknąć podpisywania umów bo to odstrasza wielu ludzi, każdy chce podać nr konta bankowego i mieć kasę w ciągu 2 dni na koncie a nie podpisywać papiery, lecieć na pocztę i po 3 tyg dostać przelew.

@Kukis

Co mi da wprowadzenie minimalnego progu wypłaty? Powiedzmy że wypłaty będą od 100zł to wystarczy że partner wystawi mi rachunek i będzie ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś dokładnie na czym będzie polegał program partnerski, więc bawimy się we wróżki. :)

Najprostsza wersja najbardziej skomplikowanej metody jest zrobiona w Dotpay.pl: generuje się 2 kopie umowy o dzieło i rachunek. Wszystko generuje się w oparciu o dane z danego miesiąca i dane z rejestracji (dane osobowe, NRB, adres...), więc tylko podpisuje się na 3 papierkach za dany miesiąc - kwestia 30s.

Gdybyś miał gościa, który zarabia 30zł m/c i miałbyś próg powiedzmy 150zł to musiałby wysłać zbiorczo papier za 5 miesięcy.

Nawet na małych sumkach nie opłaca Ci się operować, bo 1 kopię umowy musisz odesłać pocztą.

Nie znam szczegółów prawnych - znam tylko księgowanie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy zapis w regulaminie ma Novem:

5. Do pierwszej faktury lub do pierwszego rachunku przesyłanego do Novem Wydawca niebędący

przedsiębiorcą w rozumieniu przepisów ustawy o swobodzie działalności gospodarczej dołącza:

a) oświadczenie, że nie jest przedsiębiorcą w rozumieniu przepisów ustawy o swobodzie

działalności gospodarczej,

:D potwierdzenie zarejestrowania Wydawcy jako podatnika podatku od towarów i usług - w

przypadku podatników VAT czynnych lub,

c) oświadczenie, że Wydawca nie jest zarejestrowanym podatnikiem VAT czynnym - w

przypadku Wydawców zwolnionych z VAT.

6. Dołączenie oświadczeo, o których mowa w pkt 4 lub 5 powyżej jest warunkiem wypłaty Wydawcy

wynagrodzenia.

Instrukcja wypłaty jest TUTAJ i niema tu wymogu podpisywania umów tylko zwykły rachunek.

Program partnerski ma polegać na promowaniu serwisu ogłoszeniowego, partner ma dostawać XXzł za każde dodane ogłoszenie przez pozyskaną osobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Partner gdy zechce wypłacić pieniądze może za pośrednictwem paypal wysłać żądanie zapłaty w której zgodnie z ustawą będzie:

a) wiarygodne określenie wystawcy lub wskazanie stron (nazwę i adresy) uczestniczących w operacji gospodarczej, której dowód dotyczy,

:) datę wystawienia dowodu oraz datę lub okres dokonania operacji gospodarczej, której dowód dotyczy, z tym że jeżeli data dokonania operacji gospodarczej odpowiada dacie wystawienia dowodu, wystarcza podanie jednej daty,

c) przedmiot operacji gospodarczej i jego wartość oraz ilościowe określenie, jeżeli przedmiot operacji jest wymierny w jednostkach naturalnych,

d) podpisy osób uprawnionych do prawidłowego udokumentowania operacji gospodarczych

Co do podpisu to są to dokumenty wystawione elektronicznie to wydaje się że nie trzeba ich podpisywać.

Od autralijskiej firmy Envato dostałem już grube $$$$$ i nawet adresu ode mnie nie żądali, a w Polsce widzę że imiona obu rodziców w umowach wymagają, ciekawe co jak ktoś jest sierotą... :D cholerna unia fiskalna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności