Skocz do zawartości

Idą kontrole


seo_świniak

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę, że wybrałem świetny moment na rozpoczęcie działalności. Skarbówka wszędzie szuka złodziei, ZUS - pieniędzy.

A w Hong Kongu (oh, yeah https://www.youtube.com/watch?v=UJk8D1hGVQo )16.5% podatku i to jeszcze tylko od przychodów uzyskanych na terenie HK. A z tego, co się orientuję to roczny koszt z tytułu posiadania firmy (pseudo-biuro, sekretarz, certyfikat, konto) zamyka się w 3000zł. Czyli siedem i pół miesiąca preferencyjnej składki ZUS.

Tylko że na dzień dzisiejszy każda bramka płatności, paypal, moneybookers, alertpay, okpay... nie akceptuje PO boxów (pseudo-biuro), również siedziba właściciela firmy musi być w tym samym kraju co firma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą siedzibą firmy nie do końca tak jest. W przypadku LLC udziałowiec lub dyrektor nie musi przebywać w HK. Jest sporo firm zajmujących się zakładaniem spółek w Hong Kongu zdalnie. One też "udostępniają" zarówno adres jak i sekretarza.

Z drugiej strony lepiej chyba tam polecieć i zrobić wszystko na miejscu.

Na pewno nie wszystko jest tak różowe, jak się wydaje ale napisałem to tylko żeby pokazać jak różne jest podejście do przedsiębiorców.

VitPost - zautomatyzowany system prywatnych stron presell.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o wymogi systemów płatności. Popatrz np. na dowolną rejetrację, nie możesz zaznaczyć innego kraju dla spółki/firmy a innego kraju dla właściciela.

PS. Polska nie ma żadnej umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania z HK, nie mylić Hongkongu z Chinami, chyba że załatwisz certyfikat rezydencji na Seszelach w chwili wypłaty większej dywidendy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tutaj kolejna niespodzianka

Kontrola podatkowa w mieszkaniu przedsiębiorcy

a tutaj jak ominąć płacenia podatków w naszym kraju

https://biznes.onet.pl/pracujesz-dla-minist...9,1,prasa-detal

tutaj coś o wszystkich za granicą

jeszcze rok z hakiem i viva Islandia ( bo boję się tu żyć, choć to ja mam siać strach :D, miałem kolegę, prowadził firmę, nie wiem czy robił wałki, ale trafił do takiego o to miejsca, zrobił tutaj maturę, wyleczył wszystkie zęby, schorzenia, dostał pracę, jadł porządnie miał tv, a za dnia, wychodził poza ten cudowny ośrodek, po 8 miesiącach wyszedł (może i dług dalej nad nim wisi) spakował się i ruszył w świat ( po wyjściu dostał na rękę około 5 tyś, to 50 pensji którą wypracował w tym zakładzie, nie płacił żadnych rachunków żył jak pan, wyjścia codziennie, wizyty co tydzień, a nawet przepustki raz w miesiącu)

Morał tej bajki jest krótki, będziesz uczciwy i tak cię wykończą, będziesz nieuczciwy, to pozostaniesz tylko w niezgodzie z własną etyką i prawem, co wybrać? o to jest pytanie..

Uwaga testuje sygnaturę mechanik Kraków

Najlepsze luneta termowizyjna  INFIRAY TH50 V2

Najlepszy w okolicach Szczecina Auto Serwis Goleniów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak i część odpowiedzialności jest po stronie biura.

nieprawda, nawet jesli się biuro pomyli to i tak ciężar oplat, kar itp leży po stronie podatnika.

Technicznie masz rację, ale to zależy jaką masz umowę z biurem :D Możesz mieć taką, że w przypadku pomyłki biura oni pokrywają koszty i trzeba być głupim aby powierzać prowadzenie księgowości jakiemuś biuru bez takiego zapisu w umowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dominikPi - być może, ale chciałem jeszcze dodać, że w dzisiejszych czasach księgowość = dobry program do księgowości i tak naprawdę trudno o pomyłkę. Oczywiście znajdą się jakieś małe biura które nie stać na zapłacenie licencji etc. i jadą na kalkulatorze, ale takie biura pewnie niechętnie chcą podpisywać taką umowę z odpowiedzialnością, ale to już nie wiem, korzystam od 8 lat z jednego poleconego mi bura i jestem zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak i część odpowiedzialności jest po stronie biura.

nieprawda, nawet jesli się biuro pomyli to i tak ciężar oplat, kar itp leży po stronie podatnika.

Technicznie masz rację, ale to zależy jaką masz umowę z biurem :) Możesz mieć taką, że w przypadku pomyłki biura oni pokrywają koszty i trzeba być głupim aby powierzać prowadzenie księgowości jakiemuś biuru bez takiego zapisu w umowie.

koszty czego pokrywają ? ;)

Mozesz miec 300 zapisów a realia są takie że jak CI np źle wyliczą podatek a bedziesz mial kontrole to i tak Tygo placisz+odsetki+mandat. I wtedy Ty mozesz ew wystąpić z powództwem cywilnym o zwrot kasy za mandat karno-skarbowy i odsetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszty czego pokrywają ? :)

Mozesz miec 300 zapisów a realia są takie że jak CI np źle wyliczą podatek a bedziesz mial kontrole to i tak Tygo placisz+odsetki+mandat. I wtedy Ty mozesz ew wystąpić z powództwem cywilnym o zwrot kasy za mandat karno-skarbowy i odsetki.

Na jakiej podstawie uogólniasz pisząc o realiach? Uważasz, że w takiej sytuacji zawsze, każde biuro wypina się na klienta i nie pokrywa tej kary? Biuro pokrywa koszty poniesione przez przedsiębiorcę które są wynikiem pomyłki biura. Musiałbym odgrzebać umowę aby przytoczyć Ci dokładny zapis językiem prawniczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności