Skocz do zawartości

Kolejni naciągacze telefoniczni ?


gerdi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Ostatnio do mnie podobni krętacze dzwonili :D

Tekst standardowy: "Dzień dobry, dzwonię z telekomunikacji, czy zastałam właściciela telefonu? (...) Czy chciałby Pan płacić tańszy abonament wynoszący 30zł i otrzymać pakiet darmowych rozmów...?"

Oczywiście coś mi nie pasowało, więc spytałem, czy rozmawiam z Telekomunikacją Polską, na co pani odpowiedziała wstydliwym i `podkulonym` głosem: `Telekomunikacja Novum proszę pana` i się rozłączyła :)

KryptoPoradnik - twoje źródło wiedzy o kryptowalutach

Dyskusje o kredytach i pożyczkach - Forum Kredytowe | Kantory walut online - KantoryWalut.pl     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakończyć rozmowę z telemarketerem można w bardzo łatwy sposób.

Nawety wiodące firmy na rynku (orange, plus, t-mobile, play, netia, tp, Cyfrowy polsat i CAŁA RESZTA) informują :

"Dbając o wysoką jakość, w celu usprawnienia obsługi naszych klientów, rozmowa jest nagrywana". Jest to bezprawne.

Osoba dzwoniąca musi uzyskać zgodę na nagrywanie rozmowy. Ja zawsze się pytam - dlaczego się Pani nie zapytała o zgodę na nagrywanie rozmowy? W 99% oznacza to rozłączenie się osoby dzwoniącej.

Pozdrawiam.

SYGNATURKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja spotykałem się z informacją że rozmowa będzie nagrywana, ale nie pytali czy wyrażam zgodę, po czym od razu zaczynali przedstawiać ofertę.

Zajmuję się optymalizację oraz pozycjonowaniem stron internetowych, wystawiam F.Vat. Proszę śmiało pisać, dzwonić, chętnie odpowiem na wszelkie pytania, wycenię frazy, doradzę.

https://websy.pl/ kontakt@websy.pl, tel: 697715522, NIP: 716-254-81-05, REGON: 060330653

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prawda w rozmowie jest info. Jak nie wyrażasz zgody rozłącz się. :D

Jak Ty dzwonisz - masz rację. Jak dzwonią do Ciebie i dowiadujesz się w trakcie rozmowy, że jesteś nagrywany - Jest to niezgodnie z polskim prawem. Musisz wyrazić zgodę na nagranie rozmowy telefonicznej.

Ja spotykałem się z informacją że rozmowa będzie nagrywana, ale nie pytali czy wyrażam zgodę, po czym od razu zaczynali przedstawiać ofertę.

Jeżeli Ty dzwonisz, wyrażasz zgodę na nagrywanie przed połączeniem się z konsultantem. Jeżeli dzwonią do Ciebie, nie mogą tego robić bez Twojej zgody.

Pozdrawiam.

SYGNATURKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]Osoba dzwoniąca musi uzyskać zgodę na nagrywanie rozmowy. Ja zawsze się pytam - dlaczego się Pani nie zapytała o zgodę na nagrywanie rozmowy? W 99% oznacza to rozłączenie się osoby dzwoniącej.[...]

Firmy działające w Polsce nie muszą uzyskiwać zgody na nagrywanie rozmów, nie muszą też informować o ich nagrywaniu, to kwestia tzw. dobrego obyczaju i ostatnich zmian w ustawodastwie. Niestety.

Nie mogą natomiast wykorzystać, bez zgody uczestnika rozmowy, tejże w procesie dowodowym, dochodzeniu praw wynikających z umowy/rozmowy, itd.

Inna sprawa, że wystarczy (jak sam robię) po uzyskaniu info o nagrywaniu wyartykułować formułkę: "nie wyrażam zgody na nagrywanie moich rozmów". W tym przypadku muszą się rozłączyć lub przerwać nagrywanie.

nie każdy kto ma pisaka jest Dostojewskim,

nie każdy kto ma siusiaka jest Casanovą

i nie każdy kto ma rumaka - pozycjonerem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

myślałam że to norma unii europejskiej...

w każdym razie nie odbieram telefonów od numerów nieznanych. na szczęscie są strony internetowe jak n.p.https://www.tellows.pl które zaraz wyjasnią czy warto odebrać :peace:

Od nieznanych czy zastrzeżonych bo to różnica ;)

Wszystko w Warszawie - fryzjer wilanów - pełen zakres, ubezpieczenie samochodu, domu, mieszkania, firmy. ubezpieczenia na Bemowie - tu nas znajdziesz - zapraszam do kontaktu ubezpieczenia w Wilanowie Zapraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności