Skocz do zawartości

Jak zwykły klient powinien śledzić wyniki SEO?


seo_świniak

Rekomendowane odpowiedzi

Ja współpracuje z firmą której nazwy nie podam, mam wrażenie, że nic nie robią, bofakt pozycja zaczeła wchodzić do góry ale tylko po wskazówkach jakie dostałem na Forum. Wcześniej wszystko stało w miejscu. Uważam, że cieko jest dobrać odpowiednią firmę bo większość niby wie co robić ale tego nie robi zasłaniając nam oczy niskimi kwotami za pozycjonowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz samodzielnego monitorowania pozycji, sprawdź w statystykach odwiedzin, czy widocznie wzrosła liczba odwiedzin bezpłatnych z Google na pozycjonowane frazy. Oczywiście wszystko zależy od konkurencyjności fraz i czasu, jaki strona już jest pozycjonowana. W jednym przypadku po miesiącu do dwóch już coś widać, a w innym po pół roku ciężko będzie zauważyć wzrost ruchu. Jeśli pozycje są wysokie, a ruchu nie ma to znaczy, że słowa kluczowe zostały źle dobrane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem powinno się też dodać stronę do GWT i sprawdzać CTR z organicznych oraz przez GA ruch z organicznych. Inaczej całe to SEO nie ma sensu - prawda?

NIE PRAWDA - ja tam wcale nie korzystam z żadengo z tych narzędzi od Googla i jakoś wcale na tym nie tracę, są też inne statystyki, starczają najprostsze. Poza trym z tego co wiem to podawane w GWT dane bywają różne od rzeczywistowści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykły klient nie powinien śledzić wyników seo, poniewaz o intetpretacji nie ma bladego pojęcia. Tylko efekt określony w umowie powinien interesować zwyklego klienta.

Druga sprawa to wybór firmy, przestrzegam przed farmazonami typu: tanie pozycjonowanie, tani hosting itp.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę, że bezużyteczne, twierdzę że czasem podawane w GWT wyniki nie pokrywają się z rzeczywistoscią, twierdzę też, że można się obejść bez GWT i GA przy okazji nie udostępniając Googlowi wszelkich możliwych danych, które może lub mogłoby wykorzystać np. w swoim rankingu/filtrach/algo/pingiwnach itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności