Skocz do zawartości

Google robi porządki?


szfab

Rekomendowane odpowiedzi

tak jak pisałem wcześniej, są jest wysoko, bo to fresh content + fresh linki :D a to jest zamierzenie G. - dostarczać unikatową, aktualną i wartościową treść, tyle, że według mnie algorytm ocenia wartościowość tekstu w zły sposób, bo bierze głównie pod uwagę linki, które pojawiły się w krótkim czasie po opublikowaniu tekstu/strony. Bardzo łatwo jest wybić stronę nową, tylo trzeba będzie się namęczyć, aby ją utrzymać, bo każde wybicie jest tylko czasowe i nie można przesadzić z linkami; potem przypuszczam będzie się lecieć w otchłań co jakiś czas - gdyż pojawią się inne strony, mające nowsze linki i również unikalnny, nowszy tekst, no chyba, że powtórzy się pewien schemat, ale to tylko domysł, czekam aż minie miesiąc/dwa aby to potwierdzić ;)

Edit:

Ten update jest celowy - stracą na nim firmy, niektóre sklepy - czyli potencjalni klienci Adwords,

a zyskają portale informacyjne i witryny często uaktualniane i podlinkowywane - naprawdę będzie na czym robić biznes:)

Investkredit.pl - gdy szukasz pośrednika finansowego lub Investto.pl - kredyty masz firmę i myślisz o leasingu albo Banki.co.pl - gdy akurat jesteś w Trójmieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

IMHO podstawową sprawą jest zachowanie odpowiedniej proporcji linków z różnych źródeł / miejsc

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pingwin to nie kara tylko zmiana parametrów ocenia strony przy rankingu, ahhh niech stracę:

https://www.dotcult.com/penguin-recovery-po...re-lying-to-you

jest to jedna zaledwie z opcji, która została zrobiona - dewaluacja wartości linka. Ale to nie wszystko :D

Zgadzam się, artykuł upraszcza problem.

Mam wrażenie, że pojawiły się 2 typy filtrów związane z pingwinem

1. nazwijmy to za linki (wpływa niemal wyłącznie na linkowane frazy)

2. "za treści" - sporo starych witryn z dobrą treścią (a co za tym idzie intensywnie kopiowaną przez nieuczciwą konkurencję) wyleciało na długi ogon, choć główne frazy niemal nie oberwały. Tu oczywiście nie podejmę się podania przyczyny ale mam wrażenie że to efekt właśnie skopiowanych tekstów (trafia to pod spamowanie i niestety oberwało się zarówno złodziejom jak i ich ofiarom).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

With Penguin the rankings dropped. These pages are now getting OUT-ranked by pages on my site with no backlinks, and virtually NO on page content at all. For the very same keywords that used to rank on my “optimized” pages. Even if some of the links had been devalued, these optimized pages should STILL out-rank the pages with no backlinks and no content.

tyle w temacie "rewelacji" z linka

dymna.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wyleciało na długi ogon

ale co to oznacza? jakaś nowa definicja long tail'a?

To oznacza że nie da sie znaleźć na dotychczasowe frazy z długiego ogona (long tail'a jak wolisz). Dodatkowo nie wyskakuje nawet na wpisane zdania z podstron lub tez wyskakuje okazjonalnie (np. na 30% wpisanych zdań z zaindeksowanych stron)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko chcecie na tacy - poczytajcie blogi ;)

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretnej.

konkretniej będzie za parę dni a co do linkowania to zastanówcie się czy "naturalnym" jest linkowanie w przeważającej ilości takich samych precli i katalogów czy for internetowych z dużą ilością linków wychodzących na dodatek z postów różnojęzycznych ...

Przeanalizujcie spadek wartości linków ze starych serwisów. Przeanalizujcie duże różnice w czasie indeksacji na różnych DC, przeanalizujcie długi czas reindeksacji wpisów ... To na razie podstawowe sprawy.

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem to bzdury na tych blogach... jeśli to nie kara tylko ranking factor to nowe linki powinny zmienić sytuację, u mnie na jednej stronie której poleciał long tail (taki naprawdę long, gdzie fraz było 70+, niektóre miały tylko po kilka zaindeksowanych linków) wymiana linków na nowe nie zmienia nic (było 95% fraz TOP1, teraz zostało tam 5-10%). poza tym w/g Rand'a część spadków może być dewaluacją linków, część natomiast karą więc proponuję też upewnić się najpierw o jakości źródła, które się cytuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie nowe linki muszą Ci zmienić od razu sytuację. Moim zdaniem musi minąć minimum miesiąc czasu aby dało się potwierdzić nowe czynniki decydujące w pingwiniej sraczce bo jak na razie sraczki dostali sełowcy :)

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu(około 2 tygodni) widzę na stronie,która oberwała pingwinem z top 5 na 2,3 lub dalsze strony, wejścia google na stronę po zapytaniach na konkretne różne frazy,wcześniej też oczywiście były wejścia ale rzadziej i bezpośrednio na stronę główną :

Google (173.194.99.16) [Label IP Address]

Mountain View, California, United States

www.google.com - komkretna fraza połaczona +,np. forum+pozycjonowanie

Konkretnie tą stronę podałem jako pokrzywdzoną przez Pingwina. Za to stronę której nie podawałem jako pokrzywdzoną, a też dostała po dup..., o takiej samej tematyce , zrobiłem przekierowanie 301 i strona wróciła w ciągu 2 dni na stare dobre pozycje i jest do dzisiaj od 2 tygodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności