Skocz do zawartości

Google robi porządki?


szfab

Rekomendowane odpowiedzi

udało się komuś wrócić po dużych spadkach związanych z pingwinem (na pierwotne pozycje)? u mnie świeże linki niewiele zmieniają, bardziej to wszystko przypomina nałożoną karę niż update algo będący zmianą kryteriów, bądź dewaluacją starych linków

Ja niestety zauważyłem to samo.

Pozycjonuję kilkanaście stron. 2 spadły po pingwinie. Wszystkie strony pozycjonuję tak samo i te które nie poleciały po prowadzeniu nowego algo idą do góry a tamte strony wydają się jakby dostały filtr na kilka fraz. Niczym nie da się ich ruszyć. Ale naczytałem się że Google nie nakładało żadnych filtrów tylko tak działa Pingwin.

| Praca www.s-ki.pl/praca| Ełk www.elk.info.pl jeśli szukasz pracy w Ełku | www.em-meble.suwalki.pl/ - meble Suwałki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Może ten Pingwin tak ma, znajduje pozycjonowanie i zakłada filtr na frazy.

Tylko na jak długo? ;/

Aa.. dobra, ja tam dalej walczę, jeżeli w ciągu tygodnia nic nie drgnie w dobrą stronę to robię 301

penguins.jpg

Odwiedzaj regularnie mój blog o seo na lukaszt.pl podobno warto ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ten Pingwin tak ma, znajduje pozycjonowanie i zakłada filtr na frazy.

Tylko na jak długo? ;/

Aa.. dobra, ja tam dalej walczę, jeżeli w ciągu tygodnia nic nie drgnie w dobrą stronę to robię 301

U mnie też objawy jak w przypadku filtra (niezasłużonego). Problem dotyczy tylko jednej strony, a "filtr" w sumie lekki (10-20 pozycji na dwie najważniejsze frazy z top2-5), ale spadek ruchu o 80% :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Non stop spam na różne frazy, i o to jest nowy algorytm google'a.

---------------------

dobre programy

Sprawdź, jak wyglądają nowoczesne drzwi wewnętrzne od stolarza
Profesjonalna i skuteczna reklama zewnętrzna (outdoor) dla firm na terenie Śląska i Małopolski.
Piękne, wysokiej jakości stoły dębowe na zamówienie od profesjonalnego stolarza. Kliknij i sprawdź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dość śnienia po nocach jak wracam na stare pozycje :D nie mam już nic do stracenia tak więc dziś pozbyłem się wszystkich nienaturalnych linków do mojej strony, głównie tych kupionych, wysłałem litanie o łaskę do ponownego rozpatrzenia strony czekam na odpowiedź i efekty. Jeżeli to nie pomoże to 301 i spam linków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Google przechodzi same siebie, rozumiem wyświetlać adwordsy nad organikami, ale wyświetlać strony konkurencji w moim wpisie po kliknieciu na punkt mapki google maps jako reklamę to już przeginka do c....a pana.

--------------Dno jest wtedy,kiedy nie ma juz nawet mułu.--------------------

Turystyka na sprzedaż , Podróże małe i duże, Egipt, Turcja, Tunezja, Chorwacja...

Poszukuję zatrudnienia.

Będzie bez linka a co :D

poezjapozycjonowania(kropka)blogspot(kropka)com

NEW!!! - Blask Serpów (Prolog) W przygotowaniu: Chapter 1 - Blask Serpów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest filtr i te pieprzenie wazelniarzy google że to nie jest filtr jest warte tyle co nic. Prosty test - 301 na pojedyncza podstrone i zobaczycie że fraza wróci.

Kojotek, pomijając jego kontrowersyjność, jest cały czas filtrowany, dopadł go nie tylko pingwin ale ręczne akcje. Mimo tego robi 301 na nową domenie cały czas powraca (raz wyżej, raz niżej ale powraca).

Na wielu serwisach akcja al'a pingiwn zaczęła się już w lutym, później w marcu i na początku kwietnia. Mniej więcej działo się to co każdy piątek - ucinało po kilka % fraz z długiego ogona. Tak było nie tylko w Polsce ale na całym świecie. Tak jak by to było kary -5,-10,-n na pojedyncze frazy.

W moim przypadku część wróciła po 40 dniach, część zafiltrowana jest do tej pory. Testy z 301 jednoznacznie pokazały że na nowej domenie fraza wraca na stare miejsce. Po zdjęciu 301 - znów wylatuje.

Być może są to te karty za nadoptymalizację, trudno powiedzieć. Ani Kaspar ani żaden inny pracownik do tego się nie odniósł a czytanie bredni pisanych przez wazeliniarzy z forum google jest po prostu stratą czasu. Większych debili to naprawdę nigdzie indziej w tej branży się nie znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czysty debilizm, w top 10 w pewnej branży pojawiły się strony które na stronach głównych mają opisy żywcem z precli, to tak jakby allegro opisywało jak to przydatne i wartosciowe jest umieszczenie u nich ogłoszenia, itd i tak na całej pierwszej stonie gdzie teraz pojawiają się kategorie! gdzie tu jest strona zrobiona pod użytkownika? tak jak ktoś tu wczesniej napisał że kogo to interesuje, że mechanik zatrudnił w 96roku pana Mariana który ukończył zawodówkę z wyróżnieniem.... kogo to interesuje?? a jednak - moja strona wypadła a w top 10 znajdują się takie typy... zauważyliście takie zmiany w konkurencji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może potwiedzić że 301 pozwala pozbyć się 'Pingwina'?

Ja przekierowałem stronę,która oberwała pingwinem(spadek z top 5 na 2-3-4 stronę) 2 tygodnie temu. Po 2 dniach wróciła na stare pozycje, jest do dzisiaj. Straciła page rank, który o dziwo po Pingwinie dostała 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku 3 domeny, dla których zrobiłem testowo przekierowanie 301 po 2 dni po pingwinie, oberwały wczoraj ponownie - 10/-20 pozycji, więc nie cieszyłbym się za bardzo :/

Po przekierowaniu były linkowane seokami płatnymi

Investkredit.pl - gdy szukasz pośrednika finansowego lub Investto.pl - kredyty masz firmę i myślisz o leasingu albo Banki.co.pl - gdy akurat jesteś w Trójmieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności