Skocz do zawartości

Google robi porządki?


szfab

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Na forum Google przyznali w końcu iż złe linki obniżają pozycję w wynikach wyszukiwania... Już niema tak jak kiedyś że złe linki liczone są na zero... Zacznie się teraz jedno wielkie depozycjonowanie konkurencji... :)

Totalna bzdura.

Obserwuję teraz cały czas stronę która ktoś zaczął dopalać programem do katalogowania na śmieciowych webmini.

Opis którki złożony z samych synoniów, bez składu i logiki, tylko słowa.

Anchor bardzo zróżnicowany, cały czas w zasadzie inny z jakimś dopiskiem np "bielizna Warszawa tanio"

efekt:

wysokie pozycje na trudniejsze frazy a na frazy łatwe są w top 1-2

więc złe linki w cale nie obniżają pozycji przynajmniej nie w tym przypadku.

Pytanie: co to możę być za program, potestował bym to..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem testy efektywności katalogowania i ze względu na dzień dobroci dla braci seo postanowiłem podzielić się wynikami.

Założenie: mamy dwie strony które po dziobaniu pingwina spadły z top20 poza top 50: obie puściłem do grupy seokatalogów liczącej 30szt (w miare dobre katalogi, mające site powyżej 20k).

dodanie odbyło się 10 dni temu.

Po 2 dniach od dodania wybrałem w pierwszej z grup 20 wpisów które podlinkowałem w wp (w ilości po 3 arty w wp na jeden wpis, czyli łącznie 60 wpisów w wp).

wpisów drugiej strony nie linkowałem wogóle.

Efekty:

Strona z podlinkowanymi wpisami: po 10 dniach wzrost na frazach o 30 pozycji

Strona tylko dodana do katalogów: po 10 dniach ruszyła się tylko jedna z 4 fraz o 7 pozycji.

Interpretacje pozostawiam mądrzejszym ode mnie :)

Profesjonalne katalogi stron - Lista seokatalogów stron

Napisz do mnie a otrzymasz indywidualną ofertę zakupu większej ilości multikodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i przynajmniej publicznie się nie poniżył i ośmieszył jak nokaut. G moim zdaniem obawia się tak duzego gracza jak Play. Marketingowcy Play mogli sprytnie zrobić sporo czarnego PRu google w swoich reklamach. Wystarczyło by zrobić to wplątując odrobinę humoru na temat tego w czym nie można znaleźć tak dużego gracza na rynku usług telekomunikacyjnych.

Gdyby G się nie obawiał Play'a to filtr by trwał minium miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strona z podlinkowanymi wpisami: po 10 dniach wzrost na frazach o 30 pozycji

Strona tylko dodana do katalogów: po 10 dniach ruszyła się tylko jedna z 4 fraz o 7 pozycji.

Interpretacje pozostawiam mądrzejszym ode mnie :)

A jak z różnorodnością anchorów?

| Praca www.s-ki.pl/praca| Ełk www.elk.info.pl jeśli szukasz pracy w Ełku | www.em-meble.suwalki.pl/ - meble Suwałki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśłi chodzi o udane powroty to zmiana sposobu linkowania oraz rozłożenie długiego ogona na bardziej płaski i jego wydłużenie jest jednym z dobrych rozwiązań

Przypadek opisany na blogu: https://seo.zgred.pl/pingwin-ponowne-podejs...agadnienia-1402 - punkt 2 - wykresy wykonane w Excelu ale anchory i liczby zaczytywane za pomoca Ahrefsa. Update nie mogę podac ponieważ ahrefs nie reaguje dośc szybko na zmiany sposobu linkowania ale:

1. zdjęto z domeny głównej ponad 30% linków

2. przerzucono rzeczone 30% na ogon plus dołożono wiele, bardzo wiele do ogona (wbrew temu co chciał klient)

Efekty:

- te główne frazy oczywiście poleciały poza top10 ale niedaleko (top20)

- cały długi ogon wszedł jak w masło

- pozostałe słabiej linkowane frazy też "weszły"

Ogólnie wrócił ruch po ok 10 dniach od zmian i polepszyła się konwersja :) Długi ogon - 100-300 linków na frazę w zaleznosci o dkonkruencyjności.

SWL rotacyjny był (niewielki po kilkadziesiąt pkt na frazę w sumie ok 4000 pkt całości) ale zdjęty jeszcze przed zmianami algo.

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strona z podlinkowanymi wpisami: po 10 dniach wzrost na frazach o 30 pozycji

Strona tylko dodana do katalogów: po 10 dniach ruszyła się tylko jedna z 4 fraz o 7 pozycji.

Interpretacje pozostawiam mądrzejszym ode mnie :)

A jak z różnorodnością anchorów?

anchory pozycjonowane w obu stronach były 4, do tego dołożyłem kolejne 4 jako warianty tych fraz

Profesjonalne katalogi stron - Lista seokatalogów stron

Napisz do mnie a otrzymasz indywidualną ofertę zakupu większej ilości multikodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem testy efektywności katalogowania i ze względu na dzień dobroci dla braci seo postanowiłem podzielić się wynikami.

Założenie: mamy dwie strony które po dziobaniu pingwina spadły z top20 poza top 50: obie puściłem do grupy seokatalogów liczącej 30szt (w miare dobre katalogi, mające site powyżej 20k).

dodanie odbyło się 10 dni temu.

Po 2 dniach od dodania wybrałem w pierwszej z grup 20 wpisów które podlinkowałem w wp (w ilości po 3 arty w wp na jeden wpis, czyli łącznie 60 wpisów w wp).

wpisów drugiej strony nie linkowałem wogóle.

Efekty:

Strona z podlinkowanymi wpisami: po 10 dniach wzrost na frazach o 30 pozycji

Strona tylko dodana do katalogów: po 10 dniach ruszyła się tylko jedna z 4 fraz o 7 pozycji.

Interpretacje pozostawiam mądrzejszym ode mnie :)

Daj znać jakie będą efekty po 25 czerwca... Jak zapuszczą pingwina po raz kolejny...

CPM Leader - Najlepsze Reklamy CPM w internecie...

AdFreestyle - Najlepsze Reklamy CPC w internecie...

CPM Fun - Najlepiej płatne Reklamy CPM w internecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pingwin nie siedzi non stop w algo, to pomocnik. Jest zapuszczany co ok. 5 tygodni.

Tak naprawdę nic się nie zmieniło jeśli chodzi o robienie topów.

Zmieniło się tylko to, JAK DŁUGO te topy będą topami :)

Dlatego pobieraczki i inne sraczki mają teraz raj, dziś ich zbanuje - jutro stawiają 10x więcej i tak będą w topach ;)

Tak obecnie gogle pomaga "zwykłym" stronom :)

SZUKASZ NAPRAWDĘ DOBRYCH I TANICH PROXY ?

Proxy w ilości 70 tys. wymieniane cyklicznie, stabilność anonimowość i nielimitowany transfer:

KLIKNIJ I KUP LUB PORÓWNAJ WSZYSTKIE RODZAJE PROXY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności