Skocz do zawartości

Google robi porządki?


szfab

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co widzę i jestem w stanie wywnioskować, to poszły przede wszystkim strony które są pozycjonowane od jakiegoś okresu. Uważam też że google kategoryzuje strony po tematyce i poleciały te które są dla google wartościowe. Bo np. taka firma która zajmuje się usówaniem zmarszczek - a więc temat zdrowie i uroda i wypadnie poza pierwsze 10 wyników będzie zmuszona kupić adw., bo znając życie to wlaściciel takiej strony poprostu wpadnie w popłoch i panikę. No i w drugą stronę, niewiele zaboli kogoś jeśli straci pozycję na frazy które są niekomercyjne - bo i tak nie przynoszą dochodów ani potencjalnego wielkiego ruchu (chodź niekoniecznie!) - to te strony dalej sobie wiszą tam gdzie były :)

..:: Strony WWW ::....:: Nowe technologie ::....:: Hurtownie ::....:: Reszte znajdziesz w google.pl ::..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

To u mnie jest większy rozrzut, bo mam spadki od 1-2 pozycje a także i powyżej 50 niezależnie od frazy - ogólna czy regionalna (może ogólne trochę bardziej dostały).

Kody na tanie VPSy i hostingi SEO: 2KT7-JFNM-63E8 , EK6B-1JUJ-M9T6 , R3J5-RCNE-SPH4 , E8NR-U9N3-1TU7 , 3TEH-47B3-2HM6 = rabat 25%
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będzie zmuszona kupić adw.

Adwords sporo kosztuje jakby firma miała większość trafficu z adw generować to raczje większość małych firm nie może sobie na to pozwolić. Co z portalami eksperckimi i stronami niekomercyjnycmi, które lecą tak samo jak firmowe i komercyjne? Przecież nie będą adwordsa kupowali. Zastanawia mnie czemu oni myślą, że takie traktowanie webmasterów przyciągnie więcej klientów do adwordsa, raczej ludzie się będą bardzije wkurzali, że ich tak traktują i raczje nie będą mieli ochoty nabijania im kasy, a potem się Googlowcy zastanawiają, czemu spadają wpływy z Adw jak cały czas coś robią, żeby wzrastały ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będzie zmuszona kupić adw.

Adwords sporo kosztuje jakby firma miała większość trafficu z adw generować to raczje większość małych firm nie może sobie na to pozwolić. Co z portalami eksperckimi i stronami niekomercyjnycmi, które lecą tak samo jak firmowe i komercyjne? Przecież nie będą adwordsa kupowali. Zastanawia mnie czemu oni myślą, że takie traktowanie webmasterów przyciągnie więcej klientów do adwordsa, raczej ludzie się będą bardzije wkurzali, że ich tak traktują i raczje nie będą mieli ochoty nabijania im kasy, a potem się Googlowcy zastanawiają, czemu spadają wpływy z Adw jak cały czas coś robią, żeby wzrastały ;)

Zgadzam się. Też uważam, że na dłuższą metę to "dbanie o jakość wyników" odbije się Googlowi czkawką. Żaden fryzjer, który kasuje klienta na 25 zł, nie wyda 3 zł na kliknięcie, nawet jeśli będzie miał konwersję 10%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24-25 lipca wszystko powinno się ustabilizować, frazy wrócą na mniej więcej pozycje które były przed weekendem a bajzel i wpisy z katalogów które teraz są w topach znikną.

Kto słyszał o projekcie Google Venom, robot który ma wyłączać linki prowadzące do stron z katalogów pisanych na standardowych skryptach dobrze znanych moderatorom google. Jedynie autorskie katalogi własnej produkcji będą odczytywane jako wartościowe normalne strony. Projekt ma utworzyć odrębną kategorie na katalogi jak w przypadku google blog. Linki unikatowe prowadzące z katalogów nawet o wartości PR 5-6 nie będą miały znaczenia dla wyszukiwania frazy linkowanej strony, jeżeli będzie to zwykły skrypt. Skutki pierwszych testów mogę być odczuwalne na dniach lub w chwili obecnej. Google nie chwali się projektem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio bawiłem się w AdWords z kampaniami na regionalne frazy zawierające słowo "pozycjonowanie". Zakładając, że reklama byłą widoczna na pierwszej stronie G i pomijając aspekty optymalizacyjne, koszt takiego kliknięcia wahał się w granicy 8-14zł. Konwersja raczej żadna ponieważ konkurencja "pomagała" w klikaniu ;) Także wolę poczekać te kilka dni niż mącić w głowach Klientów o "cudownych" kampaniach AW.

Kody na tanie VPSy i hostingi SEO: 2KT7-JFNM-63E8 , EK6B-1JUJ-M9T6 , R3J5-RCNE-SPH4 , E8NR-U9N3-1TU7 , 3TEH-47B3-2HM6 = rabat 25%
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dywersyfikacja pomaga. To co miałem linkowane tylko automatami popularnymi w pl na popularnych skryptach w ostatnich miesiącach obrywa. Tam gdzie mam różne linki np. z blogów czy profili zazwyczaj trzyma się bardzo dobrze. No ale ameryki tu nie odkryłem - jechanie bezsensowne publikerami i omniaczami nawet po zapleczach nie należy do naturalnych. Łatwo uwalić niezbyt mocną konkurencje wystarczy skorzystać z automatu do katalogowania/preclowania i na 50% się załapie na jakiś filtr.

 Szablony do zennopostera - ZenBLOG, ZenSocialBot, ZenOgłoszenia, Szeptacz, ZenFles, ZenReview, szablony do poczty i inne). Tylko profile VIP proszę zamawiać przez priv lub email

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie akurat testowa strona (wiem bardzo mała, żadna wręcz próbka) potratkowana omnispeedem (webmini, wiki, easydiry) codziennie pare żabich skoków w górę na wszsytkie puszczone 5 fraz.

Strony bardzo nieznacznie ruszane po pingwinie, głównie optymalizacją - w górę

Sklepy - u mnie tradycyjnie kosmicznie w dół, widać ten segment nie pisany mi.

Podsumowując jak na dziś 70-30% na zielono, ale pewniej to nie koniec mielenia serpów i jutro może być gorzej ;)

Pozycjonowanie i tworzenie stron internetowych - urbancreative.pl, Z sukcesem szprzedaję Tynki Kabe w okolicach Grodziska Mazowieckiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dywersyfikacja pomaga. To co miałem linkowane tylko automatami popularnymi w pl na popularnych skryptach w ostatnich miesiącach obrywa. Tam gdzie mam różne linki np. z blogów czy profili zazwyczaj trzyma się bardzo dobrze. No ale ameryki tu nie odkryłem................

Zrozumiałem twój przekaz, zajrzałem do sygnaturki, do wpisu "z blogów czy profili zazwyczaj trzyma się bardzo dobrze", znow do sygnaturki wracam do wpisu. Rozumiem, że lekarstwem na wszelkie problemy jest zenblog w twoim wydaniu? Rozumiem, że między wiersze reklamujesz swój produkt. Tylko po co wklepałes zazwyczaj - tracisz potencjalnych klientów.

Ładowanie strony w 2 sekundy, polecam: Lh.pl . Test

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz to pocisneli, faktycznie zmierzają aby wyniki były jak najbardziej zgodne z założeniami autorów wyszukiwarki.

albo może wprost, będziesz w adworsie to będziesz na pierwszych 2 stronach pod zapytanie;]

dm-ZI0O.png

dt-TNNZ.png

jedna strona zajmuje 3/4 wyników z danej strony, kto by tak nie chciał ;] to się nazwa wyeliminowanie konkurencji, nie martwisz sie czy ktoś kliknie w 1` czy 4 czy 7 pozycje wszędzie jesteś ty ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności