Skocz do zawartości

Google robi porządki?


szfab

Rekomendowane odpowiedzi

A u mnie kilka fraz, które były od dłuższego czasu na pierwszym miejscu, wyleciało poza pierwszą piątkę, a dwie to nawet w pierwszej setces się nie łapią, za to frazy po których bym się nie spodziewał wzrostu, poszły o 10 pozycji do góry. Jednym słowem burdel na kółkach w tych wynikach się powoli robi.

Z tym całym zamieszaniem to tylko zwykli użytkownicy cierpią. Może czas pójść w kierunku np. Binga . Co o tym myślicie?

Blog o optymalizacji i projektowaniu stron internetowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Może i to będzie gupie co powiem, ale wielu moich znajomych korzysta z Binga, nie ze względu na jakośc zwracanych wyników, tylko ze względu na przyjemny wygląd po odpaleniu tej wyszukiwarki. Powiem szczerze, że sam byłem w szoku :glupek2:

Blog o optymalizacji i projektowaniu stron internetowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś to samo co wczoraj kilka fraz wrocilo o kilka oczek jednak daleko im do powrotu do stanu z wekendu, masakra.

a w google śmietnik dalej, jeszcze sie chłopcy nie zorientowali ze spitolili kawalek algorytmu ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie zauważyłem, że poleciały frazy, które były "robione" ostatnimi czasy. Te nieruszane stoją jak stały. Pytanie brzmi: pozycjonować i czekać na dalsze spadki czy czekać i nic nie robić? Zauważyliście też jakąś prawidłowość?

próbowałem spamować forum spamerów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uważam że to przedsmak tego co "Gienek" nam szykuje. Jak doszliśmy do wniosku - poleciały strony które są po 1. Nieoptymalnie napisane, po 2. Są pozycjonowane głównie za pomocą SWL'i. Zaóważyłem kilka spadków i braki zmian. Wzrostów nie zaobserwowałem.

..:: Strony WWW ::....:: Nowe technologie ::....:: Hurtownie ::....:: Reszte znajdziesz w google.pl ::..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, pingwin wprowadził jakiegoś bonusa dla "niezoptymalizowanych" w jego rozumieniu stron (czyli takich należących do webmasterów zainteresowanych dostarczaniem jedynie wartościowej treści i nie słyszących nigdy w życiu o pozycjonowaniu) i teraz doszli do wniosku, że to był kiepski pomysł, ponieważ żadne perełki nie wypłynęły na wierzch. Zrezygnowali z tego. Takie jest moje zdanie, nie musicie się z nim zgadzać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca. W moim przypadku poleciały strony, które były pozycjonowane dość intensywnie w ostatnim czasie. Te, które nie były ruszane od paru dobrych miesięcy trzymają się na starych miejscach. Nie korzystałem nigdy z SWLi, wszystko robione z ręki - katalogowanie, pisanie artykułów na mocnych portalach, a i tak frazy ujrzały kosmos.

próbowałem spamować forum spamerów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca. W moim przypadku poleciały strony, które były pozycjonowane dość intensywnie w ostatnim czasie. Te, które nie były ruszane od paru dobrych miesięcy trzymają się na starych miejscach. Nie korzystałem nigdy z SWLi, wszystko robione z ręki - katalogowanie, pisanie artykułów na mocnych portalach, a i tak frazy ujrzały kosmos.

sugerujesz że chodzi o zbyt duży przyrost linków?

..:: Strony WWW ::....:: Nowe technologie ::....:: Hurtownie ::....:: Reszte znajdziesz w google.pl ::..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma zasady dlaczego jedno poleciało a drugie nie. Pokazują nam tylko że warto iść w AW... Tylko po co wytyczne G dla pozycjonerów skoro nawet jeżeli zrobisz tak jak oni sobie tego życzą i tak masz po du**e. Albo się zamieszali w swoich zmianach albo już tak zostanie i co jakiś czas będzie takie zamieszanie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności