Skocz do zawartości

Google robi porządki?


szfab

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Nie do końca. W moim przypadku poleciały strony, które były pozycjonowane dość intensywnie w ostatnim czasie. Te, które nie były ruszane od paru dobrych miesięcy trzymają się na starych miejscach. Nie korzystałem nigdy z SWLi, wszystko robione z ręki - katalogowanie, pisanie artykułów na mocnych portalach, a i tak frazy ujrzały kosmos.

sugerujesz że chodzi o zbyt duży przyrost linków?

Pytanie nie do mnie, ale odpowiem - przeczytałem gdzieś, że sam przyrost linków nie może powodować kary, o ile te linki są z różnych rodzajów źródeł (i oczywiście z różnymi/naturalnymi anchorami). Podano przykład - co by się stało z nową stroną Obamy, gdyby gwałtowny przyrost linków miał szkodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca. W moim przypadku poleciały strony, które były pozycjonowane dość intensywnie w ostatnim czasie. Te, które nie były ruszane od paru dobrych miesięcy trzymają się na starych miejscach. Nie korzystałem nigdy z SWLi, wszystko robione z ręki - katalogowanie, pisanie artykułów na mocnych portalach, a i tak frazy ujrzały kosmos.

sugerujesz że chodzi o zbyt duży przyrost linków?

Pytanie nie do mnie, ale odpowiem - przeczytałem gdzieś, że sam przyrost linków nie może powodować kary, o ile te linki są z różnych rodzajów źródeł (i oczywiście z różnymi/naturalnymi anchorami). Podano przykład - co by się stało z nową stroną Obamy, gdyby gwałtowny przyrost linków miał szkodzić.

Nic nie sugeruje, aczkolwiek w moim przypadku tak właśnie wyglądają zmiany.

próbowałem spamować forum spamerów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tylko wq...rwia to ze moje spamy laduja wyzej niz strony docelowe ;]

No właśnie mam tak samo... Najgorsze moje spamy w Top10...

CPM Leader - Najlepsze Reklamy CPM w internecie...

AdFreestyle - Najlepsze Reklamy CPC w internecie...

CPM Fun - Najlepiej płatne Reklamy CPM w internecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na spamy w top jest bardzo prosty sposób. Wystarczy na artykułach które na daną frazę są w top dopiąć więcej linków do pozycjonowanej strony. Takie rzeczy dzieją się nie od dziś :)

Profesjonalne katalogi stron - Lista seokatalogów stron

Napisz do mnie a otrzymasz indywidualną ofertę zakupu większej ilości multikodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś sobie ewidentnie u nas w .PL testują. Tylko jak widzę w topach znów pełno ceneo albo kilkanaście pozycji pod rząd z tej samej domeny to ja myślę, że tam w g. powinni zająć się czymś sensownym, np. wciąż istniejącym problemem w "miejscach", na ich forum pomocy już dawno ludzie napisali co o nich myślą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24-25 lipca wszystko powinno się ustabilizować, frazy wrócą na mniej więcej pozycje które były przed weekendem a bajzel i wpisy z katalogów które teraz są w topach znikną.

Kto słyszał o projekcie Google Venom, robot który ma wyłączać linki prowadzące do stron z katalogów pisanych na standardowych skryptach dobrze znanych moderatorom google. Jedynie autorskie katalogi własnej produkcji będą odczytywane jako wartościowe normalne strony. Projekt ma utworzyć odrębną kategorie na katalogi jak w przypadku google blog. Linki unikatowe prowadzące z katalogów nawet o wartości PR 5-6 nie będą miały znaczenia dla wyszukiwania frazy linkowanej strony, jeżeli będzie to zwykły skrypt. Skutki pierwszych testów mogę być odczuwalne na dniach lub w chwili obecnej. Google nie chwali się projektem.

Chciałem zwrócić Waszą uwagę na cyowanego powyżej posta z wczoraj, który chyba przeszedł niezauważony...

Czy taki scenariusz jest możliwy?

Nie ma jak dobry Sklep komputerowy

Profesjonalny serwis komputerowy Bielsko i wszelkiej innej elektroniki.

Już niedługo tablety sprawią, że Twój laptop stanie się niemal bezużyteczny ;)tablety ceny, sprawdź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

logika tego wszystkiego jest taka, że są wakacje...trzeba wziąć dłuższy urlop i po powrocie może wszystko wróci do normy :-) u mnie też w jeden dzień niektóre strony znikają, a inne lekkie wzrosty na drugi dzień odwrotnie i tak w kółko, więc, to co napisałem na początku jest najlepszym rozwiązaniem :)

Polecam: Minikoparka Kraków

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności