Skocz do zawartości

Google robi porządki?


szfab

Rekomendowane odpowiedzi

Kurde a ja dzisiaj zaobserwowałem coś ciekawego w frazach, które mi trochę pospadały. Tak z 80-90% z nich to frazy, które były bardzo stabilne i od kilku czy nawet kilkunastu miesięcy siedziały sobie w TOP'ach bez większej roboty. Teraz te wszystkie frazy poleciały na 2,3 czy 5 stronę czy wypadły z indeksu. Z kolei te nad którymi siedziałem ostatnimi czasy teraz mi wpadają do pierwszej 10.

Może G daje mi do zrozumienia "bierz się chłopie do roboty wszystkie frazy wymagają uwagi" :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Tak ad hoc wracając do tematu mały cytat odnośnie wyników Google

Przychody Google urosły w drugim kwartale roku o 35 proc. wobec analogicznego okresu rok wcześniej. Jak poinformował właściciel największej wyszukiwarki internetowej, jego świetne wyniki zostały wypracowane między innymi dzięki przejęciu Motoroli oraz dzięki temu, że mocno wzrósł współczynnik kliknięć w reklamy Google, który wzrósł o 42 proc. Przychody giganta wzrosły do poziomu 12,21 mld dol. wobec 9,03 mld dol rok wcześniej. Zyski wyniosły 10,12 dol. na akcję wobec 8,74 dol. w roku ubiegłym. Wyniki spółki przekroczyły oczekiwania rynkowe. Analitycy szacowali, że zysk wyniesie 10,05 dol. na akcję.

Google nie robi porządków - Gugiel dba o zyski

( wiem wiem hameryki nie odkrywam :nonono::faja: )

Dotacje dla firm

Dofinansowanie udziału w targach zagranicznych - Paszport do eksportu

Dofinansowanie do 300tys zł na stworzenie nowych miejsc pracy - Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i wszystko jest już jasne.. to po prostu był jeden wielki skok na kasę... ale indoktrynacja trwa i wszystko "w imię dobrych wyników".. a jak mogą być dobre lub lepsze skoro ludzie uciekają do adwordsów z klikaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, i to jest właśnie sedno sprawy :D

Każda firma nastawiona jest na zyski, gogle nie jest inne. Nie zarabia bezpośrednio - ale pośrednio, dlatego wielu wydaje sie że "nie zarabia", lecz działa dobroczynnie :D

Ale jedno jest pewne - wiecznie taki biznes nie może trwać. Ten kto dziala na rynki inne niż pl widzi pewnie zwiększony ruch "pozagooglowy", w pl w sumie też coś zaczyna sie dziać.

Tak więc, nie gadać a do roboty :D Wszystko co było do tej pory dobre, nadal jest dobre, ważne by zmienić proporcje(kiedyś 1k precli wystarczało na średnią frazę, dziś trzeba pokombinować). Ale da się :D

SZUKASZ NAPRAWDĘ DOBRYCH I TANICH PROXY ?

Proxy w ilości 70 tys. wymieniane cyklicznie, stabilność anonimowość i nielimitowany transfer:

KLIKNIJ I KUP LUB PORÓWNAJ WSZYSTKIE RODZAJE PROXY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w skali ostatnich miesięcy to są zmiany niezauważalne. w skali roku - sporo google traci, bing zyskuje. oczywiście nie w PL

https://blog.compete.com/2012/07/11/june-2012-us-search-market-share-report-bing-grows-google-down-continues-trend-seen-over-last-12-months/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale to zależy także od fraz/grupy docelowej jaka szuka danego hasła.

W niektórych branżach jakieś 30% wejść na dzień dzisiejszy to bing. Rok temu było to może 2%.

Wiem, że pozostałe 70% to google. Jednak miejmy nadzieje to trend sie utrzyma i powoli dojdzie nam druga szukajka ;)

SZUKASZ NAPRAWDĘ DOBRYCH I TANICH PROXY ?

Proxy w ilości 70 tys. wymieniane cyklicznie, stabilność anonimowość i nielimitowany transfer:

KLIKNIJ I KUP LUB PORÓWNAJ WSZYSTKIE RODZAJE PROXY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w 2011 Bing miał 0,62% wejść googla. Czyli na okolo 180 wyszukan z googlea przypadalo 1 z Binga. W 2012 na ten moment jest 0,96%. Wszystko na próbie kilku mln wyszukan. Jakby nie patrzec, nawet gdyby popularnosc Binga wzrosła 10 krotnie to nadal nie bedzie to znaczacy udział

Sprzątanie po zgonach https://sprzataniepozgonach.pl/

Dezynfekcja i dezynsekcja https://www.isotech-pestcontrol.pl/
Ptaszyniec kurzy https://zwalczanie-ptaszynca.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boyakki -> jak już pisałem, w zależności od branży.

Wiadomo że gogle nadal rządzi. W 99% bing to nie jest nawet 1% wejść. Ale są takie tematy, gdzie wejścia z binga znacząco urosły.

I co ciekawe - jest to grupa ludzi świadoma swojego wyboru.

SZUKASZ NAPRAWDĘ DOBRYCH I TANICH PROXY ?

Proxy w ilości 70 tys. wymieniane cyklicznie, stabilność anonimowość i nielimitowany transfer:

KLIKNIJ I KUP LUB PORÓWNAJ WSZYSTKIE RODZAJE PROXY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macie już jakiekolwiek pomysły czemu to spada? na pewno mozna podzielić strony na te:

które spadły na wszystkie frazy poza 100

na te gdzie spadła tylko część fraz o ok 30 pozycji

na te gdzie spadły wszystkie frazy o ok 30 pozycji

u mnie od tygodnia w ten sposób codziennie spada po ok 3-4 strony i niestety praktycznie nic nie chce wskoczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi mocno poleciała strona, która na bardzo niszowe frazy pozycjonowana była tylko spamiarkami. Strony firmowe, pozycjonowane urozmaiconymi metodami mają się jeszcze dobrze.

Ucierpiał też tematyczny katalog, który do wczoraj miał się dobrze. Generalnie katalogi mi pogwałciło mocno w ostatnich dniach.

Jam jest Zbygniew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności