Skocz do zawartości

Google robi porządki?


szfab

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Tak sobie obserwuję wszystkie posty, i faktycznie google odwołuje się do trafniejszych niż strony główne podstron, dla przykładu wybrałam sobie frazę: Windykacja sądowa, i co akurat mi wypluło dziecko google...

  1. www.coface.pl › Strona GłównaWindykacja należności (mało trafione ale zawsze windykacja)
  2. www.ccs-credit.pl/oferta/windykacja-sadowa
  3. www.thron.pl/windykacja_sadowa.html
  4. www.radcaprawny.wroc.pl/windykacja-sadowa.html
  5. atconsulting.pl/ (jakaś się bidulka uchowała)
  6. 4seti.pl/oferta-windykacyjna/windykacja-sadowa/
  7. www.kancelariaraven.pl/pl/oferta/windykacja-sadowa/
  8. https://www.aif.com.pl/windykacja/windykacja_sadowa_i_egzekucja/windykacja_sadowa_i_egzekucja
  9. www.sig.com.pl/obslugawierzytelnosci_sadowa.html
  10. monitoringfaktur.eu/blog/monit-a-windykacja-sadowa/

Wiem wiem, nie odkryłam ameryki, ale niektórzy są wzrokowcami, może to w czymś pomoże. Swoją droga faktycznie PR zmienił się na dużą korzyść świeżych domen, zobserwowałam na przykładzie nie tak dawno stworzonych (nie tak dawno... mam na myśli kilka miesięcy temu)...

Zapraszam do odwiedzenia strony praca maturalna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe - a u mnie te wyniki są nieco inne:

  1. www.coface.pl › Strona GłównaWindykacja należności
  2. www.debtor.pl/windykacja_sadowa.html
  3. www.bankier.pl/firma/windykacja/niezbednik/index.html?part...
  4. www.gppi.pl/oferta_uslug/windykacja_sadowa.html
  5. www.bik-adwokaci.pl/windykacja-sadowa.html
  6. www.kaczmarski.pl/.../Windykacja/Windykacja-sadowa-przedegzeku.
  7. www.intrum.com/pl/uslugi/uslugi-finansowe/Windykacja-sadowa/
  8. pl.kruk.eu/oferta/postepowanie-sadowe-i-egzekucyjn/
  9. www.ipo.pl/windykacja/.../ile_kosztuje_windykacja_sadowa__59273...
  10. www.eurowindykacja.pl/polska/sadowa.html

Wyniki są zależne od geolokalizacji - co to - mamy Cię?

..:: Strony WWW ::....:: Nowe technologie ::....:: Hurtownie ::....:: Reszte znajdziesz w google.pl ::..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sniver napisałam: ".....i co akurat mi wypluło dziecko google..." :) Nigdzie nie napisałam, że Ty będziesz widział to samo, teraz normalne jest to, że widzimy różne wyniki w zależności od geolokalizacji, co nie zmienia faktu, że w swoich wynikach też masz podstrony odwołujące się głównie do windykacji sądowej ;) A dla "oburzonych" tak poniżesz wyniki są wynikami z geo... nie ogólnopolskimi...

ciekawe - a u mnie te wyniki są nieco inne:

  1. www.coface.pl › Strona GłównaWindykacja należności
  2. www.debtor.pl/windykacja_sadowa.html
  3. www.bankier.pl/firma/windykacja/niezbednik/index.html?part...
  4. www.gppi.pl/oferta_uslug/windykacja_sadowa.html
  5. www.bik-adwokaci.pl/windykacja-sadowa.html
  6. www.kaczmarski.pl/.../Windykacja/Windykacja-sadowa-przedegzeku.
  7. www.intrum.com/pl/uslugi/uslugi-finansowe/Windykacja-sadowa/
  8. pl.kruk.eu/oferta/postepowanie-sadowe-i-egzekucyjn/
  9. www.ipo.pl/windykacja/.../ile_kosztuje_windykacja_sadowa__59273...
  10. www.eurowindykacja.pl/polska/sadowa.html

Wyniki są zależne od geolokalizacji - co to - mamy Cię?

Zapraszam do odwiedzenia strony praca maturalna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem już wcześniej, ale i tak wyniki są te same - sprawdź samemu

wiem że pokazuje - w połowie zeszłego tygodnia to zauważyłem :D

nie to mam na myśli - skoro geo jest w tej chwili głównym wyznacznikiem i wpływa na pozycje stron, to jak to kurde wyceniać? Przecież top10 będzie teraz u każdego inne...

..:: Strony WWW ::....:: Nowe technologie ::....:: Hurtownie ::....:: Reszte znajdziesz w google.pl ::..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest sens sprawdzać frazy na lokalizację "Polska", skoro 99,9% userów posiada wyniki lokalne? Aby podbudować własne ego? ;P

Investkredit.pl - gdy szukasz pośrednika finansowego lub Investto.pl - kredyty masz firmę i myślisz o leasingu albo Banki.co.pl - gdy akurat jesteś w Trójmieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stąd moje pytanie - jak to teraz sprzedać, jak zakładam że wyniki w wielu wypadkach będą kompletnie inne...

Nie zmienne jest 4-5 pierwszych wyników, reszta - to już niestety inna śpiewka. A więc jak to będzie można sprzedać? Co innego jak ktoś sobie zażyczy frazę Księgowość Sosnowiec, a co innego Księgowość. Przecież w przypadku tego 2 wyniki będą wymieszane z geolokalizacją i nawet automaty sprawdzające będą pokazywać nieprawidłowości...

..:: Strony WWW ::....:: Nowe technologie ::....:: Hurtownie ::....:: Reszte znajdziesz w google.pl ::..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zamiast sprzedawać usługę top 1-3 lepiej skoncentorować się na usłudzę optymalizacji strony, prowadzenia fanpage-a, pozyskiwania fanów, bo zagwarantować w przybliżeniu pozycji na dłużej niż 4 tygodnie nie można. Po prostu uzyskanie jakiejś tam stabilności dla obcej strony przesało być opłacalne - widać po tym ilu userów stąd wypowiadających się aktywnie jeszcze w styczniu lub marcu wyparowało, także tych którzy prowadzili szkolenia - ich strony firmowe już nie działają.

Investkredit.pl - gdy szukasz pośrednika finansowego lub Investto.pl - kredyty masz firmę i myślisz o leasingu albo Banki.co.pl - gdy akurat jesteś w Trójmieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i mnie zatkało...

a na poważnie - badam wpływ podstron które były pozycjonowane na jakieś słowa kluczowe. Były zmieszane zarówno zwykłymi anchorami oraz odnośnikami bez anchoru (adres strony). One nie pospadały, one stoją na właściwych miejscach - gdzieniegdzie są wzrosty! Mało tego w analu zanotowałem wejścia z innych ciekawszych fraz...

..:: Strony WWW ::....:: Nowe technologie ::....:: Hurtownie ::....:: Reszte znajdziesz w google.pl ::..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzieliście zmiany w stronach naczęściej odwiedzanych przez userów, np, po wpisaniu frazy "mbank" pojawia się 6 zakładek do wyników w formie poziomego menu

Investkredit.pl - gdy szukasz pośrednika finansowego lub Investto.pl - kredyty masz firmę i myślisz o leasingu albo Banki.co.pl - gdy akurat jesteś w Trójmieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kilka dni temu, czytałem ten wątek i nie rozumiałem co się dzieje, choć kilka moich stron widocznie rosło w pozycji. Dziś natomiast moja strona "właściwa" czyli najważniejsza zachowuje się normalnie lecz połowa zaplecza poleciała w nieskończoność a druga połowa wybiła się o kilkadziesiąt pozycji w górę aż do TOP 10, plasując się zaraz za nią. Tak więc jestem średnio szczęśliwy :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności