Skocz do zawartości

Google robi porządki?


szfab

Rekomendowane odpowiedzi

odnosienie sie do kilku wypowiedzi:

też widze że strona główna zamienie sie pozycjami z podstronami - trwa to juz jakiś czas

naturalne linkowanie to może 1% w dzisiejszym necie i odnosi sie głównie do stron nie komercyjnych, przy stronach komercyjnych nie ma takiego czegoś (fakt możliwe są wyjątki, gdy ktos poleci jakiś produkt ze swojego sklepu, ale żeby to zrobić musi na niego trafić, a nie trafi jak wczesniej nie zdobędziemy linków w spoób zabroniony przez google, nalezy pamietac iż jeśli sami robimy zaplecze to też nie jest naturalne linkowanie)

jak widze u siebie był chyba Update PR więc może to być winna wahań które niektórzy widzą

Oferuje miejsce na kilku stronach internetowym, gdzie możesz umieścić:
BANERY REKLAMOWE
ARTYKUŁY PROMOCYJNE, REKLAMOWE, INFORMACYJNE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Jedno jest pewne - ktoś namieszał. Nie jestem pewny czy to było zamierzone działanie czy wypadek przy pracy. Tak czy owak - mam wahania pozycji. Wczoraj około 21-22 pojawiły się nieduże skoki w góre. Zanotowałem kilka spadków. Ale generalnie większość rzeczy bez zmian. Zmiany w moim przypadku oceniam na niewielkie. Zastanawiające jest to że ta tendencja od soboty jak by zaczęła hamować.

..:: Strony WWW ::....:: Nowe technologie ::....:: Hurtownie ::....:: Reszte znajdziesz w google.pl ::..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można się trochę załamać, ogólnie mam nieciekawą atmosferę w domu przez panów z G. od 2 miesięcy przebudowuje serwisy, dywersyfikuje linki, początkowo były wzrosty, a teraz się zj...ło, tak że k..a nic nie ma

Investkredit.pl - gdy szukasz pośrednika finansowego lub Investto.pl - kredyty masz firmę i myślisz o leasingu albo Banki.co.pl - gdy akurat jesteś w Trójmieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za moich czasów w takiej sytuacji ludzie szli się napić - a teraz trzeba zwiększyć wysiłki i przeznaczając na to większe środki (czas, pieniądze, praca itp). Niestety kiedyś seo było oczywiste i proste. Powstały automaty i różne bzdury - google sie wściekło i wypuściło czarno-białe zwierzęta z klatek. Pozostaje się cieszyć że pingwiny i pandy są mało agresywne bo by zjadły pół internetu. Myślę że to przedsmak tego co się zdarzy. Mam takie wrażenie jak by google konsało po kawałku to i owo i chciało nam powiedzieć: nie spamujcie, nie śmiećcie - bo was zniszczymy...

..:: Strony WWW ::....:: Nowe technologie ::....:: Hurtownie ::....:: Reszte znajdziesz w google.pl ::..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie robię nic na razie. Może poza lekkim linkowaniem. Nie ma sensu bo strony nie spadły ze względu na linki czy treść (według mnie). Dzisiaj znów karuzela, która mnie w tym utwierdziła. Witryny, które poleciały przed tygodniem dzisiaj są wyżej niż były, a te, które nie oberwały, dzisiaj są w du***.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może tak: skoro pretendentów do pierwszej dziesiątki jest kilku to google będzie sprawiedliwie w 1 okresie pokazywać jedne strony, a w innym inne którym brakło miejsca w pierwszych 10 wynikach ;p

..:: Strony WWW ::....:: Nowe technologie ::....:: Hurtownie ::....:: Reszte znajdziesz w google.pl ::..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz trzeba zwiększyć wysiłki i przeznaczając na to większe środki (czas, pieniądze, praca itp)

Z moich obserwacji wynika że nie trzeba.

Strony kiedyś pozycjonowane od ok 1 roku nie dotykane wcale, może jeden śmieciowy link z webmini na 2 tygodnie hehe i taka witrynka w teraz w top 1-3 a stronki w które wkładamy serce lipa, lecą na łeb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz trzeba zwiększyć wysiłki i przeznaczając na to większe środki (czas, pieniądze, praca itp)

Z moich obserwacji wynika że nie trzeba.

Strony kiedyś pozycjonowane od ok 1 roku nie dotykane wcale, może jeden śmieciowy link z webmini na 2 tygodnie hehe i taka witrynka w teraz w top 1-3 a stronki w które wkładamy serce lipa, lecą na łeb

U mnie identycznie, stare strony już nie pozycjonowane, które spadły po przerwaniu działań dzisiaj w top10, a stale pozycjonowane się wahają - dzisiaj 5, jutro 20, pojutrze 5, więc robię co robiłam. Jedna strona tylko oberwała najpierw w kwietniu (z 3 na 28), jak zaczynała odzyskiwać pozycje to 17 lipca znów oberwała i poleciała na 180 - ale codziennie od 17stego idzie o 3-5 oczek w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to co się dzieje w SERP'ach to jakaś masakra. Jako normalny użytkownik wyszukiwarki jestem wkurzony, wyniki to jeden wielki SPAM.

Nawet na głupią, brandowaną frazę 'allegro' 4 wyniki z TOP10 są wynikami zza granicy. Z tego co widzę SERP'y zmieniają się cały czas, widać że Pingwin, Panda czy inny bażant cały czas mieli..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności