Skocz do zawartości

Google robi porządki?


szfab

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Stary link to dobry link. I tyle. Google nalicza rankingi na kilka dni w tył.

Ok, zgadzam się z Tobą, ale to nie jest kwestia paru dni, ale prawie 10 miesięcy... A linki wygasły w wakacje 2011 roku...

Pozdrawiam...

Edytowałem tamten post, sprawdź ponownie.

A sprawdzałeś czy ta strona na pewno nie ma żadnych BL?

penguins.jpg

Odwiedzaj regularnie mój blog o seo na lukaszt.pl podobno warto ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na koniec (spadam spać) nie wiem czy zwróciliście uwagę na taki drobiazg - z roku na rok przybywa klienetów, zaplecz, itp i chyba naturalnym jest , że z aktualizacji na aktualizacje "armagedon" jest większy a co za tym idzie ..... Głośniejszy !!!

Branoc

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak sobię patrzę na ten opadający kurz po zamiataniu to:

- doemeny napieprzane czym się tylko da - plus

- domeny nieruszane niczym i przez nikogo - plus

- domeny z delikatnym prawie białym seło, prawie zgodnie z wytycznymi* - minus

oczywiście to jeszcze nie jest czas do konstruktywnych analiz i wniosków.

eM

*Wytyczne są tak (celowo) skonstruowane, aby każdą stronę moża było uwalić.

To ostatnie piszę, ponieważ jest spore grono naiwnych, wierzących w białe seło i "szlatechtość" wyszukiwarki.

Przecież bardzo prosto określić jaka strona co ma nie tak mając tak potężne narzędzia.

Tymczasem otrzymujemy komunikat, że łamiemy jakieś tam wytyczne i jeśli się nie domyslimy jakie, to dostaniemy po du**e.

Edcja - przecinek !!!

Strona https://sklep-promar24.pl to sklep internetowy sprzedający dobre polskie zlewozmywaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@k0l3c :

Sam rejestrowałem domeny, sam utrzymywałem hosting, sam je pozycjonowałem, więc jestem pewny, że prócz spamu nic wartościowego nie pozostało...

Ale od rana jest twardo top10. Powiem więcej, trafiłem już nawet z top10 na nieistniejące od października podstrony...

Pozdrawiam.

SYGNATURKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże co za 24 godziny !!!((

Barca odpadła, Real odpadł , wyniki w serpach to dramat i jeszcze na tydzien przyjechała teściowa. Ciekawe co sie jeszcze wydarzy.

Nie pisz takich rzeczy bez ostrzeżenia więcej. Zakrztusiłem się ciastkiem ze śmiechu !!!

@Mariusz, jest jak piszesz. No ale przecież Gugiel kazał na biało, Guglarz, Dido... Kłamali czy co? Bo już nie wiem co robić :shout:

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]No ale przecież Gugiel kazał na biało, Guglarz, Dido... Kłamali czy co? Bo już nie wiem co robić !!!

Fizyka mówi, że trzmiel nie ma prawa latać. Niestety trzmiel nie zna praw fizyki albo ma je w nosie.

Czyli robić swoje i udawać gupa !!!

nie każdy kto ma pisaka jest Dostojewskim,

nie każdy kto ma siusiaka jest Casanovą

i nie każdy kto ma rumaka - pozycjonerem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę sr**ć we własne gniazdo, ale gdybym był inżynierem z Mountain View, to zamiast cudować z algorytmem odnośnie analizy treści, zdjąłbym moc z wszystkich linków, które można wyszukać z typowych footprintów dla automatów !!!

- Jak najdłużej może stać pasztet?

- Całą dyskotekę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kredka, ciężko mi cokolwiek mówić jak mam tylko strzępy informacji. Ale jak sam widziałeś, dzisiaj rządzą w rankingach puste strony lub nie związane z tematem. Może to syf przejściowy, może powrót do przeszłości !!!

BTW. Sprawdziłem ponownie. Banów zero, pozycje standardowo. Niewielkie zmiany w obie strony po za tą jedną domeną, która poleciała na połowę fraz w kosmos, a na drugą połowę usiadła na drugiej stronie.

Serwisy pod Seomatika, Gotlinka, Prolinka i Wordpressy również nie tknięte.

Co do wytycznych googli, ja wiem.. znam je i staram się przestrzegać, ale czasem się zapominam !!!

Ogólnie mogę powiedzieć, że na 70% na pewno ich przestrzegam, a w3c zazwyczaj mam w pełni dobre.

EDIT: Druga domena poszła w kosmos ;/

Nietykana od lat. Zawsze w TOP5 teraz 2-3 lub 6a strona.

Kiedyś miała filtr, optymalizacja jak i strona tragiczne, ale skuteczne aż do dziś.

W wynikach jest bałagan, pięć stron, później jedna mapka, która do niczego nie prowadzi i dalej linki.

Czyli po raz kolejny potwierdzam, że rwanie włosów nic nam nie da, zobaczymy w poniedziałek.. Może akurat wszystko wróci.

Wracając do GWT. Mam tam masę linków ze stron zaplecz, na których od bardzo dawna tych linków nie ma. Wydaje mi się, że popełniamy błąd porównując sposób indeksowania BL google do seomoza czy majesticseo.

Ponieważ właśnie wyszło na to, że google traktowało je do tej pory jakby istniały, a spadły mi frazy które wg. mnie są teraz znacznie słabiej podlinkowane niż kiedyś, spora część z tych linków od dawna nie żyje, a pozycje nadal stały. Jeżeli na dniach znikną to będę miał odpowiedź i oznaczać to będzie dobry refresh. Czyli spadną tylko strony linkowane ze zbanowanych i nieistniejących linków/domen. Polecą nowe bany na śmieciowe strony w tym te pod SWL, zaliczymy kolejne spadki ale linkując dalej wrócimy do łask. To co zadbane nie zostanie zablokowane.

Swoją drogą chciałbym aby koledzy z GOTLINKA i SEOMATIKA podali statystyki czy wzrasta ilość banów, oraz WEBPOZYCJI i innych SEOSTAT`ów jak tam spadki i wzloty?

Bo mają głównie w serwisie tylko domeny pozycjonowane więc takie dane mogą nam coś powiedzieć.

penguins.jpg

Odwiedzaj regularnie mój blog o seo na lukaszt.pl podobno warto ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cierpliwość, cierpliwość spokuj głęboki oddech tylko to nas uratuje - mówcie sobie że będzie lepiej niż było przed updatem poczekajcie kilka dni potem zacznijcie analizować - na dzień dzisiejszy firma na miarę światową wypuściła babola po, którym wartościowe strony poleciały, aż mnie śmieszy wczorajszy spadek w adsense (3 lata pracy nad stronami - można dziś pomyśleć że to była strata czasu !!!) - moja rada nie biadolcie tego zgodnie z

więcej tego będzie przez was !!!. Na koniec coś na rozluźnienie na poprawę nastroju klik i klik.

"Szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać innych rezultatów": Albert Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mani pierwsza doba....

Od siebie mogę powiedzieć, że:

1. Większość pozycji zostało utrzymanych w przybliżeniu 70% - są to strony zarówno 6 letnie jak i 2 roczne, rożne serwery, niestety nie popieram tezy o wolnym ładowaniu strony, na dziś (zależy co kto rozumie wolnym, nie popieram tezy że precle są w niełasce - np dalej trzymam pozycję pierwsze na frazy linkowane z precli.

2. Poleciała mi w niebyt jedna domena - na niej mi zależało - ale poleciała w specyficzny sposób, Google wyciągnęło na górę stare nieaktualne wpisy, coś co pisałem pół roku temu, a w niektórych branżach pół roku to dużo.

3. Ta domena, miała ogromną ilość treści, unikalnej, była dopicowana wręcz, optymalizacja wszystkiego co się dało, regularnie przybywało nowego wartościowego contentu, bardzo mocno sprofilowane linkowanie i agresywne, szczególnie ostatni miesiąc kiedy mocno zaczęła działać konkurencja i zaczęliśmy się bić o pierwsze pozycje.

4. Reszta fraz - dziwne zachowania, istotne w nich jest np to, że od roku nie były linkowane z uwagi na to, że np.: nastąpiły zmiany w ofercie, nastąpiła zmiana mody: taka fraza "modne...." treści z ubiegłego roku są wyżej niż z tego, a to już przegięcie nie tylko dla nas ale w stosunku do użytkownika Google, dajemy mu nieaktualną treść.

Co mnie dziwi w nowym algorytmie, czytając wasze posty tutaj i inne wypowiedzi:

1. Poszły do góry strony bez wartości - mniej osób pisze że coś im wzrosło - bo nikt o te strony które sa w pierwszej 10 nie dba.

2. Jakość treści w pierwszej 10 w wielu przypadkach jest niska - standarowy przykład - witaj na naszej stronie i przejście do nowej domeny, Ze swojej strony potwierdzam: w branży szkoleniowej weszły pozycje do 10 gdzie nie ma w treści, np poza formularzem zgłoszeniowym i dwu zdaniach.

3. Jako, że analizuję co pokazuje konkurencja i jakie podejmuję działania - dziwię że że wypadła w niektórych frazach, z pełnym uznaniem dla nich pisze, że dbali tez o treść czyli profesionalizm - na ich miejsce wlazły śmieci.

A największy szok to:

Jeśli ktoś, rzetelnie pozycjonuje strone, nie tylko linkami, ale dba treść na stronie, układ i ergonomię, czyli tworzy treść dla człowieka i robotów to dostał w karę bo wypadł. Jak ktoś napisał tutaj śmieci góra.

Wniosek dosyć śmieszny i uwaga pochopny, na dziś - zakładamy wiele mniej wartościowych witryn tworzących ekosystem , z kierunkiem do firmy, w moim przypadku zamiast jednej wartościowej witryny ze sklepem, stworzę 5-6 witryn mniej wartościowych z tym samym sklepem - studenta polonistyki na umowę o dzieło przeorze teksty, by się różniły od siebie - potencjalne zyski z tego, że będę miał 4-5 witryn mniej zadbanych w pierwszej 10, będa znacznie wyższe dbanie o jedną witrynę, która i tak wyleci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności