Skocz do zawartości

Google robi porządki?


szfab

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Co to masz za szkiełko?

Najtańszą plastikową 50tkę 1.8 ;)

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej spaiki źle wcale nie wyszukuje chociaż mam żal bo moje niektóre frazy G bardziej ceni...

Jak dla mnie to spokojnie branża SEO mogłaby się ugadać z netsprintem, bingiem, yandexem, FB i jeszcze jakim innym trutniem - w zamian za promowanie alternatyw chcemy znać zasady na jakich mamy pracować i gwarancje, że nas w balona nie będą robili. Kto będzie chciał zabuli za reklamy, kto zechce może udoskonalać swój serwis by poprawić jego pozycję. Zawsze są jakieś zmienne, które muszą być uwzględnione przez algo więc zawsze jest miejsce na pozycjonowanie. A myślę, że G miałoby o czym myśleć gdyby nagle na całym spamie i sporej cześći docelowych zapodać linki promujące konkurencję.

Co do wartościowych serwisów to ja ostatnio miałem taką sytuację, że zaplecza pomogły mi wygrać sprawę w sądzie. Gdybym nie wiedział tego co wyczytałem na zapleczach inaczej by szły przygotowania. I na sali sądowej byłby zonk. A tak my wiedzieliśmy, facet nie kłamał więc udowadniać nie trzeba było i rezultat w postaci wygranej między innymi zapleczom czyimś zawdzięczam...

Integracja Sensoryczna | Góra Kalwaria | Integracja Sensoryczna Piaseczno

"Mam wielką łatwość w mówieniu innym co mają robić" - król Julian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtańszą plastikową 50tkę 1.8 :P

Właśnie widać po bokeh'u ale EXIF czysty to zapytałem, bo na eLkę mi to nie wyglądało :D

Jak siedzisz w Canonie, to zainteresuj się 50 1.4 albo jeszcze lepiej 1.2. Miałem 1.4 razem z 50D i przyznaję szczerze, że bokeh był śliczny, a Tobie się przyda, skoro pstrykasz takie fotki. 1.4 za 1k pewnie spokojnie już kupisz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeki sęk w tym, że Google "nikomu nie gwarantuje miejsca w indeksie" ;)

Skoro już tak odpływamy od tematu (Beerbant jestem coraz bardziej głodny) to tak z ciekawości zapytam - ktoś oprócz SEO/SEM robi coś alternatywnego dla zarobku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeki sęk w tym, że Google "nikomu nie gwarantuje miejsca w indeksie" ;)

Skoro już tak odpływamy od tematu (Beerbant jestem coraz bardziej głodny) to tak z ciekawości zapytam - ktoś oprócz SEO/SEM robi coś alternatywnego dla zarobku?

Ja jestem emerytem. I stronki to moje hobby . Wybrałem stronki zamiast dup i alkoholu :P)

Ps. choć własnie sączę piwko z tej rozpaczy :D)

wszystko o brazylijskiej piłce nożnej - brasfutebol.com

FreshMed - najlepszy stomatolog w Katowicach

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne - gramy na prywatnym boisku google - natomiast mam mieszane uczucia czy tak naprawdę jest to ich boisko i skoro na nim wykorzystują naszą pracę (serwisy, strony, stronki i tak dalej) to IMHO powinny być jasne zasady tej gry.

Kwestią bezdyskusyjną jest też to, że śmiecimy na potęgę (sory za uogólnienia), ale też kwestią bezdyskusyjną jest to, że dobre i rzetelne SEO nie pcha w top bezwartościowych stron.

Faktem jest też to, że istnieje możliwość szkodzenia konkurencji - jak dla mnie google tak naprawdę gó**o robi w kwestii wycinania SWLi czy ukrócenia rumakowania. Wszystkie komunikaty dotyczące troski o użytkownika czy troski o czystość SERPów to bajki z mchu i paproci.

Dla mnie najgorsze jest to, że w kontaktach z webmasterami zasłaniają się swoimi klakierami napieprzającymi mantrę o technikach spamowych ze średniowiecza ...

Reasumując "biez pał litra nie razbieriosz" .... ;)

@Dark - na razie się ucze pod koniec roku kupie lepszą puszke i ze 3-4 eLki :P

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeki sęk w tym, że Google "nikomu nie gwarantuje miejsca w indeksie" ;)

Skoro już tak odpływamy od tematu (Beerbant jestem coraz bardziej głodny) to tak z ciekawości zapytam - ktoś oprócz SEO/SEM robi coś alternatywnego dla zarobku?

Ja na szczescie zamuje się tym hobbistycznie, w wolnych chwilach gdy wiem że wyrobie ze zleceniami -przyjmuje i wpływy z pozycjonowana to zaledwie 1/10 mojego całego miesięcznego zarobku...

szlak trafia tylko gdy widzę jak moje serwisy pospadały w wynikach....

Edit:

Oczywiscie 9/10 to biznes internetowy, poza granicami naszego cudownego (k)raju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są i pierwsze jaskółki

1. Zauważyłem, że jeden z bardzo ważnych współczynników to links pattern. Podejrzewałem, od paru lat, że kiedyś to się stanie. Czyli link1 do docelowej a potem dopalanie linka1 wprowadza frazę w filtr. Tam gdzie zapobiegawczo miałem bardziej skomplikowany link pattern poszybowałem w górę, z top 10-20 na top 2-5.

2. Bardzo wyraźnie wzrosła ważność linków nofollow, ale także jest uzależniona od link patternu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są i pierwsze jaskółki

1. Zauważyłem, że jeden z bardzo ważnych współczynników to links pattern. Podejrzewałem, od paru lat, że kiedyś to się stanie. Czyli link1 do docelowej a potem dopalanie linka1 wprowadza frazę w filtr (80%). Tam gdzie zapobiegawczo miałem bardziej skomplikowany link pattern poszybowałem w górę, z top 10-20 na top 2-5.

2. Bardzo wyraźnie wzrosła ważność linków nofollow, ale także jest uzależniona od link patternu.

Ja się z tym nie zgadzam. Mam na stronie ze spadkami dopalany jeden anchor i bez dopalania drugi, a oba poleciały.

Nadal uważam, że serpy zostały zresetowane i je aktualizują, ale wyników na razie nie chcą puścić i stąd ten cały syf.

Nieistniejące linki w końcu przestaną istnieć dla google (i w GWT), a co zrobią ze sztucznymi ala preclami tj. to napisali, tego nie wie nikt.

Może ograniczą widoczność linków wychodzących na stronie i farmy pobanują.

penguins.jpg

Odwiedzaj regularnie mój blog o seo na lukaszt.pl podobno warto ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności