Skocz do zawartości

Google robi porządki?


szfab

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

dobra to i ja wrzuce swoje 5 groszy, szczególnie odnośnie pomysłów za co strony poleciały.

Mam kilka stron..., nowszych starszych, pozycjnowanych raczej white seo.

Moja koncepcja (w sumie wszystko to potwierdza) przy aktualnych spadkach nie był brany pod uwagę 1 element. Moge to stiwerdzić na podtsawie własnych stron, ale także co pisało parę osób, pomijając jakieś głupoty:/

Strony z keywordem w nazwie: spadły i wzrosły.

Swl-e: spadły i wzrosły.

Strony analizowałem na wiele możliwości. Anchory, źrodła, wiek domeny. BRAK PUNKTÓW WSPÓLNYCH, wiec nie wierze w teorie pojedynczej zmiany algorytmu, miał być chaos i jest chaos.

Teraz mały kwiatek, miałem stronę, trudne frazy, trudna tematyka, więcej nie będe podawał bo ktoś zacznie węszyć:) 3 frazy, jedna jechana od niedawna wyleciała poza 100. Dwie frazy, które były w topie od jakiegoś czasu. miały bardzo zblizone ilości linków, schemat linkowania był identyczny, no i... 1 fraza spadła na 7 m. (trudniejsza), druga na ponad 20 m. widziecie jakiś sens?

Strona z tej tematyki (silna domena), która miała znacząco mniej linków, przez to i pozycje lekko niższe, ale schemat linków jak stronka wyżej, wskoczyła wyżej;) Raz, że dzięki konkurencji, która wyleciała, dwa sama z siebie.

Na ten moment czekam, nie mam zupełnie pomysłu jak zmienić linkowanie. Nie mam też nic sobie do zarzucenia, jeśli chodzi o jakość linków. Generalnie czekam do momentu jak wskoczą mi frazy z longtail, to powinnien być moment, kiedy sytuacja sie ustabilizowała. Wiadomo główne frazy w wyniku zmiany algorytmu mogą spaść, czy wzrosnąć, potem kwestia dostosowania sie do panujących warunków. Jednak spadek fraz i wizyt dla longtail to jakaś pomyłka. fail zmian googla:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodźmy się naj**bać i wróćmy za 3 dni. Aktualnie nic tu nie ma sensu, szkoda czasu i nerwów. Google bez Nas jest "G" warte, więc dajmy sie im wyszaleć, wyszczekać i miejmy chwilowo wszystko w du***h :):)

www.tebim.pro - Rozwiązana dla e-biznesu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodźmy się naj**bać i wróćmy za 3 dni. Aktualnie nic tu nie ma sensu, szkoda czasu i nerwów. Google bez Nas jest "G" warte, więc dajmy sie im wyszaleć, wyszczekać i miejmy chwilowo wszystko w du***h :soczek::soczek:

W końcu ktoś napisał coś co ma większy sens...

CPM Leader - Najlepsze Reklamy CPM w internecie...

AdFreestyle - Najlepsze Reklamy CPC w internecie...

CPM Fun - Najlepiej płatne Reklamy CPM w internecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniki są zależne od DC jakie akurat widzimy - mam różne wyniki tam gdzie działa SEO for firefox i tam gdzie go nie ma. Tak samo nie zawsze zgadzają się pozycje w zależności od sprawdzanej w serp a tej w programie do sprawdzania.

Myślę, że Google mieli cały czas i udostępnia coraz to nowsze wersje serpów, stąd takie skoki np. site.

Jeżeli bym liczył powrotem moich fraz i spadkiem tych stron, które mi poszły do góry niezasłużenie to jesteśmy gdzieś na 30 - 40% mielenia.

Cognitive-it.pl - usługi SEO i SEM.

Cognitive-it.org - do poczytania blog o SEO i Adwords.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dorzuce swoje 5 groszy i swoje spostrzezenie zeby bylo jeszcze wiecej zamieszania, na jedna ciezka branze mialem 2 strony w top, jedna od 1,5 roku top1 druga pozycjonowana od 5miesiecy top3-4, .... obydwie pozycjonowanie w oparciu o to samo zaplecze + troche SWL-i,...

TOP1 spadla o 2-3 oczka

TOP3-4 poleciala o 30 pozycji w dół na wszystkie frazy

roznice w ostatnich dzialaniach.... 2-3 miesiace strone top3-4 lekko przesadzilem i dostalem filtr zrobilem 301 na nowy adres....... wrocila wysoko, bralem pod uwage ze polecialy strony z przekierowaniem 301.... ale w tym samym czasie co dostalem filtr zalapalem filtr na jeszcze inna strone tez ciezka branza mocno pozycjonowana 301 na nowy adres i ta strona zamiast spasc jest teraz jeszcz wyzej niz byla:)

czyli kompletny bezsens.................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

80% firm "EasyBusyFiziSeo" zarejestrowanych w pokoju obok kuchni upadnie, będziemy dostawać mniej maili i telefonów z ofertami pozycjonowania,

Jestem za, mam dość "ofert" firm krzaków. Zmiany algorytmów (pandy, pingwiny i inne takie) przetrwają tylko profesjonaliści.

Po zmianach nastąpi względny spokój, ale niestety znów powstaną nowe "firmy w pokoju obok kuchni".

Chodźmy się naj**bać i wróćmy za 3 dni.

Kiedy będziesz pił pingwin pozamiata Twój spam. :)

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

80% firm "EasyBusyFiziSeo" zarejestrowanych w pokoju obok kuchni upadnie, będziemy dostawać mniej maili i telefonów z ofertami pozycjonowania,

Jestem za, mam dość "ofert" firm krzaków. Zmiany algorytmów (pandy, pingwiny i inne takie) przetrwają tylko profesjonaliści.

Po zmianach nastąpi względny spokój, ale niestety znów powstaną nowe "firmy w pokoju obok kuchni".

A nie bierzesz pod uwage ze neiktorzy pozycjonuja jedynie wlasna strone i po to bawia sie SEO? Sam stworzylem strone i sam ja pozycjonuje. Na forum zagladam aby sie doszkolic ale co raz ciezej z tym bo zrobilo sie tu miejsce spotkan firm pozycjonerskich poza malymi wyjatkami.

U mnie na stronie z 9 interesujacych mnie fraz 1 wyleciala wogole a 3 spadly o 30 oczek. pozostale trzymaja sie w TOP10 tak wiec tez biore to na przeczekanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Pingwin jeszcze nie skończył.

2. Wszystko się zgadza, nawet ta strona z kotletami na frazę "psy" i te puste strony także..

3. Nie potrafimy tego zrozumieć, bo nigdy na to nie patrzyliśmy, ale to tam było.

4. Zasada pingwina jest bardzo bardzo prosta.

5. Zwyczajnie wypiep**yli TOP10 w kosmos, te kotlety i reszta syfu była na drugiej i trzeciej stronie.

6. Zatem miejsca dostali ci, którzy nie mieli szans się przez nas przebić.

7. Domeny z top10 pewnie są w jakimś nowym filtrze.

Skąd te wnioski? jak już pisałem. Serpstat i sprawdzamy miejsca stron z aktualnego top.

Każda z nich (w większości) była przed pingwinem na 2-3 stronie, po pingwinie my polecieli na 100, a oni wskoczyli na top10.

Koniec.

Chcecie, to porównajcie frazy na które spadliście i potwierdzajcie lub vetujcie. Objąłem mały zakres, bo miałem małe straty ale patrzyłem też na ten spam o którym było tak głośno.

penguins.jpg

Odwiedzaj regularnie mój blog o seo na lukaszt.pl podobno warto ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności