Skocz do zawartości

Google robi porządki?


szfab

Rekomendowane odpowiedzi

Szybko to się głupie dzieci robi (albo wprowadza aktualizację algo w google ;) ) ... Jakbyście nie zauważali, że w SERPach tkwią nieistniejące od miesięcy strony a niektórzy z Was oczekują zmian po kilku godzinach...

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Algorytm działa dobrze i szybko, wręcz rewelacyjnie, czyli świeże wpisy z rumaków z unikalnym contentem z generatora są wypychane do przodu, bo są dopalane świeżymi linkami (lub były dopalane w ostatnim miesiącu), oto cała filozofia.

A jak ta teoria ma się do stron 404 w topach lub innych tak zapuszczonych że nawet Gbot rzadko tam wchodził?

Moja strona to portal społecznościowy, codziennie pojawia się nowa zawartość tworzona przez użytkowników (zdjęcie) + bardzo krótki opis, po dniu sądu (25.04) dowaliłem kilka mocnych linków ale nie przyniosło to chyba żadnych rezultatów, dodatkowo strone linkują naturalnie od czasu do czasu użytkownicy. A ja nadal zwiedzam otchłań d... Google

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzieliłem się spostrzeżeniami, ale resztę musicie przetestować sami ;) ad stron 404, to pewnie cos tam było i ktoś ostro ostatnio podlinował, admin usunął, a algo mimo to wypchnał do topu :) poza tym przy okazji updateu wiele starych stron wyszło z filtra, nawet 2-letniego.

Investkredit.pl - gdy szukasz pośrednika finansowego lub Investto.pl - kredyty masz firmę i myślisz o leasingu albo Banki.co.pl - gdy akurat jesteś w Trójmieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pozwolę sobie na pierwsze podsumowanie - nie ma się czego bać (...)

Moc linków świeżych została zwiększona, kosztem linków starych. Zastanawia mnie jeszcze jedno, skoro promowane sa świeże linki i świeża treść, to ciekawe, czy po miesiącu ranking będzie resetowany i zabawa zaczyna się od nowa z tymi stronami, które dopalane są mocniejszymi linkami? (...)

Mam bardzo podobne spostrzeżenia. Nowsze artykuły na swoje frazy wskakują mi dużo wyżej, niż starsze (linkuję mniej więcej po równo, zawsze najnowsze artykuły).

A, jeszcze jedno. Zauważyłem że praktycznie codziennie około 10% fraz lata mi jak szalone. W nocy wszystko się uspokaja, a od rana zaczyna się na nowo. Przykład z dzisiaj - strona była rano gdzieś daleko (<TOP20), około 16:00 wskoczyła na TOP6, później TOP5, TOP3, około 22:00 spadła na TOP9, a teraz o 02:00 znów jest na TOP3. I tak prawie codziennie (dziś mam przypadek ekstremalny, zwykle pozycje są bardziej stabilne, tj. rzadziej się zmieniają). Zauważyłem to już pod koniec marca, ale od 24/25 kwietnia dotyczy to większej ilości moich fraz. Zauważyliście też coś takiego? Szczególnie chodzi mi tutaj o podział dzień (zmiana/tasowanie wyników) i noc (spokój/cisza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten algorytm promouje świeżą unikalną treść + świeże linki, według mnie stare linki nie są już głównym parametrem oceny strony i stanowią powiedzmy 10%, nowy content 45%, świeże linki 40%, 5% pozostałe parametry.

Moje wszystkie porzucone strony i nielinkowane od dawna są w Top10 po 25 kwietnia... A strony ze świeżą unikalną treścią i świeżymi linkami poleciały w otchłań... Więc nie sądzę aby twoje spostrzeżenia miały pokrycie w rzeczywistości. Według mnie jest kompletnie na odwrót.

CPM Leader - Najlepsze Reklamy CPM w internecie...

AdFreestyle - Najlepsze Reklamy CPC w internecie...

CPM Fun - Najlepiej płatne Reklamy CPM w internecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię, że rozgryzłem cały algorytm, spójrz sobie na daty wpisów z rumaków, zbadaj ich unikalność i sprawdź kiedy, czym i w jakiej ilości zostały podlinkowane (jak umiesz wyciągać wnioski, to będziesz wiedzieć wszystko). Co do starych domen, to nie wiem dlaczego tak się dzieje, u mnie też to co nie było linkowane rok trzyma się tam gdzie było lub jest wysoko.

Investkredit.pl - gdy szukasz pośrednika finansowego lub Investto.pl - kredyty masz firmę i myślisz o leasingu albo Banki.co.pl - gdy akurat jesteś w Trójmieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zgred - ucieszyła mnie Twoja wiadomość jak już coś się rusza to idę popatrzeć i :) specjalnie nie ma na co. To co mi tąpło o 100 ledwie podnosi się o 10 - 15 oczek ale i są takie co jeszcze spadają ;) Nie pozostaje mi nic innego jak iść dalej poleżeć pod trzereśniami i posłuchać jak resztki pszczółek zapylają im kwiaty. Jedyne co mnie więcej martwi od spadających fraz to trawa która ma w ciągu 4 dni od koszenia co najmniej 5 cm przyrosty i tu jest dla problem znów 2 godziny roboty i pójdzie z dymem litr paliwa. Google winno poduczyć się od trawki jak mają wyglądać wzrosty pozycji lub niech sobie zapalą "trawkę" a nie mieszają w algorytmie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jedną stronke z 15letnią historią. Byla pozycjonowana glownie recznie jedynie w katalogach przez 3 miesiace jakies pol roku temu. Strona firmowa wiec tresc tam zadna nie dochodzi nowa. Po zmianach strona siedzi na glowne frazy w TOP10 bijac na glowe mocno pozycjonowane inne stronki danej branzy. Linkow ma faktycznie niewiele.

Tej samej branzy strona pozycjonowana przez 2 lata poleciala w okolice 40 i 60 pozycji a jedynie 2 frazy sa w TOP10. Na tej stronce z kolei czesto zmieniane byly opisy, dodawane itp. strony optymalizowana az doszedlem do wniosku ze za bardzo i troche pozmienialem przedwczoraj. Zobacze czy przyniesie to jakis efekt. Na razie praktycznie zaden bo na to za wczesnie.

btw. jakim narzedziem sprawdzacie pozycje strony w danej godzinie etc. bo chcialbym sprawdzic czy webpozycja jest miarodajna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że google chciało ukarać top-owe strony nowym algorytmem ale nie pomyślało o tym, że w zamian nie ma nic równie wartościowego stąd w tej chwili z topach (moja obserwacja) znalazły się strony marnej jakości, które wcześniej były kiepsko i byle jak linkowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnego wspólnego mianownika ! Jedne strony które miałem w topie 1-10 przez 2 lata wyleciały w kosmos inne zostały tak samo traktowane. Co do tekstu, aktualizacji strony ja czegoś takiego nie zaobserwowałem. Nie ma wspólnego mianownika ale ile można czekać i tłumaczyć klientowi że wszystko wróci ... A co jeśli nie wróci... Trochę zamieszało teraz zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym updacie chodzi głównie aby promomować unikalny, świeży i świeżo podlinkowany content, takie moje zdanie, ale mogę sie mylić, dlatego prosze białych rycerzy o odp. ;)

Investkredit.pl - gdy szukasz pośrednika finansowego lub Investto.pl - kredyty masz firmę i myślisz o leasingu albo Banki.co.pl - gdy akurat jesteś w Trójmieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym updacie chodzi głównie aby promomować unikalny, świeży i świeżo podlinkowany content, takie moje zdanie, ale mogę sie mylić, dlatego prosze białych rycerzy o odp. ;)

Odpowiem Ci jako czarny ;)

Mój brat ma od ponad 5 lat mini-stronę na darmowym hostingu, która składa się jedynie ze skopiowanych tekstów z Wikipedii (praca wykonana w ramach informatyki), pół roku temu podlinkowałem ją dla zabawy z bazy publicznej, wskoczyła na 3 (co w sumie było zaskoczeniem, duplicate content i te sprawy...) miejsce i pingwinek jej teraz w ogóle nie tknął. Fraza oczywiście bardzo prosta, ale stronka siedzi wyżej niż serwis informacyjny ludka, który codziennie wstawia newsy (od trzech lat), prowadzi forum, ma ponad 1000 fanów na fb itd, itp. Za to jest w 100% white hat ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow... Jedna fraza wróciła mi dzisiaj z otchłani... Jest nadzieja...

CPM Leader - Najlepsze Reklamy CPM w internecie...

AdFreestyle - Najlepsze Reklamy CPC w internecie...

CPM Fun - Najlepiej płatne Reklamy CPM w internecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności