Skocz do zawartości

Google robi porządki?


szfab

Rekomendowane odpowiedzi

@MichaelDicson no ja się z Tobą zgadzam przynajmniej do momentu wniosków, bo obecnie naturalnie linkowanie w oczach google już leży tuż obok nienaturalnego i łatwo je pomylić, poza tym już nikt nie wie który link jest dobry, a który nie, pomijam kwestię swli i spamiarek. Przy czym przy okazji wczoraj trafiłem na pierwszym miejscu na średnią frazę na stronę chyba firmową na darmowej domenie takiej właśnie al'a dziecko na informatyce w paincie grafiki robi, dodatkowo

w sumie nie działało przynajmniej kilka grafik stanowiących kiedyś elementy strony. Przypuszczam, że nikt się nią nie zajmował od dawna, ale domena darmowego hostingu może mocna i stara.

cała treść witryny czyli raptem 3 podstrony i główna to w sumie może się nazbierałoby te 300 znaków (w całym serwisie)

w stopce kilka linków zwrotnych do katalogów stron (przy okazji ani jeden z nich już nie działa) - czyli linkowana z katalogów kiedyś.

Trudno wyciągać wnioski z chaosu.

U kogoś oberwał długi ogon, który był lekko wzmocniony? Nie?

Wręcz przeciwnie, w każdym razie tyle mogę powiedzieć z obserwacji na swoich stronach wink.gif

U mnie - nielinkowany wcale albo prawie wcale, może jakieś pojedyncze linki, nieco poleciał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
U kogoś oberwał długi ogon, który był lekko wzmocniony? Nie?

u mnie oberwał w sklepie i to w zasadzie głównie tam gdzie był wzmacniany

U mnie to samo, poleciał w kosmos długi ogon linkowany z Seokatalogów.

Frazy nie linkowane od jakiegoś czasu, albo utrzymały pozycję, albo w górę.

Nie ma jak dobry Sklep komputerowy

Profesjonalny serwis komputerowy Bielsko i wszelkiej innej elektroniki.

Już niedługo tablety sprawią, że Twój laptop stanie się niemal bezużyteczny ;)tablety ceny, sprawdź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U kogoś oberwał długi ogon, który był lekko wzmocniony? Nie?

u mnie oberwał w sklepie i to w zasadzie głównie tam gdzie był wzmacniany

U mnie to samo, poleciał w kosmos długi ogon linkowany z Seokatalogów.

Frazy nie linkowane od jakiegoś czasu, albo utrzymały pozycję, albo w górę.

Z tego wynika ze najbardziej oberwaly frazy linkowane w ostatnim czasie. U mnie jest to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego wynika ze najbardziej oberwaly frazy linkowane w ostatnim czasie. U mnie jest to samo.

Potwierdzam... Pisałem o tym już wcześniej. Mi poleciały frazy linkowane przez ostatni miesiąc. Wcześniejsze dobrze się mają i rosną... Być może u pingwina nowe linki najpierw lecą w otchłań i muszą trochę odczekać aby nabrały moc.

CPM Leader - Najlepsze Reklamy CPM w internecie...

AdFreestyle - Najlepsze Reklamy CPC w internecie...

CPM Fun - Najlepiej płatne Reklamy CPM w internecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego wynika ze najbardziej oberwaly frazy linkowane w ostatnim czasie. U mnie jest to samo.

Potwierdzam... Pisałem o tym już wcześniej. Mi poleciały frazy linkowane przez ostatni miesiąc. Wcześniejsze dobrze się mają i rosną... Być może u pingwina nowe linki najpierw lecą w otchłań i muszą trochę odczekać aby nabrały moc.

U mnie z tym jest znowu różnie. Oberwały strony losowo (linkowane obecnie i dawniej). Pocieszające jest to, że widzę z dnia na dzień wzrosty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpuśćcie sobie jakiekolwiek analizy bazujące na małej ilości stron i fraz bo to nikomu nie jest potrzebne. Nie ma żadnej zależności między "linkowaniem w ostatnim czasie" a spadkami.

Na emeryturze po SEO zajmuję się R&D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpuśćcie sobie jakiekolwiek analizy bazujące na małej ilości stron i fraz bo to nikomu nie jest potrzebne. Nie ma żadnej zależności między "linkowaniem w ostatnim czasie" a spadkami.

Linkowaniem jako takim oczywiście nie, ale linkowaniem ze skryptu seokatalogu. Dlatego nie tylko nie odpuszczę, ale dorzucę jeszcze 3 grosze...

Już sporo przed 25 kwietnia zauważyłem, że fraza z długiego ogona, a więc podatna na linkowanie, zachowuje się dziwnie jeśli podlinkuję są seokatalogami.

Szła zawsze kilka pozycji w dół. Po 25 kwietnia wszystko co ostanio linkowałem skryptem seokatalogu poszło w kosmos, oczywiście mówimy cały czas o frazach long tail.

Zrobiłem nawet ostatnio próbę i podlinkowałem z z seokatalogu frazę, która się ostała, oraz drugą linkiem ze skrypu innego niż seokatalog. I co? Pierwsza fraza w kosmos momentalnie.

Druga z 17 na 10 miejsce. W obu przypadkach to były dosłownie po 2-3 linki na frazę.

Chciałbym sie mylić, ale mam przeczucie jakby coś nowy algo nie lubił skryptu seokatalogu...

Nie ma jak dobry Sklep komputerowy

Profesjonalny serwis komputerowy Bielsko i wszelkiej innej elektroniki.

Już niedługo tablety sprawią, że Twój laptop stanie się niemal bezużyteczny ;)tablety ceny, sprawdź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie moich spostrzeżeń na rynku UK-powiedzcie mi Panowie jedną ważną rzecz:

Czy gdy robiliście longtaile (zapewne na kilkaset podstron) linkowaliście choć trochę stronę główną?

U mnie sklepy linkowane chociaż 50/50 główna/long tail nie oberwały zaś te w których olałem linkowanie głównej bo najzwyczajniej w świecie nie opłacało mi się tam linkować poleciały po 25tym w otchłań.

Jak jest jest uwas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na UK:

1 strona linkowana czym popadnie na 5 fraz (tylko strona główna), bez długiego ogona - utrzymała się w 10 (małe spadki) na frazy pozycjonowane ale poleciała na inne nie pozycjonowane (na frazy które wskoczyła "sama") i powoli wraca

2 strona linkowana seokatalogi, precle (bez xrumera i swl), linkowana na kilkanaście fraz + długi ogon oraz strona główna i podstrony - poleciała na wszystko i nie wraca ):

obie strony ta sama tematyka, unikalna treść i zoptymalizowane

a najlepsze że na kilka fraz wskoczyły do 10 wpisy z xrumera i sb

Automat do zakładania i postowania na blogach web 2.0


 


877lqaum.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radol21 -> linkowałem ponad 100 stron mocno seokatalogami(głównie), darmowe i płatne, niektóre strony tylko nimi.

Część fraz spadała, część fraz skoczyła, część bez zmian. Nie ma żadnej zależności pomiędzy seokatalogami, jeśli by tak było miał bym same spadki bo kazda z moich stron i każda fraza siedzi w seokach.

Natomiast zgodzę się z tezą że dodawanie przez OSTATNI MIESIĄC do publicznej bazy ogólnej(publiker/omni/donlinknage itd.) spowodowało spadki.

Tam gdzie nie zdążyłem puścić "blasta" po publicznej bazie pozycje się trzymają - a nawet bardzo dziwne skoki(typu z 20 na 1 bez żadnego linkowania średnie frazy).

Strony które były ostatnio dodane do bazy publicznej dostały najbardziej - część fraz wyleciala poza top200 z pierwszej strony, niektóre strony po kilkanaście fraz i KAŻDA fraza poza top200.

Ale na wnioski jeszcze za wcześnie, być może robot dalej mieli linki - dziś np. obserwuję skoki na większości stron(w górę), tak więc proponuję się wstrzymać z wyciąganiem wniosków jeszcze z tydzień.

SZUKASZ NAPRAWDĘ DOBRYCH I TANICH PROXY ?

Proxy w ilości 70 tys. wymieniane cyklicznie, stabilność anonimowość i nielimitowany transfer:

KLIKNIJ I KUP LUB PORÓWNAJ WSZYSTKIE RODZAJE PROXY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności