Skocz do zawartości

Google robi porządki?


szfab

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie wyglądało tak jakby strona wpadła w sandboxa, a teraz powoli wraca. Może google bot zupełnie od nowa wszystko liczy?

Pozdrawiam,

B.

Scrapebox & SEO tools Windows VPS łącze 1Gigabit!

Biotechnologia medyczna ..... Seoprzyjazny Silnie Moderowany Katalog Stron PR2

"Ludzie mocno przeceniają swój wpływ na innych i zdecydowanie niedoceniają swojego wpływu na siebie samych" by SZ 2009

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

dziwna sprawa, mam zaplecze, gdzie w domenie jest słowo kluczowe - nazwa dostawcy. Od jakiegoś czasu pozycja jest albo na 2 miejscu albo gdzieś daleko (nie szukałem nawet gdzie) Np. rano sprawdzałem nie było jej, a teraz znowu jest (tak co dobę). Po zmianie w google, nie straciłem nic ze strony głównej ale poleciał mój blog.. (były w nim oryginalne teksty) Za to na bloggerze, gdzie miałem 3 wpisy, hasła poszły do góry. Wniosek?? Google rules:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaobserwowałem takie coś, postawiłem nowy serwis tak dla testu na nowej domenie nigdy nie używanej piszę, unikalne teksty od 1000 do 2000 znaków, i o dziwo strona jest nowa ma zaledwie 60 wpisów a na połowę ciekawych fraz dla tematyki serwisu moja strona jest w top 10 top 5 itp zazwyczaj na pierwszej stronie wyników, nie linkowałem nic, wrzuciłem tylko linki do google plus i facebooka i nic więcej. Trochę to dziwne że nowa strona jest tak wysoko bez linkowania itp, mało tego mam już na niej dość spory ruch i to właśnie ludzie przybywają z google. Być może moje domysły się sprawdzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MichaelDicson - przestań pisać, że twoje domysły zaczynają się sprawdzać bo mam wrażenie, że są g.... warte.

Przeczytałem ten wątek od poczatku i nie znalazłem, zadnej zależności, jak ktoś pisał, że powodem spadków jest coś tam to zaraz znalazło sie dwóch innych, którzy obalali jego teorię.

Nie wypowiadam się za bardzo w temacie bo sam linkuję jak zresztą pewnie każdy w seokach, bazach publicznych itd itp i nie zauważyłem skutków ubocznych mimo linkowania w ostatnim miesiącu czy dwóch (fakt, że nie używam tylko jednej metody linkowania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko takie są fakty, strona wcale nie linkowana, a większość wpisów mam na pierwszej stronie wyników googla strona zaledwie ma miesiąc czasu a ruch mam około 2000 uniku na dzień, tym bardziej ze nigdzie niczym nie linkowałem nie dodawałem do katalogów itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdą stronę linkowałem tak samo (czym się da), strona nie linkowana ostatnio (przez 3-4 miesiące) stoi w miejscu, natomiast strony ostatnio linkowane na kilka fraz poszły w dół. Mam wrażenie, że Google nałożyło filtr na ostatnio linkowane serwisy.

| Praca www.s-ki.pl/praca| Ełk www.elk.info.pl jeśli szukasz pracy w Ełku | www.em-meble.suwalki.pl/ - meble Suwałki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na jakiś czas zrezygnowałem z linkowania widząc co się dzieje na nowo postawionej stronie. Teraz nie wiadomo jak linkować i gdzie linkować, bo tak naprawdę samemu sobie można zaszkodzić niepoprawnym linkowaniem. Nie twierdze że moje spostrzeżenia są trafne, ale widze różnicę między serwisem nie linkowanym a stronami linkowanymi, na stronach linkowanych oglądalność spadła mi o połowę przez właśnie niskie wyniki w Google.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdźcie sobie na domenach, które poleciały % stosunek linków ze śmieciowych stron typowo pod seo - wszelkie katalogi, precle i skrypty zapleczowe w stosunku do linków z blogów z komentarzy + fora i normalne serwisy

U mnie tam, gdzie stosunek linków seo do "dobrych" (w sensie, że komentarze i wpisy na forach mogli dodać ludzie) było 80/20 wszystko wyżnięte na wszystkie frazy, a tam gdzie jest 50/50 i lepiej jest ok, gdzie mam same linki z komentazy na blogach i forach + bookmarking mam top, ciekawe na jak długo :/

Investkredit.pl - gdy szukasz pośrednika finansowego lub Investto.pl - kredyty masz firmę i myślisz o leasingu albo Banki.co.pl - gdy akurat jesteś w Trójmieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko tylko strzały - ja mógłbym strzelić, że Google wyrżnęło domeny ze słowami kluczowymi w nazwie domeny, bo w zasadzie tylko te mi poleciały, inne albo spadek o 1-2 oczka, albo na miejscu albo w górę.

Skuteczne pozycjonowanie stron www | Nowe randki internetowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Robbieriviera to prawda co piszesz u mnie też to zauważyłem, ale za wcześnie na te wnioski bo to się moim zdaniem zmieni

A ja się zupełnie z tym nie zgadzam. Miałem takie szczęście pozycjonować dwie domeny na te same frazy dokładnie te same 4 frazy. Domeny zakupione praktycznie w tym samym czasie mają około 10 miesięcy, były czyściutkie zacząłem je spamować jedną i drugą multi kody do tych samych katalogów te same precle szła masówka z tym że teksty do jednej i drugiej unikalne ładowałem. I co ??? jedna poleciała poza 300 na wszystkie frazy a druga na +1.

Tego nie mogę pojąć, jak robią porządki to ze wszystkimi tak samo.

Drugi przykład pracuję w szkole, miałem za zadanie (o ile można nazwać to zadaniem) wypozycjonować stronę szkoły na frazy: Zespół szkół w "nazwa miejscowości", szkoła w "nazwa miejscowości" i tu gdzie konkurencji nie mam żadnej po 25 strona wyleciała poza 300 na te 2 frazy. No śmiech na sali a w top 10 widze 2 katalogi + 1 precel +strona klubu nocnego w tej miejscowości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Websign to co powiedziałeś to fakt:] ...jeden z niewielu na te 84 podstrony :] Wszystkie te teorie można obalić mając większą ilość domen i aż dziw mnie bierze skąd niektórzy takie teorie mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwna sprawa, mam zaplecze, gdzie w domenie jest słowo kluczowe - nazwa dostawcy. Od jakiegoś czasu pozycja jest albo na 2 miejscu albo gdzieś daleko (nie szukałem nawet gdzie) Np. rano sprawdzałem nie było jej, a teraz znowu jest (tak co dobę). Po zmianie w google, nie straciłem nic ze strony głównej ale poleciał mój blog.. (były w nim oryginalne teksty) Za to na bloggerze, gdzie miałem 3 wpisy, hasła poszły do góry. Wniosek?? Google rules:)

Mam to samo z ważną i trudną frazą, którą ostatnio dość silnie byłą pozycjonowana.

Teraz w ciągu dnia albo 12 pozycja albo kosmos..

Katalog firm , który pomoże Tobie kupić i sprzedać co tylko chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie te teorie można obalić mając większą ilość domen

dave84 absolutna racja tylko trzeba ich mieć, a nie obserwować algorytm na 10-100 domenach i pisać że już rozpracował algo :), bo losowość w takich "obserwacjach" jest olbrzymia, a na większej ilości domen widać już jakiś zarys algo i kierunki jego działania. Tak samo z "update" PR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności