Skocz do zawartości

Google robi porządki?


szfab

Rekomendowane odpowiedzi

Po wstępnej analizie domen, które zanotowały spadki i tych, które pozostały na swoich pozycjach mam następujące wnioski.

1. Znacznie większe znaczenie mają w tej chwili tematyczne linki wysokiej jakości.

2. Jeżeli stosunek linków wysokiej jakości do linków śmieciowych (xrumer, content network, SWL itd.) jest bardzo niski (nie wiem niestety jaka jest granica), strone leci w kosmos.

3. Nie ma w tym momencie większego znaczenia wiek domeny. Jeżeli przesadzicie z kiepskimi jakościowo linkami, wystrzelicie każdą domenę. (Poleciałą mi domena z PR5 (6 letnia), którą pchałem w top na bardzo trudne frazy. Przed Pandą była na 4 pozycji) Teraz jest w czarnej d.

4. Przekierowania znacznie straciły na mocy. Niektóre przekierowania w ogólne nie działają.

5. Obrywają strony linkowane na małą ilość anchorów, gdzie jest spora przewaga procentowa linków prowadzących na główny anchor.

6. częstotliwość aktualizacji stron nie ma znaczenia (w topie pozostały mi strony, które nie były aktualizowane nigdy)

7. Ilość podstron w obrębie domeny nie ma znaczenia. Ważne aby było ich minimum 5-6.

Jest jeszcze kilka innych punktów, które analizuję. Testy jednak nie potwierdzają ich jednoznacznie.

Niestety ta aktualizacja totalnie pozamiatała mi 80% pozycjonowanych stron (ok. 300) dlatego mam co analizować :mellow: Podane pkt pasują do 90% stron. Te 10% to moim zdaniem dodatkowa opcja RANDOM w algo Google albo działania konkurencji, których nie wykryłem.

Podane wnioski potwierdzają niestety fakt, iż linki przychodzące szkodzą i za chwilę depozycjonowanie będzie prostsze od pozycjonowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Myślę, że linkowanie, bądź brak linkowania podstron nie ma większego znaczenia. W topie pozostały mi strony, które miały 100% linków na główną. Strony te nie były jednak nigdy linkowane z SWLi, xrumera.

Wynik finansowy przeprowadzonej analizy jest taki, że Google dąży do tego, aby pozycjonowanie było droższe od linków sponsorowanych.

Wśród domen, które pozostały na swoich pozycjach, lub też zanotowały spore wzroty, większość stanowią te, pod które stawiałem tematyczne zaplecza i poświęcałem im znacznie więcej czasu i pieniędzy. Stronki pozycjonowane tanimi metodami (kiepskimi linkami), wykorzystując zautomatyzowane procesy, lecą o kilkaset oczek w dół.

Nie twierdzę, że możemy zapomnieć o rumakach, skrapeboxie i innych podobnych narzędziach. Trzeba jednak wykorzystywać te narzędzia z większą rozwagą i tylko w przypadku dobrze podlinkowanych domen.

Linkowanie rumakiem przez 301 też wydaje się nie działać tak jak kiedyś.

Ogólnie jest lipa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że linkowanie, bądź brak linkowania podstron nie ma większego znaczenia.

Gadasz głupoty ale nie będę Cię wyprowadzał z błędu.

W topie pozostały mi strony, które miały 100% linków na główną.

A no właśnie jak się nie linkowało long-tailem to się można wypowiadać...

Strony te nie były jednak nigdy linkowane z SWLi, xrumera.

I dalej można robić z siebie eksperta.

Stronki pozycjonowane tanimi metodami (kiepskimi linkami), wykorzystując zautomatyzowane procesy, lecą o kilkaset oczek w dół.

Nieprawda nieprawda nieprawda! :D.

Ludzie jeśli waliliście 3frazy na jedną domenę i to nie wypowiadajcie się że zauważyliście jakąś zmianę bądź jej brak bo to jakieś jaja są.

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek a Ty to niby specjalista jesteś?

To są moje wnioski, podparte danymi. Może zamiast wyśmiewać innych, przedstawiłbyś jakieś konstruktywne wnioski!

Pozycjonuję obecnie ponad 4000 fraz. Jestem przekonany, że jest to wystarczająca ilość danych, pozwalających na wyciągnięcie sensownych wniosków.

Apropos pozycjonowania w UK, które Masz pod Awatarkiem, to właśnie tam miałem w topie przez ponad rok frazy, które w Polsce uważane są za najtrudniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@richti-gratuluje umiejętności doświadczenia i sukcesów (Wiem od jednego z modów co potrafisz i szanuję)

ale serio na tak wysokiej próbie wyciągnałeś wniosek który kompletnie się nie ima z rzeczywistością...

A dobrze wiem że robisz w takim razie sklepy na longtail i lecisz XR itp :placze: (na których można było najciekawsze wnioski zaobserwować)

Jest kompletnie na odwrót do tego co mówisz.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jehowy... to Napisz może jakie są Twoje wnioski. Ja jestem w 100% przekonany, że bzdur nie gadasz. Może skonfrontowanie wniosków da jakieś trafne rezultaty. U mnie wszystko pasuje. Po co w innym wypadku miałbym to pisać? Tak samo jak Wy chce znaleźć przyczynę zawirowań i czynniki, które Google bierze pod uwagę. Nie zajmuje się SEO od miesiąca i jest to jedno z moich głównych źródeł dochodów (niestety) więc zależy mi na tym aby ustalić nową skuteczną technikę prowadzącą do tych samych rezultatów, które miałem jeszcze miesiąc temu :placze:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek w takim razie "usiądźmy" i ustalmy co działa na + a co na -.

Bardzo interesuje mnie to, dlaczego Twierdzisz, że moje wnioski nie są trafione. Chciałbym zapoznać się z Twoimi wnioskami. Na pewno pomogłyby w ustaleniu jakichś konkretów. Rozumiem, że w branży raczej konkretami nikt się dzielić nie chce. W obecnej sytuacji powinno się raczej o tym zapomnieć i wymienić doświadczenia (być może w węższym kręgu)

Przy okazji spadków poleciało mi kilkaset zaplecz, które linkowały strony notujące spadki. Może to sprawiło, że wnioski postawione przeze mnie nie pokrywają się z Waszymi obserwacjami.

Konsultuje te kwestie z kilkoma znajomymi z branży i wnioski mieliśmy zbliżone. Dlatego chciałem się nimi z Wami podzielić, aby poznać również Wasze opinie.

@richti007

Odnośnie tych stron, które miały 100% na główną i zostały nieruszone przez pingwina. To były małe serwisy (kilka do kilkunastu stron), duże witryny (kilkadziesiąt - kilkaset) czy może takie i takie.

Podam to na przykładzie hoteli. Pozycjonuję jakiś hotel praktycznie w każdym większym mieście w Polsce. Z reguły są to pozycje w top3. Strony mają po kilka podstron (główna, oferta hotelu, oferta imprez, cennik i dojazd, czasami galeria). 100% linków na główną. Stronki stoją do dzisiaj w topie. Jednak spadła z 1 na 3 pozycje.

____________

Podsumowując na przykładzie dodatkowej wypowiedzi Rogala... Może prawda jest taka:

Wcześniejsze zmieny wprowadzane przez Google dotykały mniejszej ilości stron, ponieważ zmieniane zostały 1-2 elementy algorytmu. Zmiany takie stosunkowo łatwo można było wykryć mając odpowiednią ilość danych. Ostatnia zmiana dotyczyła kilkunastu lub kilkudziesięciu różnych czynników, dlatego każdy widzi inną przyczynę spadków wnioskując, że pozostałę kilka procent spadków można określić jako spadek RANDOM. Ten Random dla kogoś innego może być czynnikiem, który udało mu się odkryć. Być może żadne spadki nie są przypadkowe ale G tak namieszało, żeby utrudnić nam postawienie trafnej diagnozy.

Reasumując... być może każdy z nas ma rację :placze:

Jeden pozycjonuje LONG-TAILA i ma takie wnioski.

Ktoś inny do pozycjonowania wykorzystuje pakiet :Katalogi, SWL, Precle i ma inne wnioski

Inny leci na Rumaku + Zaplecza + scrapebox

Każdy wniosek postawiony przez osobę analizując przynajmniej kilkadziesiąt stron powinien być brany pod uwagę. Trzeba tylko potrem odfiltrować błędne wnioski od tych prawdziwych.

Każda metoda do teraz moga być skuteczna. Od ostatnich zmian jednak tak nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

richti007 zgodzę się z tobą w sprawie SWL-i rotacyjnych, wszystko co "pozycjonowałem" nimi pospadało mi (głównie dopalenie stron aby trochę wyżej podskoczyło). Strony które dopalałem stałymi SWL-ami, trzymają się dobrze.

Oczywiście stronki te pozycjonowałem normalnie, technik swoich nie będę tu przedstawiał - to tak dla tych hejterów co uważają się że wszystkie rozumy pozjadały i będą się mądrzyć jacy to oni PRO :placze:

Akurat co do stosunków procentowych i wpływu na nie, po prostu nie mam czasu, ale jedynie ty sensownie dość to ująłeś. Większość małych klientów utrzymała się, ale nie były to wymagające pozycjonowanie, ale też trzeba zwrócić uwagę, że chociaż to się utrzyma :uscisk:

Witam, w ostatnich dniach i tygodniach nie logowałem się na konto i nie sprawdzałem co słychać na forum. Okazało się że ktoś się włamał mi na konto i oferował licencje seokatalogów itp. To nie ja oferuję i ktoś próbuję wyłudzić pieniądze od was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności