Skocz do zawartości

Google robi porządki?


szfab

Rekomendowane odpowiedzi

Exe dzięki za opinię.

Ja też nie mam zamiaru sprzedawać swojego Know How ale można wymienić opinię, nie dzieląc się "wiedzą tajemną" :placze:

U mnie również stopją w topie strony, na których nie trzeba było się zbytnio wysilić, aby wbić je w top. Stronki były linkowane delikatnie linkami stałymi. One praktycznie nie ucierpiały.

W ich przypadku nie trzeba było sięgać jednak do technik z pod "ciemnej gwiazdy". Przy znacznie trudniejszych frazach typu "opony" bez czarnego kapelusza walczyć się nie da więc frazy tego pokroju najmocniej u mnie ucierpiały.

Ostatni wniosek tym razem a propos przyrostu linków. Nienaturalnie wysoki przyrost linków np. z rumaka jest wychwytywany przez Google. Powoduje "oflagowanie strony". Kilka testowych stronek tak wymiotłem w ostatnich miesiącach. Niedługo po blaście przychodzi wiadomość przez GWT o nienaturalnch linkach prowadzących do witryny. 2-4 tygodni od takiej wiadomości strona leci w kosmos. Pewnie nie jeden stosuje już takie techniki do depozycjonowania :uscisk:. Podobny efekt można pewnie osiągnąć odpowiednią ilością linków z SWLi.

Jak tak dalej będzie to w branży straszny shit się zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

@richti007

Wątpię żebyś uzyskał konstruktywną odpowiedź. Przeglądając posty tomek_25 ciężko takową znaleźć. W większości to krytyka nie poparta argumentami. Powody ? Można powiedzieć, że "Kojotkowe" czyli wiem ale nie powiem, albo może obawa, że to co niby zaobserwował zostanie obalone.

A wracając do tematu, myślę, że nie bierzecie jeszcze wszystkich rzeczy pod uwagę. A chodzi mi o ilość i jakość tekstu na stronie oraz teksty umieszczane w sieci z linkami. No i ten długi ogon. W większości przypadków został przycięty. Cześć podstron była linkowana przez użytkowników (a co za tym idzie w większości przypadków ma nofollow) a część lekko dopalona kiedyś tam, żeby googiel się o nich dowiedział. Ale trzymały się samoistnie bardzo długo do 25 kwietnia - czyli defakto znowu potwierdzenie, że naturalne linkowanie przez czytelników nie istnieje.

Nie mam na czym obserwować, ponieważ nie pozycjonuje nikomu stron, nie mam klientów, robię to hobbistycznie i też jestem zaciekawiony wynikami i ankietą jaka tu została zamieszczona. Ale czuje, że tutaj się tego nie dowiemy, bo to przecież szansa dobrze zarobić :)

Więc czekamy na kolejny wątek w pogaduszkach "co ze starym PiO". No cóż, skomercjalizowało się ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie było znalezienie teraz złotego środka może być źródłem dobrych zarobków. Każdy jednak prędzej czy później znajdzie skuteczną metodę. Do teraz Kowalski mógł pozycjonować katalogami i preclami i mieć takie same efekty jak Nowak pozycjonujący SWLem + Publiker. Metod jak zawsze będzie wiele i każda może być skuteczna.

Ja natomiast wychodzę z założenia, że po to jest to forum, aby wymieniać poglądy i nadążać za Guglem, który ma miliardy na to, żeby nas wykiwać. Już kilka razy wspominałem o tym, że na tym forum można znaleźć tylko odpowiedzi na pytania typu "dlaczego moja strona dostała filtr?". No nic. Trzeba testować i samemu wnioski wyciągać.

Testuję obenie różne kombinacje technik na kilkunastu domenach. 10 expirek, 7 świeżynek. Mam nadzieję, że wynik testów za 2-3 miesiące da jakiś obraz tego, jak powinno się pozycjonować, żeby uniknąć spadków. Prędzej chyba w wyniku testów dowiem się czegoś przydatnego, niż wymieniając "konstruktywne opinię" na forum o "pozycjonowaniu" :) Jeżeli są jacyś chętni do wymiany poglądów za jakiś czas, zapraszam na PW. Dotychczasowe wnioski wyciągnąłem na bazie aktualnych spadków.

Niestety klienci tak długo czekać nie będą więc z częścią z nich trzeba się będzie pożegnać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dodatkowo Musicie wszyscy korzystać z Google+ i skasować konta na Facebooku :). Tu jednak niestety pierwsza część tezy jest raczej prawdziwa. Przytaczałem już ten przykład Link Jak tylko gość spiał stronę z profilem Google+, skoczył na frazę "SEO" w UK o kilkanaście oczek w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mym mniemaniu to forum jest po to żeby "naprowadzić" na rozwiązanie a nie konkretnie rozwiązać problem.

Wiadomym jest że ten co już "wyczaił" o co chodzi Goglemu będzie robił wszystko, żeby reszta tego nie "wyczaiła" :) Przecież to normalne :D

Natomiast jedno jest pewne: w obecnym algo nie ma żadnego znaczenia czy uprawialismy black czy white seło. Black powiedział bym trzyma się lepiej(przynajmniej u mnie :)

SZUKASZ NAPRAWDĘ DOBRYCH I TANICH PROXY ?

Proxy w ilości 70 tys. wymieniane cyklicznie, stabilność anonimowość i nielimitowany transfer:

KLIKNIJ I KUP LUB PORÓWNAJ WSZYSTKIE RODZAJE PROXY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spadła mi strona na prawie wszystkie frazy ale już powoli się podnosi i linkuje ją w taki sam sposób jak do tej pory Spadła w sobote w nicość i od wczoraj zaczeło się podnosić wczoraj pojawiła się na 40 stronie a teraz już na 31 jest. Czyli moim zdaniem nie ma reguły jak się pozycjonowało. Spadło bo spadło i najważniejsze że wraca na wybrane pozycje. Takie jest moje zdanie. :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli moim zdaniem nie ma reguły jak się pozycjonowało.

Dokładnie o to mi chodziło - każdy przeciez może postawić na szybko kilka stronek "na straty" i zrobić testy. Nowy algo jest znacznie bardziej kulejący, przed zmianami trzeba było 10x tyle linkować niż W TYM momencie, aby osiągnąć określone cele.

Ale na pewno to się szybko zmieni, należy wziać pod uwagę to że nadal w spamach są tak ogromne sajty, że nie jest możliwe aby takie zostaly(panda i DC).

Wielce prawdopodobne jest więc że nadal trwa przeliczanie i dlatego pozycje "wracają" stopniowo, dlatego trzeba robić co się robiło :)

SZUKASZ NAPRAWDĘ DOBRYCH I TANICH PROXY ?

Proxy w ilości 70 tys. wymieniane cyklicznie, stabilność anonimowość i nielimitowany transfer:

KLIKNIJ I KUP LUB PORÓWNAJ WSZYSTKIE RODZAJE PROXY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię żebyś uzyskał konstruktywną odpowiedź. Przeglądając posty tomek_25 ciężko takową znaleźć. W większości to krytyka nie poparta argumentami. Powody ? Można powiedzieć, że "Kojotkowe" czyli wiem ale nie powiem, albo może obawa, że to co niby zaobserwował zostanie obalone.

ja byłem anty kojot ale skoro mnie tak nazywacie to już nie piszę dobra dobra :)...

kto chce to uzyskuje ciekawsze informacje na PM/gg/skype na rozmowie głosowej (z 5-10postowcami nie rozmawiam)

Przepraszam jeśli wyszłem na kojotka :D

Miłego dnia pozdrawiam.:)

PS Z tego wątku niestety widzę nic się nie dowiem bo albo ludzie bazują na 2domenach i 5 frazach albo piszą rzeczy które nie potwierdzają tego co osoby które znam (mające zaplecza/mające wglad do setek/tysięcy stron).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysponuję całkiem niezłą bazą testową - oczywiście wg. mnie ;)

~100 domen ta sama tematyka, kupione w 3 partiach (wiek pi razy oko 30 miesięcy, 15, 3 ), pozycjonowane na 10 fraz każda, każda tą samą metodą, każda w top 10 na kilka fraz płatnych po te kilkadziesiąt - kilkaset złotych miesięcznie, postawione na tych samych ~6 hostingach, każda na innym IP, dowalone taką samą ilością SWL, dodane do tych samych seoków, dopalone tak samo z innych źródeł... ileś innych wspólnych elementów. 100% tak samo zrobione i pozycjonowane strony.

1/3 poszła się bujać. Brak dominującego elementu wspólnego wiek/hosting.

Dla mnie random.

dymna.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry Panowie, ale jeśli kupuję domenę, która jest zbanowana, nie wiem nawet ile leżała nieużywana, wrzucam trochę treści (kilka podstron), nie przykładam jednego linka, wysyłam prośbę o ponowne rozpatrzenie i strona jest po kilku dniach wyżej od porządnej strony, która jest linkowana od kilku miesięcy, to nie mam żadnych pytań co do działania algo.

Skuteczne pozycjonowanie stron www | Nowe randki internetowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności