Skocz do zawartości

Google robi porządki?


szfab

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Widzę iż temat umarł...

CPM Leader - Najlepsze Reklamy CPM w internecie...

AdFreestyle - Najlepsze Reklamy CPC w internecie...

CPM Fun - Najlepiej płatne Reklamy CPM w internecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pingwin ukradł mi ważną frazę dla jednej z domen.

Miałem TOP1 i poleciałem w kosmos.

Po Pingwinie wróciłem do TOP1, a kilka dni temu wyleciałem do TOP11.

Czyżby się uparł?

Ironicznie (bez komentarza) na tej stronie były wyświetlane linki z seomatika w il.szt.5, nieco pozmieniałem optymalizację (dzięki czemu (między innymi) wróciłem po Pingwinie), od paru dni dochodzą do tej strony nowe linki, wywaliłem SWL`a i nic.. stoi na TOP10

Prze optymalizowałem? linki idą na wszystkie podstrony, oczywiście index odbiega. Anchorów jest sporo.

U kogoś podobna sytuacja? znaczy spory spadek po Pingwinie, powrót na dawne miejsca i znowu lekkie straty?

Dopuściłem też że katalogi mogły poznikać, ale brakuje dla tej strony tylko dwóch z dobrym PR, to może być to?

Fraza raczej ogólnopolska dwuczłonowa.

penguins.jpg

Odwiedzaj regularnie mój blog o seo na lukaszt.pl podobno warto ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli strona była w SWLu to nie jest tak, że pstryk i wróci ... a ponieważ był SWL to ja bym ją pożegnał na kilka(naście nawet) miesięcy.

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej jestem uparty. Nie dostałem powiadomienia o tym że znaleźli coś nie tak na niej więc nie powinno być tak źle.

Myślę, że tu bardziej chodzi o ilość linków wychodzących. Przed spadkiem doszło ich trochę z Prolinka.

Tak czy inaczej zostały już tylko dwa, jeden z seomatika i jeden do mnie.

Może za kilka dni wszystko wróci. (oby)

penguins.jpg

Odwiedzaj regularnie mój blog o seo na lukaszt.pl podobno warto ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udało się komuś wrócić po dużych spadkach związanych z pingwinem (na pierwotne pozycje)? u mnie świeże linki niewiele zmieniają, bardziej to wszystko przypomina nałożoną karę niż update algo będący zmianą kryteriów, bądź dewaluacją starych linków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aby wrócić chyba trzeba przestać pozycjonować... w topie na moją frazę siedzą cały czas strony, które nie był pozycjonowane i mają 10-15 domen linkujących (słabych) .#@!#! a ja nie wiem jakbym się starał to i tak wskoczę na chwile wyżej to później spadnę jeszcze niżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pingwin to nie kara tylko zmiana parametrów ocenia strony przy rankingu, ahhh niech stracę:

https://www.dotcult.com/penguin-recovery-po...re-lying-to-you

Investkredit.pl - gdy szukasz pośrednika finansowego lub Investto.pl - kredyty masz firmę i myślisz o leasingu albo Banki.co.pl - gdy akurat jesteś w Trójmieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Robbieriviera

Dzięki za link. Sensownie tam tłumaczą zmianę.

Według wpisu po zmianie algorytmu spamowe linki staricły moc. Dlatego strony spadają w wynikach: straciły część linków. Jednak nie tłumaczy to, dlaczego wszelkie spamy pobieraczkopodobne mają się tak dobrze :D wniosek: linkować dalej, różnicować anchory i liczyć na trochę szczęści w Googlowskiej ruletce ;)

NoteFighter.net - gra uczaca czytania nut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pingwin to nie kara tylko zmiana parametrów ocenia strony przy rankingu, ahhh niech stracę:

https://www.dotcult.com/penguin-recovery-po...re-lying-to-you

jest to jedna zaledwie z opcji, która została zrobiona - dewaluacja wartości linka. Ale to nie wszystko :D

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności