Skocz do zawartości

NOWY PODATEK OD DESZCZU I ŚNIEGU


Herkules

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli powiedzmy, jak kiedyś mnie to dotknie, a mam łąkę, czy plac utwardzony, to muszę gminie płacić za to, że deszcz czy śnieg spadł na ziemię, za który płacę podatek? którą sam odśnieżam? no i za dach z którym dzieje się podobnie, i z deszczówką którą utylizuje poprzez zamawianą odpowiednio do tego celu usługą (kanalizacja miała być budowana w 2013 roku, na razie brakuje projektów, a wstępna inwestycja która rozpoczęła się niemal 40 km od miejsca mojego zamieszkania, w ciągu roku, poruszyła się, no ze 2 km, i dalej nikt nie jest podłączony)

https://thot.nowyekran.pl/post/59865,nowy-p...eszczu-i-sniegu

czy mieszkańcy Wrocławia już płacą?

Uwaga testuje sygnaturę mechanik Kraków

Najlepsze luneta termowizyjna  INFIRAY TH50 V2

Najlepszy w okolicach Szczecina Auto Serwis Goleniów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem o tym, nie wiem tylko jak się to będzie odbywać jeśli mieszkam w bloku? Ściepa od wszystkich mieszkańców i kolejna pozycja w czynszu? Będą dodatkowe koszty ponieważ tę należność trzeba księgować, egzekwować, przelewać itd.

Żarłoczność polityków to studnia bez dna. W sumie wolałbym chyba płacić jeden podatek 50% a nie rozdrobnione w różnych pozycjach. Jak na przykład w paliwie w którym jest podatek drogowy z którego budują drogę za którą, jeśli chcę przejechać, mam płacić. Przecież to kosmiczna bzdura a działa. I nikt "na ulicę" nie wychodzi. Biedni nie mają po co bo i tak mało płacą a bogatsi są zajęci pracą więc nie mają na to czasu.

I po co wychodzić? By przyszły inne mordy które będą robić to samo co te wcześniej? Co mi z tego, ze się jakiegoś nienażartego barana zlinczuje jak przyjdzie potem inny i będzie robił to samo? Po co mam głosować jeśli nie mam żadnego wpływu na to co taki delikwent będzie robił i co mu do głowy przyjdzie?

Odizolować się jak tylko można od tej paranoi i trzymać się z bardzo daleka :)

Nie wiem jak Wy ale ja góra 3 lata siedzę w mieście i spadam na wioskę. Wszystkich oszustw polityków nie uniknę ale przynajmniej będę miał spokój ;)

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ja wiem czy na wsi wygląda tak kolorowo, pytanie brzmi czy kupujesz stary dom (do remontu) czy stawiasz nowy, to już każdy w kwestii, własnych finansów rozlicza

tutaj też jest pełno absurdów, za wylanie drogi na swoim terenie, 3 pasów 3 metrowych musiałem zapłacić i zgłosić to do urzędu (nalatałem się po kilku w gminie to przyjmują wnioski na dowód :) wycięcie drzewka które zasadziłeś 7 lat temu, również (no chyba, że z leśniczym wypijesz flaszkę), czy podmurówka pod płot)

plus to cisza, spokój, jakaś społeczna solidarność (może i ludzie psy na siebie wieszają, ale w niedziele na festynach, czy w przypadku tragedii czy pożaru wszyscy razem coś robią, może ta prostota i praca u podstaw ich tego nauczyła?)

są jeszcze inne zalety, ogród, własne zwierzątka do konsumpcji, wiejskie kobiety (choć te też robią się już na miastowe, ale znajdziesz jeszcze jurną ;)

i mówi to ten który uciekł z miasta a nawet z Europy (swoboda życia i spokój którego w mieście nie zaznasz, ta cisza, i spokój duchowy wraz z pierwiastkiem którego nie zapoznasz w swoim życiu jeśli owego doświadczenia nie zaznasz)

aaa..i w co drugim domu stop z akcyzą, sami robią wina, bimber..

Uwaga testuje sygnaturę mechanik Kraków

Najlepsze luneta termowizyjna  INFIRAY TH50 V2

Najlepszy w okolicach Szczecina Auto Serwis Goleniów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrych parę lat mieszkałem na wsi wiec z grubsza wiem o co chodzi :) No i z tymi wiejskimi dziewuchami też, fajnie było. Było za co złapać ;)

Teraz mam tyle wsi co na rowerku pośmigam. Specjalnie wybieram wioski i przynajmniej te 2 godziny co drugi dzień powdycham ten klimat.

W sumie, jak pewnie większość z Was, potrzebny mi dostęp do netu i działający telefon. Chyba nawet niekoniecznie komórkowy. Moja praca nie wymaga obecności w mieście cały czas więc blokada to tylko (aż) kasa.

No, moja Pani lubi coś tam siać, sadzić a swoje warzywa, owoce to też spora frajda ;)

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności